خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

خرید بیزنس و سرمایه گذاری در کانادا

فهرست مطالب

کانادا سرزمینی وسیع است که از شمال به جنوب بیش از نیمی از نیمکره شمالی را در برمی‌گیرد. این کشور دومین کشور بزرگ جهان است، اما تنها نیمی از یک درصد جمعیت جهان را دارد. کانادا دارای دریاچه‌های آبی، رودخانه‌های متعدد، کوه‌های غربی باشکوه، دشت‌های مرکزی و دره‌های جنگلی شرقی است. سپر کانادایی، منطقه‌ای تپه‌ای از دریاچه‌ها و باتلاق‌ها، در سراسر شمال کانادا امتداد دارد و دارای برخی از قدیمی‌ترین سنگ‌های روی زمین است. تمام این شرایط و منابع باعث افزایش پتانسیل سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب‌و کار در این کشور شده‌اند. لذا در ادامه به بررسی وضعیت کسب وکار و شرکت‌ها و صنایع و سرمایه‌گذاری در کانادا می‌پردازیم.

کسب و کار در کانادا                  

هر کسب و کاری ممکن است در کانادا موفق نباشد. به یاد داشته باشید که اگرچه کانادا ممکن است دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت باشد، اما جمعیت این کشور کمی بیش از 38 میلیون نفر است. این بدان معناست که مشاغلی مانند تهیه اقلام ضروری که فروشگاه‌های مادر نامیده می‌شوند دامنه محدودی برای رشد دارند. بنابراین، راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا مستلزم آن است که در مورد کاری که قصد انجام آن را دارید، اطلاعات کافی داشته باشید. داشتن یک طرح تجاری که صادرات محور باشد، کمک‌کننده خواهد بود.

آموزش های ویزای کانادا

کدام کسب و کارها در کانادا سودآور هستند؟                        

 • ایجاد کسب و کار تولید وسایل و تجهیزات چوبی
 • راه‌اندازی کافی‌شاپ و رستوران
 • بیزینس در شبکه‌های مجازی و وبلاگ نویسی
 • تاسیس سالن آرایشگاه
 • ایجاد کسب و کار از طریق نگهداری سالمندان یا پرستاری کودک
 • تعمیرات و مکانیکی
 • و…

اقتصاد کانادا                           

همان‌طور که می‌دانید کانادا یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان است و عمده ثروت آن از منابع طبیعی به‌دست می‌آید. کانادا با وجود داشتن جمعیتی کمی بیش از یک دهم جمعیت ایالات متحده، انرژی بیشتری نسبت به همسایه بزرگ خود تولید می‌کند. کم بودن جمعیت و تولید انرژی بالا این کشور را به یک قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل کرده است. همچنین کانادا از طریق محصولات، صنایع و منابع طبیعی غنی اقتصاد خود را مدیریت می‌کند.

محصولات                                                                       

 • محصولات کشاورزی شامل: گندم، جو، دانه‌های روغنی، تنباکو، میوه‌ها، سبزیجات، محصولات لبنی، ماهی، محصولات جنگلی و… است.
 • صنایع عمده: تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، مواد معدنی فرآوری شده و فرآوری نشده، محصولات غذایی، محصولات چوبی و کاغذی، محصولات ماهی، نفت و گاز طبیعی.

منابع                                                                                    

 • منابع طبیعی: سنگ آهن، نیکل، روی، مس، طلا، سرب، عناصر خاکی کمیاب، مولیبدن، پتاس، الماس، نقره، ماهی، چوب، حیات وحش، زغال سنگ، نفت، گاز طبیعی و انرژی آبی.
 • کاربری زمین: زمین کشاورزی، جنگل و… .
 • پنج بانک بزرگ کانادا                                                      

 • بانک مونترال: یک بانک سرمایه‌گذاری چندملیتی کانادایی و شرکت خدمات مالی دارای دفتر مرکزی در مونترال و تورنتو است.
 • Canadian Imperial Bank of Commerce: CIBC یک بانک رسمی است که دفتر مرکزی آن در تورنتو قرار دارد.
 • رویال بانک: این بانک یک شرکت خدمات مالی چندملیتی است که بزرگ‌ترین بانک کانادا نیز محسوب می‌شود.
 • Scotiabank: یک شرکت چندملیتی بانکداری و خدمات مالی کانادایی است که دفتر مرکزی آن در تورنتو قرار دارد.                                                                          

چرا کانادا بهترین کشور برای سرمایه گذاری جهانی است؟                 

برای سرمایه‌گذاری در کانادا باید به دنبال فرصت‌ها بود. چرا که در این دنیای پر پیچ و خم استفاده از فرصت‌ها و اجتناب از خطر می‌تواند دشوار باشد. شرکت‌های جهانی و سرمایه گذاران برای رشد و موفقیت، به کانادا توجه ویژه‌ای دارند. کانادا تا پایان سال 2020، سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان (از نظر ورودی FDI) را داشت.

دسترسی به بازار جهانی                       

کانادا با 15 قرار داد تجاری به سرمایه‌گذاران امکان دسترسی به بازار جهانی را می‌دهد.                    

زیرساخت‌های حمل و نقل                  

از ویژگی‌های دیگری که باعث می‌شود به فکر سرمایه‌گذاری در کانادا باشید زیرساخت‌های حمل و نقل است. زیرا کانادا از نظر موقیعت جغرافیای در مکان مناسبی قرار گرفته است. از این رو به عنوان قطب مرکزی تجارت جهانی عمل می‌کند. زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی کانادا جز بهترین‌ها در جهان است و بنادر ساحلی آن دسترسی مستقیم دریایی به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی را فراهم می‌کند.                               

نوآوری و فناوری                               

فناوری‌های جدید و نوآوری‌ها که سرمایه‌گذاران را با ابتکارات، مشوق‌ها و برنامه‌ها به هم مرتبط می‌کند، در کانادا جان می‌گیرند.

 • برنامه تحقیقات علمی و توسعه تجربی (SR&ED)
 • صندوق نوآوری استراتژیک
 • استراتژی هوش مصنوعی

این‌ها از دلایل معتبر برای سرمایه‌گذاری در کانادا هستند.

صنعت در کانادا                               

صنعت، در معنای وسیع آن، تمام فعالیت‌های اقتصادی را شامل می‌شود، اما برای راحتی مفسران آن را به سه بخش تقسیم می‌کنند: اولیه، ثانویه و ثالث یا سوم. تولید اولیه شامل برداشت منابع طبیعی است. ثانویه: تولید و ثالث یا سوم: صنایع خدماتی هستند. همه این عناصر سیستم صنعتی کانادا را تشکیل می‌دهند.

تولید اولیه                                                                           

بخش اولیه شامل مؤسساتی است که در بهره برداری و پردازش اولیه منابع طبیعی دخیل هستند. به عنوان مثال، استخراج زغال سنگ شامل مؤسساتی است که زغال سنگ را برای استفاده به عنوان سوخت می‌شکنند، می‌شویند، درجه بندی می‌کنند و یا به شکل دیگری آماده می‌کنند. نمونه‌های دیگر شامل استخراج فلزات گرانبها و سایر فلزات، نفت و گاز و جنگلداری است.                                                                

ثانویه                                                       

بخش ثانویه یا بخش تولیدی از مؤسسات تولید اولیه و ثانویه تشکیل شده است. شرکت‌های تولیدی اولیه، مواد خام را برای تولید موادی مانند آهن و فولاد، خمیر و کاغذ و فرآورده‌های نفتی فرآوری می‌کنند. موسسات تولیدی ثانویه آن‌هایی هستند که کالاهای مصرفی (مثلا پوشاک) و کالاهای سرمایه‌ای (یعنی کالاهایی که برای ساخت سایر کالاها استفاده می‌شوند، به عنوان مثال، ماشین‌آلات، تجهیزات و قطعات) را تولید می‌کنند.                                                                                                                            

بخش سوم یا ثالث                                                            

بخش سوم یا صنایع خدماتی شامل مؤسساتی در بخش خصوصی و دولتی است. این خدمات از خدمات غذایی گرفته تا خشک‌شویی تا بانک کانادا را شامل می‌شوند. اینها موسساتی هستند که برداشت یا تولید کالا نمی‌کنند، اما خدماتی را به مردم ارائه می‌دهند (از جمله فروش کالاها).                                                                                                                                            

بزرگترین صنایع بر اساس درآمد در کانادا                                                                                 

 • بانکداری تجاری در کانادا
 • جایگاه‌های فله بنزین و نفت در کانادا
 • عمده فروشی بنزین و نفت
 • فروشندگان خودروهای جدید
 • سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی
 • بیمه عمر و مستمری
 • بیمارستان‌ها
 • مشاوره فناوری اطلاعات
 • پالایش نفت
 • حفاری نفت و استخراج گاز

معرفی چندی از شرکت‌های بزرگ کانادا

لوازم آرایشی و بهداشتی MAC           

این شرکت در سال 1984 در تورنتو تاسیس شد. MAC به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آرایشی در جهان و یک برند زیبایی کانادایی تبدیل شده است که افراد مشهور عاشق آن هستند. امروزه این شرکت متعلق به شرکت‌های Estée Lauder  است و مقر آن در نیویورک است.

Lululemon Athletica                  

این شرکت، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لباس‌های ورزشی در جهان است که فروشگاه‌هایی را در سراسر جهان افتتاح کرده است. امروز، تقریباً هر کجا که بروید، لوگوی Lululemon را خواهید دید.

شرکت تامین هرشل                         

یکی از موفق‌ترین برندهای کانادایی، شرکت تامین هرشل است که، توسط لیندون و جیمی کورمک در سال 2009 تاسیس شد. محصولات آن‌ها به صورت جهانی در برخی از بزرگ‌ترین خرده فروشان جهان فروخته می‌شود.

BITE Beaut،  IMAX، سورل و… برخی دیگر از معروف‌ترین شرکت‌های کانادایی هستند.                  

جمع بندی                                    

در این مقاله به موضوع کسب و کار و سرمایه گذاری در کانادا و.. پرداختیم. بهتر است بدانید سرمایه‌گذاری در هر استانی باید مطابق قانون و مقررات آن استان در کشور کانادا باشد. زیرا هر استانی قوانین خاص خود را وضع کرده و بدان پایبند است. به‌طورکلی بهترین سرمایه‌گذاری در هر استان، ثبت شرکت است.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور کانادا و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه کانادا را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل کانادا را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که کانادا بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار کانادا است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *