خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

خرید و اجاره بیزینس در قطر

فهرست مطالب

خرید و اجاره بیزینس در قطر:

یکی از گزینه‌هایی است که با ریسک کمتر، به بازار این کشور دست پیدا کرد. بازاری که قدرت خرید مردمش بسیار بالاست و به هر کسب و کاری کمک می‌کند.

 

خرید و اجاره بیزینس در قطر: گزینه‌ای جذاب در یک بازار پرسود

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست که همسایه جنوبی ایرانی به حساب می‌آید. تنها همسایه خاکی قطر در مرز جنوبی، کشور عربستان است. با امارات، بحرین، کویت و ایران مرز آبی دارد. اقتصاد قطر رشد بسیار زیادی در سال‌های گذشته داشته است. نشانه واضح این موضوع، پنج برابر شدن قیمت خانه در دو سال گذشته است. نرخ بیکاری در این کشور زیر یک درصد است و تعداد مشاغلی که در این کشور به وجود می‌آید، روز به روز بیشتر می‌شوند. پس عجیب نیست که متقاضیانی بخواهند با خرید و اجاره بیزینس در قطر سهمی از این بازار بزرگ اقتصادی را به دست آورند. روش‌های مختلفی هستند که امکان که حضور در بازار اقتصادی قطر را فراهم می‌کنند. از جمله پیدا کردن کار در قطر، ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار و یا سرمایه‌گذاری در قطر. اما ساده‌ترین راه که معمولاً گزینه اول است، خرید و اجاره کسب و کار آماده است. اول باید دید چنین کاری امکان‌پذیر هست یا نه.

آموزش های ویزای کانادا

خرید کسب و کار آماده در قطر

کسب و کارهای زیادی در قطر هستند که می‌توان آن‌ها را خرید یا برای مدتی اجاره کرد. با توجه به بازار خوبی که در قطر وجود دارد، خرید هر کسب و کاری می‌تواند سودآور باشد. برای این کار فقط کافی است که به سایت‌هایی سر بزنید که این مزیت را فراهم کرده‌اند. در این سایت‌ها، شرکت‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و کسب و کارهای زیادی هستند که می‌توانید خریداری کنید. قیمت، آدرس، شماره تماس،‌ای میل، شبکه‌های اجتماعی و دیگر اطلاعات مهم در این سایت‌ها وجود دارند. همین‌قدر کافی است که امکان خرید و اجاره بیزینس در قطر وجود دارد.

تفاوت سرمایه‌گذاری و خرید کسب و کار در قطر

با این حال، خریدن یک کسب و کار با راه‌اندازی یک بیزینس از صفر تفاوت چندانی در پشتکار و اراده ندارند. هر دوی آن‌ها نیاز به حمایت، نگهداری و پشتکار دارند. دلایل خیلی زیادی برای خرید و اجاره کسب و کار در قطر هست. از جمله این‌که ریسک را پایین می‌آورد، درآمد سریع روزانه، ارتباط بین فروشنده و خریدار، کاهش زمان تبلیغات و سرمایه‌گذاری و دلایل دیگری که حتماً به آن‌ها فکر شده است.

تجربه نشان داده است که خریداران نیاز به اطلاعات زیادی قبل از خرید و اجاره بیزینس در قطر یا هر کشور دیگری دارند. سرمایه‌گذاری در یک کشور بیگانه هر چه قدر هم که جذاب باشد، نگرانی‌های خودش را هم دارد. مشروع و درست بودن کسب و کار، ارزش‌گذاری مناسب روی یک کسب و کار، فعال و پویا بودن صنعت در کشور مبدأ و تلاش برای پیدا کردن فرصت‌های بهتر، برای یک خریدار اهمیت زیادی دارند. بهترین راه برای تصمیم‌گیری درست، مشاوره با کارشناسان مجرب در این زمینه، بررسی صنعت‌های مختلف و بررسی ارزش‌گذاری روی شرکت‌های مختلف است.

اطلاعات ارائه‌شده در مورد کسب و کارها

در مورد هر کسب و کاری که انتخاب کنید، اطلاعات زیادی هستند که باید در موردشان بدانید. اما برای خرید به نکته‌های زیر توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید یکی از آن‌ها را خریداری کنید. مسلماً اگر کسب و کاری هست که مدت فعالیت بیشتری دارد، هزینه بیشتری هم برای خرید یا شراکت در آن باید صرف کنید.

 

اطلاعات شرکت و مزایای آن

مدت زمان فعالیت یک شرکت، اهمیت زیادی در سودآوری‌اش دارد. در یک لیست درست از اطلاعات شرکت، این داده‌ها وجود دارند: مدت زمان فعالیت، تعداد کارکنان که بین چه عددی هست، نوع شرکت که مسئولیت محدود یا مشارکتی ساده، و تضامنی، سرمایه‌گذاری مشترک یا انواع دیگر است. میزان فروش سالیانه، درصد حاشیه فروش، صنعتی که در آن فعال است، به همراه شهری که کسب و کار در آن راه افتاده، در این لیست اطلاعات موجود است.

هر کسب و کاری به دلایل مختلف اقدام به فروش می‌کند. اگر خوش‌شانس باشید، دلیلی که کارفرما برای فروش کسب و کار خود دارد در این لیست نوشته شده است. برای خواندن اطلاعات بیشتر از جمله نمای کلی کسب و کار، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهد و فعالیت‌های گذشته و افتخارات و امکانات شرکت را مطالعه کنید. برای این کار توصیه می‌کنیم بودجه مورد نظر، فعالیتی که قصد سرمایه‌گذاری در آن دارید، به همراه درخواست‌های دیگر از جمله اقامت و… را با یک مشاور باتجربه در میان بگذارید. با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه دارد، می‌تواند گزینه‌های مناسبی را در اختیارتان بگذارد.

قیمت‌ها روی این سایت‌ها از صدهزار ریال قطر (بیشتر از 115 میلیون تومان ایران) شروع می‌شوند و تا بیست میلیون ریال قطر (دو میلیارد و سیصد میلیون تومان ایران) به بالا پیدا می‌شوند. این قیمت‌ها با توجه به حاشیه سود و درآمد یک شرکت و طول عمر و تعداد کارکنان تعیین می‌شوند. با توجه به ریسک شروع کردن یک کسب و کار در کشور بیگانه، این رقم‌ها می‌توانند خوب و گاهی عالی باشند.

امکان اجاره کردن کسب و کار نیست؟

این تصور که اجاره کردن بیزینس در قطر می‌تواند ارزان‌تر باشد، خیلی درست نیست. اصولاً خرید یک کسب و کار گزینه بهتری است. زیرا در نهایت شما می‌توانید کسب و کار خریده شده را از همان طریقی که گرفتید، دوباره برای فروش بگذارید. این مسیری است که برای سرمایه‌گذاری در قطر باز شده و امکان استفاده از آن نیز وجود دارد.

 

 

مزایای خرید و اجاره بیزینس در قطر

قطر یکی از پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا است. بسیاری از مشاغل به خصوص کسب و کارهای محلی در این کشور معاف از مالیات هستند. قدرت خرید مردم در این کشور بسیار بالا است و هر کسب و کاری به راحتی می‌تواند درآمدزا بشود. مالیات ارزش بر افزوده در کشور قطر وجود ندارد. برای سرمایه‌گذاران و کسانی که در این کشور ثبت شرکت می‌کنند، تسهیلات و وام‌های تشویقی با بهره پایین در نظر گرفته شده است.

همچنین اجازه اقامت دو ساله در این کشور، افتتاح حساب بانکی و شرکتی و امکان تحصیل برای فرزندان در قطر فراهم خواهد شد. کارت اقامت قطر به دریافت ویزای کشورهای دیگر از جمله کانادا، آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی کمک می‌کند. ویزای این کشور، یکی از معتبرترین ویزاها در جهان است.

 

آموزش های ویزای کانادا

ثبت شرکت یا خرید بیزینس در قطر

متغیرهای زیادی هستند که در یک انتخاب تأثیرگذارند. یک کسب و کار حتی اگر در یک کشور جواب پس داده باشد، با مدیریت جدید ممکن است به زمین بخورد. خرید کسب و کار در قطر نیاز به همان میزان کوشش و تلاش دارد که راه‌اندازی یک کسب و کار. به نظر می‌رسد که کاهش ریسک می‌تواند گزینه مناسب‌تری باشد. اما باید تمام جوانب را در نظر گرفت. بخش زیادی از کاغذبازی‌ها در هر دو روش یکسان است. مزایای یکسانی هم برای هر کدام وجود دارد.

 

شرایط ثبت شرکت در قطر

مالیات سالیانه برای هر کسب و کار در قطر، بین ده تا 35 درصد است. البته اگر سود خالص سالیانه زیر صدهزار ریال قطری باشد، همچنان معاف از مالیات خواهد بود. این نکته باریک‌تر از مو نشان می‌دهد که قطر برای شروع یک کسب و کار اهمیت بیشتری قائل است. مشخص است که یک شرکت به محض راه‌اندازی نمی‌تواند به سرعت به رقم صدهزار ریال قطری سود خالص سالیانه برسد. در نتیجه مالیات به آن تعلق نمی‌گیرد.

با این حال، ریسک چنین کاری ممکن است برای سرمایه‌گذار بالا باشد. برای ثبت شرکت در قطر، باید بیزینس پلن یا طرح توجیهی ارائه بدهد. برای حضور در مناطق آزاد قطر که مالکیت صد در صد به سرمایه‌گذار می‌دهند، این طرح توجیهی توسط مدیریت منطقه بررسی و تائید می‌شود. برای دریافت تائید یا رد شدن یک پیشنهاد بین 60 تا 90 روز باید صبر کرد.

در ثبت شرکت به جز مناطق آزاد، باید یک شریک قطری پیدا کرد. که معمولاً در سود و زیان شرکت سهیم نیست و فقط سهم سالیانه خود را بابت همکاری دریافت می‌کند. پیدا کردن کفیل قطری، اجاره دفتر، طراحی بیزینس پلن و… با سرمایه‌گذار است و تمام این‌ها اجتناب‌ناپذیرند. شریک قطری حداقل 51 درصد از سهام شرکت را به نام خود دارد. تعداد شرکا حداقل دو نفر و حداکثر 50 نفر باید باشند. با این حال سهم شرکای خارجی در شرکت بیشتر از 49 درصد نخواهد شد.

 

شرایط خرید کسب و کار در قطر

افتتاح حساب برای ایرانی‌ها در قطر زمانی ممکن است که یک شریک عرب در لیست شرکا وجود داشته باشد. تحریم‌ها باعث شده که ایرانی‌ها نتوانند به تنهایی در این کشور بتوانند حساب باز کنند. در خرید و اجاره کسب و کار در قطر، مسائل زیادی از قبل مشخص شده‌اند. ادامه دادن آن‌ها نیاز به تجربه و تلاش دارد و در صورتی که فقط به امید سود شرکت خریداری بشود، به مرور به شکست می‌رسد.

حاشیه سود، محل شرکت یا کسب و کار، نیروهای شرکت و… در اطلاعات شرکت ثبت شده‌اند. مدیریت کردن 5 نفر نسبت به مدیریت پنجاه نفر گزینه بهتری است. در کوتاه مدت سود کمتری خواهد داشت، اما ریسک حفظ کردن را پایین می‌آورد.

 

انتخاب با سرمایه‌گذار است

در نهایت و بعد از مشورت در زمینه‌های مختلف، سرمایه‌گذار تصمیم نهایی را می‌گیرد. یک سرمایه‌گذار جوان، ریسک تلاش و راه‌اندازی یک کسب و کار را به جان می‌خرد. اما افراد میان‌سال برای خرید یک کسب و کار بهتر اقدام می‌کنند. تجربه آن‌ها در این زمینه می‌تواند به کارشان بیاید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *