خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

فهرست مطالب

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

اروپا قاره‌ای سرسبز و زیبا است که باتوجه‌به برخورداری از هوای معتدل، آزادی اجتماعی، شرایط اقتصادی مناسب و صنعت پویا و در کل کیفیت زندگی بسیار مطلوب، مقصد محبوبی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت است و بسیاری از افراد از سایر قاره‌ها علاقه‌مندند تا از روش‌های مختلف به کشورهای این قاره مهاجرت کنند. یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به اروپا، سرمایه‌گذاری در این قاره و اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری است. در قاره اروپا روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ اما تمامی این روش‌ها منجر به اخذ اقامت اروپا نخواهند شد و شما می‌بایست به‌عنوان متقاضی مهاجرت به این نکته توجه کنید و سرمایه‌گذاری دقیق و هدفمندی را انجام دهید! در این مطلب از وب‌سایت قصد داریم تا به‌صورت مفصل به موضوع اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری بپردازیم و روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این قاره را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در این رابطه اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آموزش های ویزای کانادا

شرایط کلی اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری روش مهاجرتی آسان و راحتی است که افراد دارای تمکن مالی مناسب می‌تواند از آن بهره گیرند و به همراه خانواده خود به کشورهای مرفه و پیشرفته اروپایی مهاجرت نمایند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، استفاده از این روش برای مهاجرت به کشورهای اروپایی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم؛ زیرا این روش نسبت به سایر روش‌ها مانند مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و… شرایط بسیاری راحت‌تری دارد. معمولاً در روش سرمایه‌گذاری ابتدا فرد اقامت موقت کشور مقصد به مدت یک تا پنج سال را دریافت می‌کند و در ادامه این اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می‌شود. پس از گذشت چند سال دیگر فرد می‌تواند برای خود و خانواده‌اش تابعیت و پاسپورت کشور مقصد را دریافت نمایید. البته شایان ذکر است که قوانین مهاجرتی در کشورهای مختلف متفاوت است و شما برای اطلاع از شرایط دقیق مهاجرتی خود می‌بایست قوانین مهاجرتی کشور مقصد را مطالعه نمایید. در ادامه این مطلب از وب‌سایت به شکل مفصل به بررسی روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در اروپا می‌پردازیم و شرایط استفاده از هر یک از این روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری مانند خرید بیزینس در اروپا، خرید ملک، نوآفرینی، روش خود حمایتی، ثبت شرکت، کارآفرینی و… ممکن است.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید بیزینس:

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید بیزینس یکی از کم‌ریسک‌ترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به اروپا است. در این روش شما با تحقیق و بررسی در میان کسب‌وکارها، برای خرید یک کسب‌وکار سودآور و مطمئن اقدام می‌کنید و همزمان برای خود و خانواده‌تان اقامت دائم اروپا را دریافت می‌کنید. این روش برای کسانی که قصد کار و تحصیل در اروپا را ندارند بسیار مناسب است. علاوه بر شرایط کاری خود، همسر شما می‌توانید در کسب‌وکاری به غیر از کسب‌وکار شما مشغول شود و کسب درآمد کند و فرزندان شما نیز می‌توانند از تحصیل رایگان در برترین مراکز آموزشی اروپا بهره‌مند شوند. باتوجه‌به اینکه خرید کسب‌وکار نامطمئن باعث ضرر می‌شود، پیشنهاد می‌شود تا برای خرید کسب‌ و کار سودآور با وکیل یا مشاور اقتصادی مشورت کنید تا خریدی مطمئن و بدون ریسک را تجربه کنید.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک:

در برخی از کشورهای اروپایی، خرید ملک نیز جزئی از برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است و شما می‌توانید با خرید ملک در این کشورها، در ابتدا اقامت موقت و با گذشت پنج سال اقامت دائم کشور مقصد را به دست آورید. از جمله کشورهایی که خرید ملک در آنها منجر به دریافت اقامت دائمی خواهد شد، می‌توان به اسپانیا، پرتغال، یونان، قبرس و… اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با این روش شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

خرید ملک در پرتغال و تملک آن به مدت پنج سال می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور برای شما، همسر و فرزندان زیر 24 سال‌تان شود. حداقل مبلغی که شما برای خرید یک ملک در پرتغال باید هزینه کنید، مبلغی بالغ بر 500 هزار دلار است. پس از گذشت پنج سال و دریافت اقامت دائم پرتغال شما قادر خواهید بود ملک خود را بفروشید و ملک دیگری را خریداری نمایید.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق نوآفرینی:

از دیگر روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به روشی با نام نوآفرینی اشاره کرد. در این روش شما باید شرکتی را در اروپا ثبت نمایید و ایده‌ای خلاقانه و جدید را به دولت کشور مدنظر ارائه دهید؛ در صورت تأیید ایده شما توسط دولت می‌توانید اقامت دائم اروپا را به دست آورید. نکته مهم در مورد ایده کاری شما این است که این ایده علاوه بر جدید بودن، باید از نظر اقتصادی برای کشور مفید باشد و بتواند اقتصاد کشور مقصد را تحت‌تأثیر قرار دهید! پیش از اینکه قصد استفاده از این روش را داشته باشید، باید لیست کشورهایی که نوآفرینی در آنها منجر به دریافت اقامت دائم می‌شود را مورد بررسی قرار دهید. از جمله کشورهایی که از نظر سرمایه‌گذاری نوآفرینی بهترین شرایط را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند، می‌توان به کشورهای هلند، پرتغال و انگلستان اشاره کرد. هزینه اخذ اقامت اروپا از نوآفرینی بسیار اندک است و از این نظر شرایط برای مهاجرت شما ساده‌تر خواهد بود؛ البته باید اشاره کنیم که شما باید علاوه بر هزینه ثبت شرکت، هزینه بیزینس پلن و امور مهاجرتی را پرداخت نمایید.

اخذ اقامت خود حمایتی اروپا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری:

خود حمایتی نیز از دیگر روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری است؛ اما تفاوت این روش‌ها با سایر روش‌ها این است که برای استفاده از این برنامه مهاجرتی، تنها به اثبات تمکن مالی نیاز دارید و لزومی بر انتقال سرمایه خود به کشور مقصد و سرمایه‌گذاری در صنعت، ملک و… در این کشور وجود ندارد. نکته مهم در مورد این برنامه مهاجرتی این است که فردی که از برنامه خود حمایتی استفاده می‌کند، اجازه کار در کشور مقصد را نخواهد داشت و تنها می‌تواند از طریق افتتاح کسب‌وکار به کسب درآمد بپردازد. این نوع برنامه مهاجرتی به شکل محدود در کشورهای اروپایی ارائه شده و شما می‌توانید با استفاده از این برنامه مهاجرتی به کشورهایی مانند اتریش، فرانسه، سوئیس و… مهاجرت نمایید. در کشورهای سوئیس و اتریش فردی که از این برنامه مهاجرتی استفاده می‌کند، می‌بایست شش ماه از سال را در کشور مقصد حضور داشته باشد؛ اما چنین شرطی در کشور فرانسه وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر شما با این برنامه مهاجرتی، شرایط استفاده از برنامه خود حمایتی در سوئیس را شرح می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتری درباره این روش مهاجرتی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

شما برای استفاده از برنامه خود حمایتی می‌بایست شش ماه از سال را به‌صورت اجباری در سوئیس حضور داشته باشید. علاوه بر شما، اقامت موقت کشور سوئیس و در ادامه اقامت دائم این کشور به همسر و فرزندان زیر 18 سال شما اعطا می‌شود. میزان سرمایه‌ای که برای اثبات تمکن مالی در کشور سوئیس به آن نیاز دارید، به میزان اختلاف سن شما تا 78 سال و به‌ازای هرسال 50 هزار یورو خواهد بود. شما در کشور اجازه کار نخواهید داشت و برای کسب درآمد می‌بایست از روش‌های سرمایه‌گذاری استفاده نمایید. ویزای اقامت موقت شما به‌صورت سالانه تمدید خواهد شد و پس از گذشت پنج سال شما و خانواده‌تان اقامت دائم کشور سوئیس را دریافت خواهید کرد.

آموزش های ویزای کانادا

اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت:

از دیگر روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به روش ثبت شرکت اشاره کرد. باتوجه‌به اینکه شرایط اقتصادی در اروپا بسیار مناسب است و این کشورها دارای اقتصادی پویا و فعال هستند، در صورتی که این نوع سرمایه‌گذاری به شکل دقیق و حرفه‌ای صورت پذیرد، علاوه بر اخذ اقامت دائم اروپا، درآمد خوبی هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت در کشورهای لازم است، مبلغ چندان زیادی نیست و شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای معقول و کم، این نوع سرمایه‌گذاری را در اروپا انجام دهید. نکته مهم در مورد ثبت شرکت در اروپا این است که تمامی کشورهای اروپایی، از طریق ثبت شرکت، ویزای اقامت دائم را اعطا نمی‌کنند و پیش از انجام فرایند مهاجرت، باید لیست کشورهایی که از این طریق مهاجر می‌پذیرند را مورد بررسی قرار دهید. شما برای استفاده از این برنامه مهاجرتی، یک طرح تجاری به کشور مقصد ارائه کنید و چند نیروی کار به‌عنوان کارمند استخدام کنید تا شرکت شما به تأیید دولت برسد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی:

اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به اروپا است؛ زیرا کشورهای این قاره علاوه بر پذیرش آسان، از شما به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار جوان و استارتاپ حمایت می‌کنند. شما می‌توانید با ارائه رزومه قوی و طرح تجاری جدید و نوآورانه به‌راحتی به اروپا مهاجرت کنید. حداقل سرمایه لازم برای استفاده از این طرح مهاجرتی کشور به کشور متفاوت است و شما برای پیگیری فرایند مهاجرتی خود، می‌بایست شرایط کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهید.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق فرانچایز:

فرانچایز یا اخذ نمایندگی‌ از برندهای معتبر، از دیگر روش‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن، اقامت دائم یک کشور اروپایی را به دست آورید. در این روش شما در ابتدا می‌بایست از یک شرکت معتبر مانند مک‌دونالد، ساب وی و… نمایندگی دریافت کنید و سپس از این طریق و به‌عنوان مدیر شعبه به کشور مدنظر مهاجرت کنید. البته باید در نظر داشته باشید، هزینه مهاجرت به اروپا از این طریق بالاتر از سایر روش‌ها است و شما برای استفاده از این برنامه مهاجرتی می‌بایست حداقل 100 هزار یورو را به‌عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب‌‌سایت به بررسی روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری پرداختیم و شرایط هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری را مورد بررسی قرار دادیم و دریافتیم که مهاجرت به اروپا چندان هم سخت نیست! البته اگر با یک وکیل یا مؤسسه مهاجرتی حرفه‌ای دراین‌ خصوص همکاری کنید! برای اینکه بتوانید به‌راحتی اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری را دریافت نمایید، پیشنهاد می‌شود تا با مؤسسه مهاجرتی همکاری کنید. برای همکاری با مؤسسه مهاجرتی تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس بگیرید و از مشاوره‌ها و خدمات کارشناسان ما بهره‌مند شوید. در پایان امید است که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *