خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت فرانسه

فهرست مطالب

اگر آلمان را بدترین سفارت حال حاضر در ایران بدانیم، فرانسه شلوغ ترین آن است البته در کنار ایتالیا، ولی ناگفته نماند که دولت و سفارت این کشور تدبیرات زیادی برای جلوگیری از بی نظمی در سفارت انجام داده است و انصافا هم خوب عمل میکند، مشکل اینجاست که تقاضا برای اخذ ویزای و گرفتن وقت سفارت فرانسه بسیار بالا رفته ، بخصوص در دو سال گذشته.

فرانسه از معدود کشورهایی است که در خصوص اعطای ویزای شنگن و انواع ویزاهای اقامتی با ایرانی ها امنیتی برخورد نمیکند.

هم چنین این سفارت بتازگی اطلاعیه ای با محتوای مبنی بر این موضوع منتشر کرده است که:

” از تاریخ 1 ژانویه 2022، کلیه متقاضیان دارای ویزای شنگن صادر شده توسط سفارت فرانسه در ایران از سال 2018 به بعد هستند، از ثبت انگشت نگاری برای درخواست ویزای اقامت کوتاه مدت (ویزای شنگن) معاف می باشند. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که کپی ویزای قبلی خود را هنگام ثبت درخواست ویزا در پرونده خود ارائه دهند. لطفا توجه داشته باشید که این معافیت در صورتی که ویزای شنگن توسط سایر کشورهای محدوده شنگن صادر شده باشد اعمال نمی شود. “

مرحله اول

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه چند مرحله ی ساده را باید طی کنید که درست شبیه گرفتن وقت از سفارت کشورهای دیگر است اما اگر کاملا در این زمینه بی تجربه هستید و حتی از اینکه برای شروع به چه مدارکی نیاز دارید مطلع نیستید، قبل از گرفتن وقت سفارت فرانسه به این آدرس مراجعه کنید:

 

https://france-visas.gouv.fr/en/web/france-visas/

 

با ورود به منوی ” do you need a visa?” لیستی از مدارک مورد نیاز و هزینه ویزا را که باید پرداخت شود دریافت کنید، فراموش نکنید که اگر به زبان انگلیسی تسلط نسبی ندارید استفاده از این سایت برایتان فایده ای ندارد چون منوی فارسی در اختیار شما قرار نمیدهد.

افرادی که سروکله زدن با منوی غیر فارسی برای آنها سخت است در این سایت میتوانید از راهنمای گام به گام گرفتن وقت سفارت فرانسه برخوردار شوید.

 

به سایت :

https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/fra/

 

مراجعه کنید، در قسمت مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت فرانسه ، چک لیستی در اختیار شما قرار میگیرد که میگوید برای چه نوع ویزایی چه مدارکی را باید آماده کنید، فرم را دانلود و پر کرده و از کامل بودن پرونده خود اطمینان حاصل کنید.

سپس به قسمت درخواست ویزا برید و در انتهای صفحه درخواست وقت سفارت فرانسه خودرا شروع کنید:

 

اگر اولین باری است که درخواست ویزای فرانسه میکنید گزینه Access the visa application را انتخاب کرده، یک پروفایل کاربری تشکیل بدهید و سپ دوباره به این صفحه بازگشته و از گزینه   print forms فرم های خواسته شده را دانلود و پر کنید.

در انتها اگر از صحیح بودن آنها اطمینان دارید درخواست خودرا submit کنید، با submit مدارک وارد منوی چند مرحله ای میشوید، مراحل را جهت گرفتن وقت سفارت فرانسه به ترتیب طی کنید ، در نهایت به صفحه ی پرداخت انتقال داده میشوید.

توجه کنید در فرایند ثبت نام از ایمیلی استفاده کنید که در آینده استفاده میکنید، مشخصات آن را گم نکنید زیرا به منزله گم کردن اطلاعات میباشد. توجه کنید گم کردن ایمیل به منزله گم کردن اطلاعات است.

مرحله دوم

با نهایی شدن وقت سفارت فرانسه خود در زمان مراجعه حضوری در زمان تعیین شده برای انگشت نگاری و در صورت نیاز مصاحبه تان میرسد، عکس خود را میتوانید در خارج یا در خود مرکز بگیرید.

در صورتیکه درخواست ویزای بلند مدت دارید لطفا با ارسال ایمیل به:      visas.teheran@diplomatie.gouv.fr  با سفارت تماس بگیرید

اگر متقاضیان ویزاهای زیر هستید باید با مرکز Campus France در ایران تماس بگیرید:

  • ویزای دانشجویی
  • ویزای تحقیقاتی و علمی
  • ویزای همراه (خانواده دانشجو)
  • محقق (با همسر و فرزندان)
  • لطفا به https://www.iran.campusfrance.org مراجعه

فراموش نکنید فرانسه مثل انگلستان پاسپورت شما را بطور اتوماتیک و رایگان برایتان ارسال نخواهد کرد ، پس از اتمام کار و عدم نیاز به پاسپورت با شما تماس گرفته شده و اعلام میشود که برای اخذ آن مراجعه کنید، با استفاده از خدمات ویژه ی VFS میتوانید از ارسال پاس خود بطور اتوماتیک با پیک بهره مند شوید.

انواع وقت سفارت فرانسه

 

وقت سفارت فرانسه فوری

 

همانطور که گفتیم سفارت فرانسه جز سفارت های شلوغ میباشد اما انتظار طولانی نخواهید داشت، نتیجه درخواست ویزای شما بین 2 هفته تا 2 ماه مشخص میشود، اصولا بررسی ویزاهای بلند مدت به 2 ماه میکشد و جواب ویزاهای توریستی بین 2 تا 3 هفته طول میکشد،

به شرطی که مدارکتان کامل باشد و برگشت نخورند و در فصل ددلاین های دانشجویی مراجعه نکرده باشید.

به همین دلیل واقعا به وقت فوری نیاز نخواهید داشت هرچند با ارائه ی مدارک پزشکی گرفتن وقت فوری سفارت فرانسه ممکن است.

زمانبندی وقت سفارت فرانسه

 

اگر قصد اقدام برای ویزای توریستی فرانسه را دارید ( ویزای شنگن ) وقت سفارت فرانسه خودرا 3 ماه قبل از تاریخ سفرتان بگیرید.

از طرفی دانشجویان شرایط و زمانبندی متفاوتی برای گرفتن وقت سفارت فرانسه دارند، دانشجویانی که مایل به تحصیل در فرانسه هستند باید از 6 ماه قبل پروسه اخذ وقت را شروع کنند، همچنین باید به نهادهای متفاوتی مراجعه کنند که بالاتر توضیح دادیم.

 

هزینه های گرفتن وقت سفارت فرانسه

 

هزینه VFS: 120 یورو میباشد که حدود 3 میلیون 800 هزار تومان به ازای هر نفر است

هزینه VFS: ویزای بلند مدت: 99 یورو میباشد که حدود 3 میلیون تومان به ازای هر نفر است

هزینه کمپوس برای ویزای دانشجویی: 220 یورو میباشد که حدود 7 میلیون میباشد

هزینه ویزای توریستی: 80 یورو میباشد که حدود 2 میلیون و پانصد هزارتومان به ازای هر نفر است.

پرداخت وجه فقط به یورو امکان پذیر است.

پیگیری ویزای فرانسه

 

برای دیدن جواب ویزای خود یا حتی پیگیری روزانه آن، میتوانید به سایت france-visas.gouv.fr مراجعه کرده و قسمت track the progress of your application page. را انتخاب کرده، به منویی وارد میشوید که باید اطلاعات خودرا وارد کرده تا به صفحه پیگیری وارد شوید.

از طرفی ویزای شما از طریق خود سایت VFS GLOBAL  مربوز به فرانسه که بالاتر آدرس آن داده شده است نیز قابل مشاهده میباشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!