خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

اکسپرس انتری کانادا

فهرست مطالب

اکسپرس انتری کانادا

در مطلب “مهاجرت به کانادا” و “ویزای کار کانادا” از وب‌سایت به طور جامع و کامل به بررسی انواع روش‌های مهاجرت به کانادا پرداختیم و بیان کردیم که با استفاده از برنامه‌های مختلف اداره مهاجرت کانادا می‌توان به این کشور مهاجرت کرد. یکی از برترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا، روش اکسپرس انتری کانادا است و با استفاده از این روش متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند و در این کشور ساکن شوند. ضمناً باید اشاره کنیم که امکان استفاده از روش اکسپرس انتری کانادا برای ایرانیان نیز فراهم است و هم‌وطنان متقاضی مهاجرت می‌توانند از برنامه مهاجرتی استفاده کنند و خود را به خاک کانادا برسانند. برنامه اکسپرس انتری کانادا دارای یک سیستم امتیازدهی به متقاضیان است که بر اساس عواملی امتیازاتی را به متقاضیان اختصاص می‌دهد و کسانی که امتیاز بیشتری را در این سیستم کسب کنند، اقامت دائم کانادا به آنها اعطا می‌شود. نکته جالب در مورد برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا این است که بیش از نیمی از مهاجران از طریق این برنامه در کانادا پذیرش می‌شوند و شانس شما برای اخذ اقامت کانادا از طریق این برنامه بسیار بالاست و می‌توانید با استفاده از این روش، به دریافت اقامت دائم این کشور امیدوار باشید.

 در این مطلب از وب‌سایت بنا داریم به شکل مفصل به برنامه اکسپرس انتری کانادا بپردازیم و موضوعات مرتبط با این برنامه مهاجرتی را بررسی کنیم؛ بنابراین، اگر شما نیز علاقه‌مندید تا در مورد این برنامه مهاجرتی اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آموزش های ویزای کانادا

اکسپرس انتری کانادا یا همان Express Entery چیست؟

این برنامه مهاجرت در سال 2015 برای تسهیل و تسریع سیستم پذیرش مهاجران در کانادا راه‌اندازی شد و با استفاده از این سیستم، امروزه متقاضیان مهاجرت می‌توانند با سرعت بیشتری فرایند پذیرش و دریافت ویزای خود در این کشور را پیگیری نمایند. اکسپرس انتری در لغت به معنای ورود سریع است و هدف کلی این سیستم نیز در همین معنا خلاصه می‌شود! این برنامه مهاجرتی با هدف ورود هرچه سریع‌تر مهاجران و شروع به کار آنها در کانادا تعبیه شده تا اقتصاد روبه‌رشد کانادا با کمبود نیروی کار مواجه نشود.

همان‌طور که در بخش قبلی اشاره کردیم، در برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا، متقاضیان مهاجرت بر اساس معیارهای تعیین‌شده در سیستم امتیازدهی، رتبه‌بندی می‌شوند و کسانی که بتوانند حد نصاب نمرات لازم را به دست بیاورند، می‌توانند از طریق برنامه اکسپرس انتری به کشور کانادا مهاجرت نمایند. سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، میزان انطباق‌پذیری، داشتن پیشنهاد شغلی و مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی معیارهای این سیستم امتیازدهی هستند. در سیستم اکسپرس انتری کانادا چهار برنامه مهاجرتی وجود دارد که متقاضیان مهاجرت با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانند درخواست خود برای مهاجرت به کانادا را ثبت نمایند.

طبقه‌بندی مشاغل کانادا (National Occupation Classification)

طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا همان (NOC)، لیستی از شغل‌های موجود در بازار کار این کشور است که بر اساس مهارت، وظایف و اهداف در پنج گروه مهارتی دسته‌بندی شده‌اند. لیست طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا همان لیست ناک به شرح زیر است:

 • مشاغل نوع 0: مشاغل مدیریتی در تمامی سطوح (مدیران میانی، مدیران ارشد و…)
 • مشاغل نوع A: مشاغلی که نیاز به مدارک دانشگاهی دارند (مهندسان، پزشکان، اساتید دانشگاه و معلمان)
 • مشاغل نوع B: مشاغلی که معمولاً به مدرک دانشگاهی، دیپلم، مدرک دوره‌های آموزشی و… نیاز دارند (آشپز، برق‌کار، تأسیسات و…)
 • مشاغل نوع C: مشاغلی که تنها به تحصیلات دبیرستانی یا مدرک دوره‌های آموزشی نیاز دارند (راننده، قصاب، گارسون، منشی و…)
 • مشاغل نوع D: مشاغلی که نیازی به مدرک آموزشی خاصی ندارند و معمولاً با گذراندن دوره‌های آموزش حین کار، متقاضی شغل، نحوه انجام کار را فرامی‌گیرد (کارگران خدماتی، نیروهای نظافتی و…)

برنامه‌های مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری کانادا

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری را دارید، می‌توانند از یکی از برنامه‌‌های اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class)، اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program)، تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class) و مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Program) استفاده نمایند. در ادامه هرکدام از این برنامه‌های مهاجرتی را به‌تفصیل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class):

برنامه اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال از سیستم اکسپرس انتری کانادا مشمول متقاضیانی می‌شود که شغل آنها در طبقه‌بندی مشاغل ناک در گروه‌های شغلی 0، A و B قرار می‌گیرد و این دسته از افراد می‌توانند با استفاده از برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر و سیستم اکسپرس انتری کانادا، به این کشور مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از جمله مهم‌ترین شرایط استفاده از برنامه اسکیل ورکر و Express Entery می‌توان به برخورداری از یک سال سابقه کاری تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در گروه‌های شغلی 0، A و B، اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی با اخذ نمره CLB 7 (معادل این نمره در سیستم‌های آزمون زبان IELTS، CELPIP و TEF نیز قابل‌قبول است)، مدرک تحصیلی دبیرستانی یا تحصیلات تکمیلی و اثبات تمکن مالی اشاره کرد. درصورتی‌که مجوز کار یا جاب آفر رسمی در کانادا داشته باشید، نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهید داشت.

 

اسکیل ترید یا Federal Skilled Trades Program:

برنامه اسکیل ترید یا همان نیروی متخصص فنی فدرال، برنامه‌ای است که در برخی از استان‌های کشور کانادا و برای جبران کمبود نیروی متخصص و فنی راه‌اندازی شده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ترید یا Federal Skilled Trades Program برای تصدی مشاغل گروه B در لیست ناک درخواست خود را ثبت نمایند. از مهم‌ترین شرایط بهره‌گیری از برنامه اسکیل ترید و سیستم اکسپرس انتری کانادا می‌توان به حداقل دو سال سابقه کاری تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در مشاغل گروه B، برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 4 (ریدینگ و رایتینگ) و CLB 5 (لیسنینگ و اسپیکینگ) و اثبات تمکن مالی اشاره کرد. البته درصورتی‌که مجوز کار یا جاب آفر رسمی از کانادا داشته باشید، نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهد بود.

 

تجربه کاری در کانادا یا Canadian Experience Class:

این برنامه مهاجرتی برای متقاضیانی در نظر گرفته شده که حداقل سابقه یک سال کار در کانادا را داشته باشند. این دسته از افراد می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا و با استفاده از برنامه تجربه کاری در کانادا، اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. از مهم‌ترین شرایط استفاده از این برنامه مهاجرت و سیستم اکسپرس انتری کانادا می‌توان به برخورداری از حداقل یک سال سابقه کاری تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در مشاغل گروه 0، A و B، برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 5 برای مشاغل گروه B و حداقل نمره CLB 7 برای مشاغل گروه‌های 0 و A و بهره‌مندی از مدرک تحصیلات دبیرستانی و بالاتر اشاره کرد. نکته مهم در مورد این برنامه مهاجرتی این است که اگر سابقه کاری فرد متقاضی در زمان پناهندگی بوده باشد و یا سابقه کار فرد در کشور کانادا رسمی و مورد تأیید نباشد، فرد متقاضی واجد شرایط استفاده از این برنامه مهاجرتی نخواهد بود.

مهاجرت استانی کانادا یا Provoncial Nominee Program:

برنامه‌های استانی کانادا برای مهاجرت، این امکان را برای استان‌های مختلف فراهم کرده که بر اساس نیازهای خود به نیروی کار، دانشجو، متخصص و… را از سایر کشورها جذب کنند. شما می‌توانید به‌عنوان متقاضی مهاجرت به کانادا، یکی از استان‌هایی که به زندگی و کار در آن علاقه‌مندید را انتخاب نمایید و با استفاده از برنامه‌های استانی کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. برای استفاده از این برنامه در سیستم اکسپرس انتری، شما می‌بایست به طور مستقیم درخواست خود را به استان مربوطه اعلام نمایید و یا در پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری، علاقه‌مندی خود به استان مدنظر برای مهاجرت را اعلام دارید. درصورتی‌که استان مدنظر به شخصی مانند شما نیاز داشته باشد و شرایط شما برای مهاجرت از طریق برنامه استانی فراهم باشد، دعوت‌نامه از طریق استان مدنظر برای شما ارسال خواهد شد.

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا طی مراحل زیر صورت می‌پذیرد:

 1. بررسی واجد شرایط بودن و مشخص‌شدن برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا
 2. ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری و شرکت در سیستم امتیازدهی
 3. دریافت دعوت‌نامه برای اخذ ویزای کانادا ITA
 4. ارسال مدارک و درخواست اخذ اقامت کانادا
 5.  

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری

هزینه‌هایی که معمولاً به‌عنوان هزینه مهاجرت به کانادا اعلام می‌شوند، دقیق نیستند و ممکن است بر اساس شرایط فرد متقاضی، تعداد افراد خانواده و… متفاوت باشند؛ اما در این بخش به‌طورکلی مهم‌ترین هزینه‌هایی که در راه مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری باید پرداخت کنید را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

اثبات تمکن مالی:

همان‌طور که ملاحظه کردید، در دو برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر و اسکیل ترید، فرد متقاضی می‌بایست تمکن مالی خود را اثبات نمایند. مبلغ موردنیاز برای اثبات تمکن مالی بر اساس تعداد افراد خانواده تعیین می‌گردد. این مبلغ برای یک نفر 13213 دلار کانادا، دو نفر 16449 دلار کانادا، سه نفر 20222 دلار کانادا، چهار نفر 24553 دلار کانادا و نهایتاً برای یک خانواده هفت‌نفره 34967 دلار کانادا است. اگر این میزان تمکن مالی را ندارید، می‌توانید از طریق دریافت ورک پرمیت یا همان مجوز کار کانادا، برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی یا دریافت جاب آفر رسمی کانادا اقدام نمایید.

آموزش های ویزای کانادا

فرایند مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری کانادا:

در روند بررسی پرونده و اخذ اقامت دائم کانادا فرد متقاضی می‌بایست هزینه‌های از قبیل بررسی درخواست (825 دلار کانادا)، مجوز اقامت دائم (PR) (500 دلار کانادا)، بررسی درخواست همسر (825 دلار کانادا)، صدور PR همسر (500 دلار کانادا)، اضافه‌شدن هر فرزند (225 دلار کانادا) و انگشت‌نگاری و بیومتریک هر نفر (85 دلار کانادا) پرداخت نماید. علاوه بر این موارد، فرد متقاضی می‌بایست هزینه‌هایی برای پیگیری پرونده توسط وکلای مهاجرتی و صدور ویزا را نیز پرداخت نماید.

 

مدارک لازم برای سیستم اکسپرس انتری کانادا

مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری لازم‌اند، عبارت‌اند از:

 • مدارک شخصی مانند عکس پاسپورت، کارت ملی، سند ازدواج، شناسنامه و…
 • پاسپورت معتبر و مدت‌دار
 • مدرک مهارت زبان (انگلیسی یا فرانسوی در آزمون‌های TEF،CELPIP یا IELTS)
 • مدارک سابقه کاری و سابقه بیمه

در صورت نیاز و بر اساس برنامه مهاجرتی مدنظر مدارک زیر نیز ممکن است در فرایند مهاجرت به کانادا نیاز باشند:

 • مدارک تحصیلی از قبیل ریز نمرات و…، ترجمه و معادل‌سازی شده
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • دعوت‌نامه‌ برنامه‌های استانی
 • مدارک یا گواهینامه مربوط به مهارت‌ها یا دوره‌های آموزشی
 • مدارک خانواده درجه یک در کانادا (در صورت وجود)

جمع‌بندی

در این مطلب از وب‌سایت به بررسی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری پرداختیم و دریافتیم که اگر شما به‌عنوان متقاضی مهاجرت به این کشور، شرایط خود را به شرایط مذکور نزدیک کنید و کارهای پیگیری پرونده مهاجرتی خود به کشور کانادا را به یک وکیل یا گروه مهاجرتی حرفه‌ای بسپارید، امکان مهاجرت شما به کانادا فراهم خواهد شد! بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در یک فرایند سریع و تضمینی به کشور کانادا مهاجرت نمایید، گروه مهاجرتی می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند و همراه و همگام شما باشد. اگر علاقه‌مندید تا دررابطه‌ با مهاجرت به کانادا اطلاعات بیشتری را به دست آورید و از مشاوره‌های کارشناسان بهره‌مند شوید، تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *