خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت کانادا

فهرست مطالب

قطعا اخذ ویزای کانادا مهم ترین بخش پروسه مهاجرت شماست، چراکه حتی اگر دارای پذیرش تحصیلی، جاب آفر مورد تایید و یا حتی درحال خرید بیزنس و سرمایه گذاری باشید، امکان اینکه در این مرحله رد و ریجکت شوید وجود دارد.

در این مقاله بر فرض اینکه شما شامل یکی از موارد بالا میشوید و حالا در مرحله اخذ ویزا قرار دارید، قصد داریم چگونگی گرفتن وقت از سفارت کانادا و مراحل اخذ ویزا را کوتاه و کاربردی برای شما توضیح دهیم.

امکان ثبت درخواست برای وقت سفارت کانادا دو راه آنلاین و حضوری وجود دارد، در هردو باید به مرکز وک ویزا مراجعه کنید چون کانادا در ایران سفارت ندارد و به تبع آن مرکز وک هم ندارد.

جدا از این قضیه امروزه کمتر کشوری مراجعه حضوری به سفارتش را میپذیرد و اصولا کارها از طریق مراکز وک انجام میشود.

 توصیه میکنیم برای کم کردن زمان پروسه و جلوگیری از هزینه اضافی از مراجعه حضوری صرف نظر کنید و ثبت درخواست برای وقت سفارت کانادا را به شکل آنلاین انجام دهید.

راهنمای گرفتن وقت سفارت کانادا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا ابتدا باید انگشت نگاری را پشت سر بگذارید، بعد از اخذ برگه ی بیومتریک تان، وقت ویزا برای شما تعیین میشود، به همین جهت ابتدا :

به سایت:

https://www.vfsglobal.ca/canada/

 

مراجعه کنید، همانطور که گفتیم کانادا در ایران کنسولگری ندارد به همین دلیل در این مرحله باید کشوری که میخواهید از طریق آن برای ویزای کانادا اقدام کنید را انتخاب کنید، برای مثال ترکیه. در کنار تمام مراحلی که از ابتدا باید انجام دهید شماره خورده و خود سایت بخوبی شماره را از مرحله ی اول تا آخر هدایت میکند.

 

پس از اخذ فرم و پر کردن آن در مرحله اول از مرحله دوم بگذرید و مستقیما گزینه: Book an appointment را انتخاب کرده و گزینه online را انتخاب کنید تا به مرحله تعیین وقت انگشت نگاری برسید ( ( biometric enrolment، در این قسمت ابتدا login  کرده، یک حساب کاربری بسازید و سپس به ترتیب پرداخت هزینه را انجام داده ( حساب یا درگاه برون مرزی لازم دارید) و مرکزی که برای انگشت نگاری مورد نظرتان است را انتخاب و کد رهگیری ویزای خودرا به ترتیب در مرحله 5 و 6 دریافت کنید.

 

بخاطر داشته باشید برای تعیین وقت انگشت نگاری از شما تاریخ دقیق سفرتان خواشته میشود پس مطمئن باشید آنرا در اختیار دارید.

 

فراموش نکنید از ابتدای پروسه تا انتهای آن و حتی بعد از انجام پروسه از یک آدرس ایمیل ثابت استفاده کنید زیرا تغییر ایمیل به منزله ی کم شدن اطلاعات میباشد.

مرحله آخر یا هفتم بعد از انگشت نگاری است، در مرحله انگشت نگاری شما حتما باید حضوری به مرکز انتخابی تان مراجعه کنید و اینکه پاسپورتتان از شما اخذ خواهد شد، پس این مرحله ( هفتم) مرحله ی پس دادن ویزای شماست که یا مرکز vfs ای که انتخابش کردید آن را برای شما ارسال میکند یا به صورت حضوری مراجعه میکنید و تحویل میگیرید. برای مثال برخلاف استانبول، آنکارا خدمات تحویل پاسپورت دارد.

 

قبل از ثبت نام در سایت مطمئن شوید از مدارک خود اسکن دارید زیرا از شما خواسته میشود تمام مدارک را آپلود کنید و فراموش نکنید به اطلاعاتی که در صفحه آخر داده میشود بعلاوه کد رهگیری نیاز خواهید داشت پس از صفحه پرینت تهیه کنید.

آموزش های ویزای کانادا

راهنمای گرفتن وقت سفارت کانادا حضوری

 

با نسخه فیزیکی تمام مدارک مورد نیاز خود به یکی از مراکز vfs  در یکی از کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، پاکستان، عراق ( دو کشور آخر توصیه نمیشود) مراجعه کنید، همانجا مستقیما فرم های لازم در اختیارتان قرار میگیرد و خود مرکز برای شما حساب کاربری تشکیل میدهد و سپس وقت انگشت نگاری تعیین میکند.

انواع وقت سفارت کانادا

وقت فوری

برخی این وقت را به عنوان vip هم میشناسند، اگر استاد دانشگاه، منصب علمی، هنری، ورزشی هستید یا دعوتنامه مهم و مطرحی دارید که باید سر تاریخ مشخصی در کانادا یا هر کشور دیگری باشید میتوانید با ارائه ی مدارک اثبات کننده این مهم از امتیاز گرفتن وقت فوری ویزای کانادا بهره مند شوید.

وقت عادی

همان نوبت عادی است که همانند بقیه در صف انتظار وقت دهی سفارت ها منتظر میمانید.

خوشبختانه در خصوص سفارت کانادا ترافیک عجیبی وجود ندارد اما در خصوص سفارتهایی مثل ایتالیا و آلمان، شاید بد نباشد به گزینه گرفتن وقت VIP فکر کنید، زیرا وقت های سفارت آلمان اصولا بسیار طولانی و سفارت ایتالیا بسیار شلوغ است!

هزینه های گرفتن وقت سفارت کانادا

  • Vfs: اصولا بین 90 تا 130 دلار متغییره
  • انگشت نگاری : 85 دلار
  • application fee : 235
  • هزینه ی ترجمه ی مدارک حدودا: 2 تا 3 میلیون حداکثر 4 میلیون
  • هزینه یک سفر خارجی به منظور انگشت نگاری متغییر است، توصیه ما آنکارا و ایروان یا دبی میباشد.

زمانبندی گرفتن وقت سفارت کانادا

پس از اخذ وقت انگشت نگاری یک ماه فرصت دارید تا به یک یاز مراکز انگشت نگاری کشوری که تعیین کردید مراجعه کرده و اینکار را انجام دهید، در غیر اینصورت وقتتان بطور اتوماتیک لغو و باطل خواهد شد.

لغوی تنها در صورت پیش آمدن حوادث قهری و غیر قابل کنترل میباشد.

بسته به اینکه در فصل پرمتقاضی از سال هستید یا خیر زمان اقدام تان میتواند متغییر باشد اما استانداردی که ما توصیه میکنیم این است که بعد از قطعی شدن پذیرش تحصیلی یا کاری با در نظر گرفتن زمان اتمام ددلاین تان 2 ماه وقت بگذارید تا به کارهای اخذ ویاز برسید، برای مثال در پذیرش تحصیلی اگر ترم شما مهر شروع میشود شما کارهای ویزا و اخذ وقت سفارت کانادای خودرا از 2 ماه قبل از سر رسید پایان ددلاین خود شروع کنید.

در خصوص ویزاهای توریستی و کوتاه مدت هم به تاریخ سفر و  بلیط خود توجه کنید.

آدرس مراکز انگشت نگاری جهت گرفتن وقت سفارت کانادا

 

  • ترکیه_آنکارا

İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/ Ankara 06530 – Regnum Sky Tower

جمع آوری پاسپورت فقط روزهای

از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 13 تا 17

ساعت پذیرش مراجعین

از 8 تا 16:45

 

  • ترکیه_استانبول

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

جمع آوری پاسپورت فقط روزهای

از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 15 تا 17

ساعت پذیرش مراجعین

از 8 تا 16:45

آموزش های ویزای کانادا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *