خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

مهاجرت به نیوزلند

فهرست مطالب

مهاجرت به نیوزلند

نیوزلند کشوری است که از نظر مساحت و پهنای جغرافیایی شرایط مناسب و بسیار خوبی دارد؛ اما جمعیتی در حدود پنج میلیون نفر را در خود جای داده است! از همین رو، کشور نیوزلند پتانسیل اقتصادی و شغلی بسیار بالایی دارد و نیاز به نیروی انسانی باعث شده است تا این کشور یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا باشد. این کشور از نظر رفاه اجتماعی وضعیت بسیار مناسب و مطلوبی دارد، به نحوی که این کشور از نظر شاخص توسعه انسانی در جایگاه 14 و از حیث سرانه درآمد ملی در جایگاه 23ام در بین کشورهای جهان قرار دارد. این شرایط مطلوب برای زندگی و کار باعث شد تا ایرانیان نیز در سالیان اخیر مهاجرت به نیوزلند را به مهاجرت به سایر کشورها ترجیح دهند. در ادامه این مطلب از وب‌سایت بنا داریم تا به انواع روش‌های مهاجرت به نیوزلند بپردازیم و شرایط مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

انواع راه‌های اخذ اقامت نیوزلند

در این بخش از مطلب مهاجرت به نیوزلند بنا داریم تا به بررسی انواع راه‌های اخذ اقامت نیوزلند بپردازیم و شرایط اخذ ویزای اقامت نیوزلند را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار:

اگر قصد مهاجرت کاری به هر کشوری را دارید، ابتدا باید شرایط وجود کار در آن کشور را بسنجید. نرخ بیکاری در کشور نیوزلند بسیار پایین است و چیزی در حدود 5 درصد است. همان‌طور که اشاره شد، کشور نیوزلند از جمله کشورهایی است که نیازمند نیروی کار است و از همین رو از طریق جذب مهاجر تلاش دارد نیروی کار مدنظر خود را تأمین نماید. این شاخص به این معناست که در کشور نیوزلند از هر 100 نفر، تنها 5 نفر به دنبال کار می‌گردند و شغلی ثابت ندارند. این آمار برای نرخ بیکاری بسیار مناسب است و نشان‌دهنده وجود فرصت‌های شغلی متعدد در این کشور است و می‌توان اشاره کرد که مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، فرایند چندان سختی نیست!

 

 برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار شما دو راه پیش رو دارید: 1. از پیشنهاد شغلی در نیوزلند برخوردار باشید یا 2. شرکت در سیستم امتیازگیری و سنجش تخصص و مهارت‌های فرد. در شرایط اول، ابتدا کارفرمای نیوزلندی باید شرایط مهارت نیروی مدنظر خود را بسنجد و مطمئن شود که هیچ نیروی کاری در این کشور وجود ندارد که از شایستگی‌های لازم برای شغل مدنظر برخوردار باشد؛ در این صورت می‌تواند از خارج از نیوزلند اقدام به جذب نیروی کار کند. 

در سیستم امتیازگیری مهاجرت به نیوزلند از طریق راه دوم، عواملی مانند سن، سابقه کاری، پیشنهاد کاری، مدرک زبان و مدرک دانشگاهی تأثیرگذار و حائز اهمیت هستند. اگر فردی که زیر 55 سال دارد، بتواند امتیاز حداقلی 110 را کسب نماید، می‌تواند از طریق کار، مهاجرت به نیوزلند را انجام دهد؛ اما اگر فرد سنی بیش از 55 سال داشته باشد، می‌بایست برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار امتیازی بیش از 140 امتیاز را کسب نماید.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند:

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل نیز یکی از گزینه‌های محبوب متقاضیان مهاجرت به شما می‌رود و بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی علاقه‌مندند تا ادامه تحصیل خود را در کشور مترقی و در حال پیشرفتی مانند نیوزلند پیگیری نمایند. از مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی پیش از شروع اقدامات خود باید به آنها توجه کنند، بررسی شرایط تحصیل در کشور مقصد و کیفیت و رنک دانشگاه‌های این کشور است. بررسی رنک جهانی دانشگاه‌ها و شرایط تحصیل در این دانشگاه‌های باعث می‌شود تا شما به درک بهتری از شرایط مهاجرت تحصیلی خود پیدا کنید. مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیلات تصمیمی منطقی و مناسب است؛ زیرا برخی از دانشگاه‌های این کشور در میان هزار دانشگاه برتر جهان قرار دارند و می‌توانند از نظر علمی شرایط مناسبی را برای پیشرفت علمی و تحصیلی شما فراهم آورند، از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه آکلند، دانشگاه مسی، دانشگاه اتاگو، دانشگاه کانتربری، دانشگاه ویکتوریا ولینگتن، دانشگاه وایکاتو و … اشاره کرد.

علاوه بر بررسی کیفیت و سطح علمی دانشگاه‌ها، شما می‌بایست شرایط ورود و تحصیل این دانشگاه‌ها برای دانشجویان غیربومی را بررسی کنید و سعی کنید تا شرایط خود را با شرایط اعلامی دانشگاه‌ها مطابقت دهید. از جمله ویژگی‌ها و شایستگی‌هایی که برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل به آنها نیاز دارید، می‌توان به برخورداری از معدل بالا، تسلط بر زبان انگلیسی (برای دوره کارشناسی آیلتس با نمره حداقلی 6.5 و برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی آیلتس با نمره حداقلی 7) و رزومه موفق اشاره کرد.

معمولاً دانشجویانی که از ایران برای ادامه تحصیل به کشورهایی مانند نیوزلند مهاجرت می‌کنند، ترجیح می‌دهند تا از بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند شوند و تحصیل خود را به‌صورت رایگان انجام دهند؛ اما خالی از لطف نیست که بدانید هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند چیزی در حدود 15 هزار دلار در سال و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی نیز چیزی در حدود 20 هزار دلار در سال خواهد بود. اگر رزومه شما دارای مواردی مانند انگیزه‌نامه قوی، مقاله ISI، معدل بالا، سابقه کاری درخشان و موفق، چند توصیه‌نامه و… باشد، شانس شما برای پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر خواهد بود.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری:

شرایط اقتصادی روبه‌رشد کشور نیوزلند باعث شده تا بسیاری از افراد با هدف سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی بیزینس و ایجاد شغل پا به این کشور بگذارند. شرایط برای مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری بسیار مساعد است و شما می‌توانید با ایجاد بیزینس و سرمایه‌گذاری به ارزش صدهزار دلار و ارائه برنامۀ شغلی مناسب، اقامت سه‌ساله کشور نیوزلند را دریافت نمایید. شرایط و برنامه کاری شما در این سه سال باید به‌گونه‌ای باشد که در سال اول، سرمایه‌گذاری را به طور کامل انجام داده باشید و در دو سال بعدی نیز برای اقتصاد کشور نیوزلند سودآوری داشته باشید. در صورتی که بتوانید سودآوری و تأثیر مثبت کسب‌وکار خود بر اقتصاد کشور نیوزلند را اثبات نمایید، می‌توانید برای سه سال دیگر در کشور نیوزلند اقامت داشته باشید. مهاجرت به نیوزلند از طریق ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری نیز دارای یک سیستم ارز‌ش‌گذاری و امتیازی است که شما به‌عنوان سرمایه‌گذار و فرد متقاضی می‌بایست به حداقل امتیاز 120 دست یابید.

جدول ارزش‌گذاری و امتیازهای مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

محل کار بیزینس یا شرکت

میزان صادرات پس از سرمایه‌گذاری و شروع به کار بیزینس

تجربه و رزومه بیزینس

ایجاد شغل

میزان سرمایه‌گذاری

زبان

سن فرد متقاضی

شاخص‌های ارزش‌گذاری

قرارگیری محل بیزینس در خارج از شهر اوکلند

از 200 هزار دلار تا بیش از یک میلیون دلار

برخورداری از حداقل سه سال سابقه کاری در حوزه مربوطه

ایجاد شغل برای اتباع نیوزلند از یک تا ده نفر

200 هزار دلار تا بیش از یک میلیون دلار

اخذ نمره 4 در آزمون اورال

24-59 سال

شرایط فرد متقاضی

40

10-80

20-40

10-80

10-80

10-20

10-20

ارزش‌ها و امتیازات

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج با اتباع نیوزلندی:

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به نیوزلند، مهاجرت از طریق ازدواج با اتباع نیوزلندی است؛ اما باید توجه داشته باشید که در این مورد باید صداقت داشته باشید و با ازدواج صوری و تقلب نمی‌توانید به اقامت دائمی کشور نیوزلند دست یابید؛ زیرا باید اثبات کنید که ازدواج شما واقعی است و شما در یک زندگی مشترک قرار دارید. برای اثبات واقعی بودن ازدواج خود، شما می‌بایست مدارکی مانند عکس، حساب بانکی مشترک، اجاره‌نامه محل سکونت، گواهی ازدواج و… را ارائه دهید. پس از ارائه این مدارک و احراز ازدواج شما با فرد تبعه نیوزلند، ویزای اقامت نیوزلند به مدت یک‌ساله  به شما اعطا می‌شود. اگر زندگی مشترک شما پس از پایان این یک سال اقامت نیوزلند همچنان تداوم داشته باشد، این ویزای اقامت نیوزلند برای دو سال دیگر نیز تمدید می‌شود. پس از گذشت سه سال از زندگی مشترک با فردی از اتباع نیوزلند، اقامت دائم شما برای زندگی در کشور نیوزلند تأیید می‌شود  و شما می‌توانید به زندگی خود در این کشور ادامه دهید. پس از گذشت سه سال از تأیید اقامت دائم کشور نیوزلند، پاسپورت با ملیت نیوزلند برای شما صادر می‌شود و شما رسماً به‌عنوان شهروند نیوزلندی شناخته می‌شود؛ بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت با گذشت شش سال از شروع فرایند مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج، شما می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

  • از دیگر شرایط مهاجرت به نیوزلند، می‌توان به مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی اشاره کرد که البته این مورد چندان توصیه نمی‌شود. از دیگر راه‌های مهاجرت به نیوزلند، مهاجرت به‌عنوان فردی فوق موفق است. این دسته از افراد از ویزای Talent Visa بهره‌مند می‌شوند و اگر فرد نخبه سنی کمتر از 55 سال داشته باشد، می‌تواند برای مهاجرت به نیوزلند اقدام نماید.
  •  

آیا می‌شود از طریق فرزندآوری و تولد در خاک نیوزلند، پاسپورت و اقامت این کشور را دریافت کرد؟

مهاجرت به نیوزلند از طریق فرزندآوری و تولد فرزند در خاک این کشور میسر نیست و تنها در شرایطی فرزند شما تابعیت کشور نیوزلند را دریافت خواهد کرد که یکی از والدین او، دارای تابعیت نیوزلندی باشند.

جمع‌بندی در مورد مهاجرت به نیوزلند

در این مطلب به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به نیوزلند پرداختیم و دریافتیم که باتوجه‌به ظرفیت‌های فراوان موجود در این کشور و نیاز مبرم به نیروی کار در این کشور رو به توسعه، شرایط مهاجرت به نیوزلند چندان سخت نیست و شما می‌توانید از طرق مختلفی مانند سرمایه‌گذاری، اشتغال، تحصیلی و… به این کشور مهاجرت کنید. اگر علاقه‌مندید تا در رابطه با مهاجرت به نیوزلند مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای دریافت نمایید، تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!