خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای کاری اروپا

فهرست مطالب

ویزای کاری اروپا

نظام سوسیالیستی حاکم بر کشورهای اروپایی، نرخ بیکاری بسیار پایین، پایین بودن نرخ تورم، آزادی اجتماعی، وجود صنعت‌های بزرگ، نیاز به نیروی کار و مواردی ازاین‌دست باعث شده تا مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار بسیار جذاب باشد. درآمد بالا و فرصت‌های شغلی جذاب در کشورهای اروپایی در سالیان اخیر افراد متخصص از سراسر جهان برای حضور در این کشورها اقدام کنند و خواهان حضور در بزرگ‌ترین صنایع جهان باشند اما شاید این سؤال در ذهن شما شکل بگیرد که برای دریافت ویزای کاری اروپا باید چه شرایطی داشته باشم و اخذ این ویزا چه مزایای برای من و خانواده‌ام به همراه خواهد داشت! در این مطلب از وب‌سایت بنا داریم تا به شرایط اخذ ویزای کاری اروپا بپردازیم و مواردی مانند اقامت کاری اروپا و مهاجرت به اروپا از طریق کار را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آموزش های ویزای کانادا

قوانین و شرایط کار در اروپا

قاره اروپا دارای 50 کشور است و تنها 27 کشور از این کشورها عضو اتحادیه اروپا هستند و این موضوع سبب شده تا در برخی از کشورهای اروپایی، قوانین و شرایط کار کمی نسبت به کشورهایی عضو اتحادیه اروپا متفاوت باشد. ساعات کاری استاندارد در روز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا 8 ساعت و ساعات کاری هفتگی چیزی بین 37 تا 48 ساعت خواهد بود. شما می‌توانید در این کشورها از چهار هفته مرخصی با حقوق بهره‌مند شوید. ضمناً روزهای کاری در این کشورها دوشنبه تا جمعه است و شنبه و یکشنبه تعطیل هستند؛ البته باید اشاره کنیم که در برخی از کشورهای اروپایی، روز شنبه نیمه‌تعطیل است.

 

پس از دریافت ویزای کاری اروپا، چه میزان حقوق دریافت خواهم کرد؟

بدیهی است که میزان حقوق دریافتی شما به عواملی مانند شغل شما، وضعیت تخصص شما، شرایط کشور مقصد و…. بستگی دارد؛ اما باید اشاره کنیم که برخی از کشورهای اروپا در میان کشورهایی هستند که بیشترین دستمزد را در سراسر جهان پرداخت می‌کنند و در کل می‌توان مدعی شد که سطح درآمد در اروپا بالا است و می‌توانید درآمد خوبی را در این کشورها کسب کنید. به طور مثال، حداقل درآمد ماهیانه در کشور سوییس 2800 دلار، در لوکزامبورگ 2100 یورو و در آلمان 1300 یورو است؛ البته باید توجه داشته باشید که میزان میانگین درآمد مردم در این کشورها چیزی در حدود دوبرابر این درآمدهاست و اگر شما فردی متخصص باشید، قطعاً درآمد مناسب و مطلوبی را به دست خواهید آورد.

چگونه در اروپا کار پیدا کنیم؟

یکی از موضوعات مهم در مورد ویزای کاری اروپا، یافتن شغل در کشورهای این قاره است! برای یافتن شغل در کشورهای اروپایی می‌توانید از وب‌سایت‌ها و مؤسسات کاریابی در اروپا کمک بگیرید و از طریق این وب‌سایت شغل موردعلاقه و مناسب خود را بیابید. از جمله مؤسسات کاریابی در اروپا می‌توان به Tiger Recruitment، Adecco، Laurence Simons، Approach People Recruitmet، HR Globally Talent و… اشاره کرد. علاوه بر یافتن شغل از طریق مؤسسات کاریابی و سایت‌های درخواست کار، می‌توانید برای یافتن شغل به کشور مدنظر سفر کنید و خودتان شغل مدنظر خود را بیابید! در کشورهایی مانند آلمان و اتریش امکان سفر و جست‌وجوی کار از طریق ویزای جست‌وجوی کار یا Job Seeker Job فراهم شده و شما به‌عنوان متقاضی مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری اروپا می‌توانید با استفاده از این ویزا به آلمان یا اتریش سفر کنید و با یافتن شغل مناسب، ویزای کاری اروپا را درخواست دهید. مدت‌زمان ویزای جست‌وجو کار شش‌ماه است و شما می‌توانید در این مدت در کشور آلمان یا اتریش بماند و به دنبال کار بگردید.

 

مشاغل موردنیاز در کشورهای اروپایی

یکی از مهم‌ترین نکات دریافت ویزای کاری اروپا، بررسی نیاز شغلی در کشور مقصد است؛ اما نباید در این مورد نگران باشید؛ زیرا کشورهای صنعتی زیادی در اروپا وجود دارند و با تنوع بالایی در بازار کسب‌وکار و مشاغل روبه‌رو هستیم. از جمله مشاغل موردنیاز در اروپا می‌توان به مهندس نرم‌افزار، متخصص تحلیل داده، پزشک، پرستار، مهندس مکانیک، مشاور مالی، کاردرمانی، روان‌درمانگر، پرستار خانگی، مشاغل حیطه فروش و تجارت و… اشاره کرد؛ البته اگر تخصص و شغل شما در این لیست نیست، نگران نشوید! شما با همکاری مؤسسه مهاجرتی ما می‌توانید با هر شغل و تخصصی به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید و کار در اروپا تجربه نمایید؛ بنابراین، جای نگرانی وجود ندارد. برای دریافت مشاوره‌ رایگان در مورد دریافت ویزای کاری اروپا تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت به اروپا از طریق کار

یکی از سؤالات متداول شما در مورد اخذ ویزای کاری اروپا، شرایط دریافت این ویزا است و ما در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که معمولاً شرایط مهاجرت به اروپا از طریق کار معمولاً به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود. این شرایط باتوجه‌به شغل شما، شرایط فردی و خانوادگی شما، نوع ویزایی که اخذ خواهید کرد، شرایط شرکت استخدام‌کننده و شرایط کشور مدنظر متفاوت خواهد بود. به طور مثال، برخی از کشورهای برای اعطای ویزای کاری اروپا، از شما سابقه کاری سه‌ساله می‌خواهند یا برخی دیگر از کشورهای اروپایی برای اعطای اقامت کاری به شما خواهان مدرک تحصیلی سطح بالا و مدرک دانش زبانی هستند. در کل باید اشاره کنیم که شرایط کشور به کشور متفاوت است و شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هر یک از کشورهای اروپایی با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

جدا از شرایط اختصاصی که به شغل مدنظر شما، کشور مقصد و شرکت استخدام‌کننده بستگی دارد، لیستی از شرایط عمومی برای دریافت ویزای کاری اروپا وجود دارد که از جمله عوامل تأثیرگذار آن می‌توان به داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک تحصیلی، برخورداری از جاب آفر (پیشنهاد شغلی)، شرایط سنی مناسب و مدرک دانش زبان اشاره کرد. برخورداری از رزومه قوی، مدرک تحصیلی سطح بالا و مدرک دانش زبانی با نمره بالا می‌تواند شانس شما برای دریافت ویزای کاری اروپا را افزایش دهد.

 

آیا امکان اخذ ویزای کاری اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بدیهی است که در صورت عدم برخورداری از مهارت و دانش زبانی شانس شما برای دریافت ویزای کاری اروپا بسیار کم خواهد بود؛ زیرا هیچ مدیری علاقه‌ای به استخدام فردی از کشور دیگر با دانش زبانی کم نخواهد داشت و قطعاً هنگامی که مدیر شرکت شرایط دانش زبانی شما را ببیند، بدون آنکه ادامه رزومه شما را مطالعه کند، آن را رد خواهد کرد؛ بنابراین، پیشنهاد می‌شود در صورتی که علاقه‌مند به مهاجرت به اروپا از طریق کار هستید، حتماً برای پیشرفت مهارت و دانش زبانی خود تلاش کنید.

آیا امکان مهاجرت به اروپا با مدرک فنی و حرفه‌ای وجود دارد؟

مهاجرت کاری به اروپا با مدرک فنی و حرفه‌ای ممکن است؛ اما تنها برخی از کشورهایی که نیاز به نیروی کار صنعتی دارند از چنین افرادی استقبال می‌کنند. کشور آلمان بهترین گزینه برای افرادی است که قصد مهاجرت کاری با استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای را دارند. آلمان کشوری صنعتی است که به نیروی کاری فنی و متخصص نیازمند است و مدارک فنی و حرفه‌ای کشور ما را نیز معتبر می‌داند؛ بنابراین، شانس ایرانیانی که دارای مدارک فنی و حرفه‌ای هستند، برای مهاجرت به آلمان مطلوب است. در صورتی که بتوانید از این کشور در حوزه شغلی خود، جاب آفر دریافت نمایید، آنگاه شانس بسیاری زیادی برای دریافت ویزای کاری اروپا خواهید داشت.

 

چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود رزومه ما مورد تأیید کارفرمای اروپایی قرار گیرد و جاب آفر دریافت کنیم؟

اگر قصد مهاجرت کاری به اروپا را دارید، باید بدانید که برای مهاجرت به برخی از کشورها باید از یک کارفرما در آن کشور جاب آفر دریافت کرده باشید و در غیر این صورت نمی‌توانید ویزای کاری را دریافت نمایید؛ بنابراین، باید تلاش کنید تا با ارسال رزومه قوی به شرکت‌های اروپایی، پیشنهاد شغلی مناسبی از اروپا دریافت نمایید. از جمله ویژگی‌هایی که باعث می‌شود تا رزومه شما مورد تأیید کارفرمای اروپایی قرار گیرد، می‌توان به سابقه کاری قوی و مناسب، مهارت‌های شغلی بالا، مدرک تحصیلی سطح بالت و دانش زبانی خوب اشاره کرد. در کل باید اشاره کرد که دریافت پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر می‌تواند شانس شما برای دریافت ویزای کاری اروپا را بسیار بالا ببرد و در برخی موارد منجر به دریافت ویزای کاری اروپا شود؛ بنابراین، سعی کنید تا شرایط خود را به شرایط مدنظر کارفرمایان اروپایی نزدیک کنید تا بتوانید به‌راحتی مهاجرت به اروپا را تجربه نمایید.

 

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری کدام کشورها هستند؟

بدیهی است که هر فرد دارای معیارها و سلایق مخصوص به خود است و ممکن است هر یک از کشورهای اروپایی را به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت بداند؛ اما در این بخش ما بر اساس معیارهایی مانند شرایط اخذ ویزای کاری اروپا، نیازمندی‌های شغلی، رفاه اجتماعی و… بهترین کشورها را معرفی می‌کنیم. اگر علاقه‌مند به مهاجرت کاری به اروپا هستید، پیشنهاد می‌شود شرایط کشورهای آلمان و دانمارک را مورد بررسی قرار دهید. کشور آلمان از نظر راحتی اخذ ویزای کاری اروپا، نیازمندهای شغلی متنوع و اقتصاد فعال و پویا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و شما می‌توانید از طریق کار به این کشور مهاجرت کنید و کشور دانمارک نیز از نظر سطح درآمد بالا و رفاه اجتماعی کشوری مطلوب برای زندگی است؛ بنابراین، پیشنهاد می‌شود تا شانس خود برای مهاجرت به این کشورها را امتحان کنید!

آموزش های ویزای کانادا

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی شرایط کار در اروپا پرداختیم و دریافتیم که در صورت تسلط به زبان انگلیسی، برخورداری از رزومه کاری مناسب، بهره‌مندی از مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی مطلوب و… شانس شما برای دریافت ویزای کاری اروپا بسیار بالا خواهد بود و می‌توانید برای مهاجرت به کشورهای اروپایی اقدام نمایید. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره‌های تخصصی و اقدام برای مهاجرت کاری به اروپا، می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید و از خدمات حرفه‌ای و تخصصی این مؤسسه مهاجرتی بهره‌مند شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *