خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت انگلیس

فهرست مطالب

نحوه اخذ وقت سفارت انگلیس

اخذ وقت سفارت انگلستان درست مثل کانادا و آمریکا به دلیل نداشتن کنسولگری در ایران دارای پیچیدگی های خاص و نیاز به دانش زبانی انگلیسی دارد، اما این مقاله به شما میگوید گرفتن وقت سفارت انگلیس آنقدرها که فکر میکنید هم سخت نیست و شما به تنهایی با دنبال کردن دستورالعمل ها به سادگی میتوانید اینکار را انجام دهید.

تنها موضوعی که درباره گرفتن وقت سفارت انگلیس مبهم است این است که سفارت این کشور در ایران باز است اما درواقع فعالیتی نمیکند برای همین شاید برخی از افراد به اشتباه برای اخذ وقت سفارت انگلیس به سفارت این کشور مراجعه کنند، اما در حقیقت کار صدور روادید یا همان ویزای انگلستان خیلی وقت است که به VFS سپرده شده است.

در این راستا با شرح راهنمای گام به گام اخذ وقت سفارت انگلیس با ما همراه باشید.

مرحله اول

ابتدا به سایت: https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/gbr

 

مراجعه کرده و گزینه APPOINTMENT را انتخاب کنید تا به صفحه ی تعیین وقت سفارت انگلیس منتقل شوید، با انتخاب گزینه ی BOOK NOW به صفحه ای منتقل میشوید که تمام مراحلی که لازم دارید طی کنید تا سرانجام بتوانید برای وقت سفارت انگلیس درخواست دهید را به شما گفته است. مراحل را قدم به قدم طی کنید و حتی اگر از کامل بودن مدارک خود و عدم نقصی مطمئن هستید بازهم باید چک لیست را دانلود و پرکنید، پر کردن چک لیست مدارک باری هر سفارتی اصولا الزامی است، از طرفی چک لیست به شما میگوید چه مدارکی را باید برای اخذ وقت سفارت انگلیس حاضر کنید و در صورتیکه نقصی پرونده داشته باشید میتوانید مدارک خود را تطبیق داده و برطرفش کنید با این کار هم در هزینه هم در وقت صرفه جویی میکنید .

توجه داشته باشید با وجود بسته بودن کنسول بریتانیا در ایران، لازم نیست برای انجام کارهای بیومتریک خود به کشور دیگری سفر کنید، بعد از اخذ وقت سفارت انگلیس میتوانید به مرکز وک در تهران به آدرس:

 

تهران – خیابان موسوی (گلستان 5) – میدان هروی – هروی سنتر – طبقه پنجم

مراجعه کرده و کارهای مربوط به بیومتریک خودرا کامل خواهید کرد.

آموزش های ویزای کانادا

اگر در ایران حضور ندارید قبل از اینکه به این مرحله برسید باید مشخص کنید در کدام کشور و کدام مرکز از بین مراکز VFS قصد انگشت نگاری دارید درحال حاضر سفارت انگلستان ابوظبی و آنکارا را پیشنهاد میکنند اما شما میتوانید مقاصد دیگر مثل استانبول، دبی، … را بسته به راحتی و ترجیح شخصی برگزینید.

در انتها شما به سایت GOV.UK انتقال داده میشوید تا بطور مستقیم از آنجا درخواست خودرا ثبت کنید برای اینکار باید بدنبال گزینه Apply for a Standard Visitor visa باشید تا در آخر به فرم مورد نیاز جهت درخواست ویزا برسید، لینکی که در ادامه در اختیارتان قرار میدهیم مستقیما شما را به مرحله گرفتن وقت سفارت انگلیس منتقل میکند، در این بخش باید به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا منوی تغییر زبان انگلیسی به فارسی وجود ندارد.

در طی این مسیر از شما خواسته میشود فرم های مربوطه بعلاوه چک لیست مدارک را با توجه به نوع ویزایی که میخواهید پرکنید و سپس به صفحه ی پرداخت انتقال داده میشوید.

*نکته: از پارسال دیگر نیازی به الصاق گواهی بانک در هر صفحه از مدارک خود ندارید و تنها یک بیانیه الکترونیکی با کد رهگیری و ثبت محضری کافی است.

*نکته: هم چنین سفارت ممکن است برخی افراد را به دلخواه موظف به ارائه حسابهای بانکی دررنج وسیعتری بعنوان مدرک کند، همانند: حسابهای پس انداز و غیره… پول نقد در صورت قابل دسترس بودن مورد قبول است ، اضافه کنیم که منبع موارد نام برده شده باید مشخص باشد، یعنی شما نمیتوانید صرفا اعلام کنید که دارای سپرده بانکی هستید، باید مدرکی دال بر اینکه این پول را ابتدا از کجا آوردید و در بانک ذخیره کردید ارائه کنید چیزی مثل : سند فروش اموال یا اجاره نامه اموال نامنوقول باری خان و مستقلات .

مرحله دوم

مراجعه حضوری به مرکز مورد نظر در وقت تعیین شده جهت انجام بیومتریک، اسناد و مدارک شما در این مرحله اسکن شده و بطور اتوماتیک و رایگان به اداره مهاجرت انگلیس فرستاده میشود، نتیجه ی درخواست ویزای شما در هردو صورت: ریجکتی یا قبولی به شما از طریق ایمیل اطلاع داده میشود.

 

زمانبندی گرفتن وقت سفارت انگلیس

بطور میانگین 6 هفته طول میکشد تا به درخواست ویزای شما رسیدگی شود اما به توصیه ی سایت وزارت دولت انگلیس بهترین زمان جهت درخواست ویزای انگلستان و گرفتن وقت سفارت انگلیس:

 برای دانشجویان 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی آنهاست

برای توریست ها و افراد با جاب آفر و پیشنهاد کاری 3 ماه قبل از آنهاست

بعد از ثبت نام برای ویزا 240 روز وقت دارید تا به یکی از مراکز بیومتریک مراجعه کنید و اطلاعات خودرا را ثبت کنید.

انواع وقت سفارت انگلیس

وقت فوری سفارت انگلیس

همانطور که قبلا هم اظهارداشتیم لفظ وقت فوری صرفا حقه سودجویان برای استفاده از کمبود اطلاعات افراد میباشد، در حقیقت تمام وقت های سفارت انگلستان عادی و اصولا دو هفته ای هستند برای همین لازم نیست در صف های طولانی مدت انتظار بکشید.

هزینه گرفتن وقت سفارت انگلیس

 

درخواست وقت سفارت انگلیس برای ویزای کوتاه مدت: 100 پوند

درخواست وقت سفارت انگلیس برای ویزای بلند مدت: 200 پوند

درخواست وقت سفارت انگلیس برای ویزای بلند مدت بیشتر از 5 سال: 670 پوند

اگر مایل باشید میتوانید از سرویس VIP مرکز VFS استفاده کنید اما پاسپورت بطور اتوماتیک پس از سپری شدن 2 الی 3 هفته از طریق پیک به شما برگشت داده میشود و دیگر نیازی به پیکاپ ویزا نیست.

مگر اینکه بخواهید از دیگر مزایای داشتن یک وقت VIP مانند پر شدن فرم ها توسط کارکنان مرکز سرویس پیکاپ ویزا، فضای جداگانه و بدون صف انتظار و ….لذت ببرید، برای رزرو وقت سفارت انگلیس به شکل VIP  میتوانید به همان سایت اولیه مراجعه کرده و رزرو وقت وی آی پی را انتخاب کنید.

 

آموزش های ویزای کانادا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *