خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

سرمایه گذاری در فرانسه

فهرست مطالب

کشور فرانسه از نظر اقتصادی یکی از برترین کشور‌های اروپا و دنیا محسوب می‌شود. اقتصاد فرانسه به دو صورت دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود. کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان تولید ناخالص را در اروپا دارد. به همین دلیل فرانسه کشور پردرآمدی است.

بیشترین بخش اقتصاد این کشور بر محور خدمات است. این بخش خود شامل موارد زیادی چون صنعت توریست، حمل و نقل و… می‌شود. در ادامه‌ مقاله به توضیح درباره‌ وضعیت کسب و کار در فرانسه، صنایع و سرمایه گذاری در این کشور می‌پردازیم.

 

کسب و کار در فرانسه                        

یکی از موضوعاتی که خیلی از افراد به دنبال آن هستند راه‌اندازی یک کسب و کار در فرانسه است. این افراد مایل هستند که بیزینس شخصی خود را راه‌اندازه کنند تا دیگر لازم نباشد برای سایر افراد کار کنند. فرانسه یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه خوداشتغالی می‌تواند به این افراد کمک کند.

دانشجویانی که در این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا افرادی که کشورشان عضو اتحادیه‌ی اروپا است به راحتی می‌توانند کسب و کار در فرانسه را راه بیاندازند. این گونه افراد می‌توانند با کسب اقامت کوتاه و موقت در فرانسه برای شروع این کار برنامه‌ریزی کنند.

این اقامت این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا یک سال بعد از مجوز در فرانسه ساکن شوند. بعد از این مدت اگر باز هم مایل به سکونت در فرانسه بودند می‌توانند دوباره اقدام کنند که در این صورت تحت عنوان کارآفرین شناخته می‌شوند.

آموزش های ویزای کانادا

دانشجوی کارآفرین                          

هدف از کسب و کار در فرانسه به صورت دانشجویی این است که فارغ‌التحصیلان مشتاقی که مایل به راه‌اندازی کسب و کار در فرانسه و رونق بخشیدن به این کار هستند، بستری برای به عمل رساندن آن داشته باشند.

موسسه کارآفرینی دانشجویی فرانسه با هدف تشویق دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به راه‌اندازی کسب و کار شخصی به آنان کمک خواهد کرد. این موسسه علاوه بر حمایت کردن از این گونه افراد به آنان آموزش نیز می‌دهد.

 

کسب و کار کوچک                          

در اولین اقدام راه‌اندازی کسب و کار در فرانسه ابتدا باید از اتحادیه‌ای که قرار است در آن زمینه فعالیت کنید، اطلاعات کسب کنید. این اتحادیه‌ها در عین مشاوره‌های رایگانی که در اختیارتان قرار می‌دهند، از شما حمایت خواهند کرد.

اولین نکته در راه‌اندازی کسب و کار داشتن ایده و برنامه‌ریزی برای آن است. جست‌وجو و تحقیق در اقتصاد فرانسه قدم بعدی برای این کار است. داشتن منابع مالی نیز یکی از مهم‌ترین نکات در این کار است که باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید.

شرکت‌های فرانسوی                          

یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن کسب و کار در فرانسه را راه‌اندازی کرد، ثبت شرکت است. اگر مایل به این کار باشید، متوجه خواهید شد که از این طریق حتی می‌توان در فرانسه اقامت گرفت.

 

شرایط ثبت شرکت در فرانسه             

کسانی می‌توانند به ثبت شرکت در این کشور بپردازند که یا عضو کشورهای اتحادیه‌ اروپا باشند، یا در فرانسه ساکن باشند. اگر هنوز اقامت در فرانسه را ندارید، می‌توانید برای این کار از طریق ویزای شرکتی فرانسه اقدام کنید. گاهی در روند ثبت این گونه کسب و کار در فرانسه نیاز به مدارکی دارید که دولت فرانسه از شما می‌خواهند.

همچنین لازم است قبل از اقدام به هرگونه کاری ابتدا نسبت به بازار آن خوب بیاندیشید و برنامه‌ریزی کنید. باید در نظر داشته باشید ممکن است در زمان راه‌اندازی این کسب و کار در فرانسه نیاز به پرداخت هزینه‌ها و منابع مالی زیادی داشته باشید. در ادامه مراحل ثبت شرکت را با هم بررسی می‌کنیم.

 • داشتن یک ایده‌ تجاری
 • انتخاب مجوز، گواهی و طرح شرکت فرانسوی
 • ایجاد حساب تجاری در بانک
 • برآورد سرمایه و انتقال به حساب
 • تبلیغ جهت رونق شرکت
 • ثبت شرکت خود
 • استخدام حسابدار

شرکت‌های مختلف در فرانسه               

 • شرکت‌های تجاری: فروشنده‌ها، کارخانه‌‌ها، رستوران‌ها، شرکت‌های خدماتی، واردات و صادرت
 • شرکت‌های صنعتگر‌: صنایع دستی‌، ساختمان سازی و…
 • شرکت‌های مستقل: شرکت‌هایی که به صورت مستقل خدمات ارائه می‌کنند.

 

مزایای ثبت شرکت در فرانسه              

از مزایای ثبت شرکت در فرانسه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری در اقتصاد فرانسه
 • حمایت از شرکت در سطح بین‌المللی
 • برخورداری از وام‌های کم بهره
 • بخشودگی مالیاتی در شرایط خاص
 • تسهیلات در فرانسه

صنایع فرانسه                               

مانند اکثر کشورهای اروپایی صنایع در کسب و کار در  فرانسه نقش مهم و پررنگی دارد. صنایع فرانسه بیشتر در موارد صنعت هواپیماسازی و خودروسازی،  صنعت لوازم بهداشتی و آرایشی و… فعالیت و کاربرد دارند.

بعضی از صنایع در این کشور موجب شده‌اند که فرانسه در سطح بین‌المللی نقش داشته باشد. از نظر صنایع، کشور فرانسه چهارمین رتبه را در بین کشورهای دنیا دارا است. یکی دیگر از صنایعی که این کشور را نسبت به بسیاری از کشورها برتری داده است صنایع شیمیایی و توریستی آن است.

 

سرمایه‌گذاری در فرانسه                       

اقتصاد رو به رشد فرانسه همه ساله موجب تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به این کشور شده است. کشور فرانسه جز پنج کشور برتر در زمینه‌ سرمایه‌گذاران خارجی است. به‌طور‌کلی صاحبان سرمایه، پول‌های خود را در زمینه‌های صنعتی، فنی، بیمه و مالی، مسکن و املاک و تجارت سرمایه‌گذاری می‌کنند.

یکی از راه‌های آسان سرمایه‌گذاری در این کشور خرید مسکن است. در این زمینه هیچ گونه محدودیتی برای اتباع خارجی وجود ندارد. البته قیمت‌های مسکن در نقاط و شهرهای مختلف فرانسه متفاوت است. افرادی که تمایل به این گونه سرمایه‌گذاری دارند حتی می‌توانند از این طریق، اقدام به اقامت در این کشور نمایند.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه             

علاوه بر ایجاد کسب و کار در فرانسه، سرمایه‌گذاری یک راه مطمئن برای اقامت در فرانسه است. با وجود اینکه برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اروپایی مانند شرکت‌های تولید لوازم بهداشتی آرایشی، شرکت‌های هوایی و خودرو سازی و… در فرانسه واقع هستند؛ این کشور به یکی از قطب‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاران خارجی در سطح بین‌المللی تبدیل شده است که قدرت درآمدزایی بالایی دارد.

 

جمع بندی                                     

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم کشور فرانسه رشد اقتصادی نسبتاً بالایی دارد. بیشترین سهم رشد اقتصاد فرانسه به این ارتباط دارد که از نیروی انسانی در کارها به خوبی استفاده می‌کند. این سبک از رشد و راه‌اندازی کسب و کارها در فرانسه امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه اجرا می‌شود. از طرفی میزان تحصیلات در این کشور نسبت به میانگین تحصیلات در دنیا بالا است. در کشور فرانسه بعد از تحصیلات در دانشگاه‌های برتر دنیا، به راحتی می‌توان وارد عرصه‌ی کار شد.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور فرانسه و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه فرانسه را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل فرانسه را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که فرانسه بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار فرانسه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *