خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای اسپانیا

فهرست مطالب

مراحل مختلفی لازم است تا فرد متقاضی مهاجرت به اسپانیا، بتواند به هدف خود در این زمینه برسد. یکی از آن‌ها گرفتن ویزا است. ویزای اسپانیا مدرکی است که با آن می‌توان به این کشور رفت و برای مدتی در آن‌جا ماند. نوع ویزایی که اپلای می‌کنید، هدف و دلیل شما را از رفتن به این کشور نشان می‌دهد.

انواع ویزا‌ها برای رفتن به اسپانیا

براساس مدت اقامت شما در اسپانیا دو نوع ویزای اسپانیا وجود دارد.

 • ویزای شینگن اسپانیا: ویزای شنگن اسپانیا ویزای کوتاه مدتی است که به متقاضی اجازه می‌دهد تا به اسپانیا برود و حدود ۹۰ تا ۱۸۰ روز در آن‌جا بماند. از این نوع ویزا می‌توان به ویزای توریستی اسپانیا اشاره کرد.
 • ویزا‌های بلند مدت: برای ماندن در اسپانیا بیش از سه ماه باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید که از این نوع ویزا‌ها می‌توان به ویزای کاری و تحصیلی اشاره کرد.

هر کدام از این انواع ویزای اسپانیا را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی مدرکی است که به شما اجازه می‌دهد تا برای دلایلی مانند گذراندن تعطیلات، دیدن اقوام یا دوستان به این کشور بروید.

مدارک لازم برای این نوع ویزا به شرح زیر است.

 • دو قطعه عکس که در سه ماه گذشته گرفته شده است.
 • گذرنامه با اعتبار سه ماهه و داشتن حداقل یک صفحه خالی
 • کپی از صفحات گذرنامه
 • داشتن بیمه درمانی که ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش دهد.
 • اثبات تمکن مالی
 • نامه پشتیبانی: اگر شخصی شما را از نظر مالی پشتیبانی می‌کند باید مدرکی برای اثبات آن نشان دهید.
 • ارائه اصل دعوتنامه: اگر در خانه یکی از دوستان یا آشنایان اقامت خواهید داشت باید دعوتنامه داشته باشید و آن را ارائه دهید. در این نامه جزئیاتی مانند آدرس، مدت زمان اقامت و شماره تلفن میزبان نوشته خواهد شد.

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی، ویزای بلند مدتی است که به متقاضی اجازه می‌دهد تا در این کشور برای بیش از سه ماه اقامت داشته باشد. روند درخواست برای این نوع ویزا کمی پیچیده است.

اگر شرایطی را که به آن اشاره می‌شود نداشته باشید، ویزای شما رد خواهد شد. زود‌ترین زمان برای اپلای حدود سه ماه و آخرین زمان حدود سه هفته است. با‌ این‌حال، توصیه می‌شود از یک ماه قبل برای گرفتن این ویزا اقدام کنید.

همچنین باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای D
 • جمع‌آوری مدارک خواسته شده. از جمله مدارکی مانند نامه پذیرش، بیمه درمان و مدرک نداشتن سوء پیشینه
 • گرفتن وقت سفارت اسپانیا و حضور در مصاحبه

هزینه این نوع درخواست برای دانشجویان غیر کانادایی و آمریکایی حدود ۸۰ یورو است. همچنین اگر ویزای تحصیلی بلند مدت بگیرید، اعتبار آن ۱۸۰ روز است.

اما اگر بخواهید بیشتر بمانید باید کارت شناسایی دانشجوی خارجی را دریافت کنید که برای یکسال معتبر است و برای ۵ بار نیز می‌توان آن را تمدید کرد.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا با ویزای تحصیلی می‌توانم کار کنم؟ اگر این نوع ویزا برای ۱۸۰ روز معتبر باشد، نمی‌توانید در این کشور کار کنید. اما اگر کارت شناسایی دانشجوی خارجی را دریافت کنید و ویزای شما برای مدت بیشتری اعتبار داشته باشد، امکان آن وجود دارد.

یکی دیگر از کار‌هایی که با ویزای تحصیلی می‌توانید انجام دهید، ملحق شدن همسر و فرزندان زیر هجده سال به شما است. با وجود این، باید اثبات کنید که از نظر مالی می‌توانید از آن‌ها حمایت کنید و آن‌ها نمی‌توانند در آن‌جا مشغول به‌ کار شوند.

 

ویزای کاری اسپانیا

کار کردن در اسپانیا ممکن است هدف بسیاری از مهاجران باشد. این کشور همیشه به دنبال افراد ماهر است و در بخش‌های مختلف کاری کمبود نیرو دارد.

با این‌حال، برای کار کردن در اسپانیا باید معیار‌هایی داشته باشید و مراحلی را بگذرانید. دو نوع ویزای کار اسپانیا وجود دارد که عبارت هستند از: ویزای کار و ویزای خود اشتغالی. مورد اول برای کار کردن در شرکت، موسسه یا سازمانی است و ویزای دوم را برای کار کردن به شکل فریلنسری باید گرفت.

برای اپلای این نوع ویزا باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • مشخص کردن نوع ویزای کاری، مشخص کنید برای شرکتی می‌خواهید کار کنید یا فریلنسر هستید.
 • زمان و مکان اپلای ویزای کار اسپانیا را بررسی کنید. بهتر است سه ماه قبل از سفر به اسپانیا برای گرفتن ویزا اقدام کنید و در سفارت این کشور درخواست دهید.
 • جمع آوری مدارک خواسته شده برای اپلای ویزای کاری، مدارکی مانند سوابق کاری، نداشتن سوء پیشینه و مدارک پزشکی
 • گرفتن وقت سفارت اسپانیا، می‌توانید به شکل آنلاین از طریق وب‌سایت کنسولگری یا تلفنی وقت بگیرید.
 • انجام مصاحبه، روز مصاحبه باید کار‌های زیر را انجام دهید.
 • انجام مرحله انگشت‌نگاری
 • پرداخت هزینه ویزا، برای ویزای کاری و خود اشتغالی ۸۰ یورو
 • حضور در مصاحبه
 • منتظر ماندن برای روند ویزای کار اسپانیا، روند انجام ویزای کار اسپانیا حدود یک ماه است. در بعضی از موارد ممکن است به دو ماه نیز برسد.

همچنین با این ویزا می‌توانید بعد از یکسال کار و زندگی در آن‌جا خانواده خود را بیاورید. گرچه باید مجوز اقامت داشته باشید تا دولت اسپانیا به شما اجازه دهد یک سال دیگر در این کشور کار کنید تا خانواده خود را بیاورید. همچنین اعضای خانواده‌تان نیز می‌توانند بدون مجوز کاری در این کشور کار کنند.

آشنایی با شرایط اخذ ویزای اسپانیا

برای اخذ ویزای اسپانیا یکی از بهترین روش ها اقدام از طریق تورهای مسافرتی است، چون اگر بخواهید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام کنید، درخواست شما رد خواهد شد. کشور اسپانیا به خاطر قرار گرفتن در حوضه شینگن و افزایش پناهندگان ایرانی قوانین سختگیرانه ای برای اخذ ویزای اسپانیا برای ایرانیان وضع نموده است. اگر قصد دارید ویزای اسپانیا را اخذ نماید بهتر است از طریق تورهای مسافرتی اقدام نماید، چون اگر به صورت انفرادی اقدام نماید مامور ویزا شما را ریجکت می کند. همچنین برای اخذ ویزای اسپانیا شما باید دارای تمکی مالی عالی و گردش حساب بانکی قوی باشید. داشتن تاریخچه سفری که در آن چند سفر به کشورهای اروپایی یا آسیایی داشته باشید، برای اخذ ویزای اسپانیا شما را یاری می کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا

شما برای اخذ ویزای اسپانیا باید مدارک خود را در یک دارالترجمه رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه کرده و حتما زیر مدارک ترجمه شده مهر دارالترجمه حک شود. یک ماه زمان می برد تا مدارک شما توسط دارالترجمه، ترجمه شود مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا شامل:

فرم درخواست ویزای اسپانیا

ارائه اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

ارائه دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

ارائه پاسپورت جدید و قبلی ها

ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج

ارائه رسید هزینه ویزای اسپانیا

ارائه برگه گردش حساب سه ماه اخیر

تمکن مالی عالی

ارائه دعوتنامه در صورت دارا بودن

ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل

تمامی مدارک بالا در دارالترجمه هایی که سفارت اسپانیا تائید کرده باید ترجمه شوند.

 

دارالترجمه های مورد تائید سفارت اسپانیا

دارالترجمه ارکید: خیابان آزادی – روبروی ساختمان وزارت کار – خیابان آذربایجان – پلاک 957 – طبقه 4

تلفن: 02166863824

دارلترجمه کتیبه: تهران – جردن – بالاتر از ناهید شرقی – بن بست شاهرخی – طبقه 3 – واحد 303

تلفن: 02122043164

دارالترجمه نوبهار: تهران – خیابان شهید بهشتی – بعد از چهار راه اندیشه – پلاک 47 – واحد 4

تلفن: 02188763841

دارالترجمه نمونه: تهران – خیابان ولی عصر – نرسیده به میرداماد – خیابان افشار – ساختمان آبشار – طبقه 2 – واحد 8

تلفن: 02188307529

شما بعد از ترجمه مدارک و انگشت نگاری برای تعیین وقت سفارت باید به کارگزاری BLS مراجعه نماید، هزینه وقت سفارت 200 هزار تومان می باشد و بعد از 21 روز کاری جواب ویزای شما حاضر است.

نحوه اپلای برای ویزای اسپانیا

برای دریافت این نوع ویزا باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • پر کردن فرم درخواست، به این نکته توجه کنید فرم درخواست ویزای شنگن با فرم درخواست ویزای ملی اسپانیا متفاوت است. به تمام سوال‌ها جواب درست دهید و آن را امضا کنید.
 • جمع آوری مدارک خواسته شده، فرم درخواست ویزا، دو قطعه عکس، گذرنامه، کپی از صفحات پاسپورت، بیمه درمان، مدارک پزشکی و اثبات تمکن مالی
 • گرفتن وقت سفارت اسپانیا، می‌توان با سه روش تلفنی، آنلاینی و حضوری وقت سفارت گرفت.
 • انجام مرحله مصاحبه و انگشت‌نگاری، مصاحبه برای ویزای اسپانیا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های درخواست ویزا است. فرق نمی‌کند برای چه هدفی به اسپانیا سفر می‌کنید باید در مرحله مصاحبه شرکت کنید. این مرحله باید از قبل برنامه‌ریزی شود و افسران سفارت متقاضیان را با نداشتن وقت قبلی، قبول نمی‌کنند. در زمان جلسه افسر سفارت را خواهید دید که باید مدارک را به او بدهید سپس او از شما در مورد ویزای مربوطه سوال‌هایی می‌پرسد. اگر در طول ۵ سال گذشته به حوزه شنگن سفر نکرده‌اید باید مرحله انگشت‌نگاری را انجام دهید.
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا، برای بزرگسالان ۸۰ یورو، برای شش تا دوازده سال ۴۰ یورو و برای زیر ۶ سال رایگان است.
 • بعد از اتمام مراحل باید برای انجام روند ویزای خود منتظر بمانید.
 •  

بهترین زمان برای اپلای ویزای اسپانیا

زودترین زمان ممکن شش ماه قبل از برنامه‌ریزی برای سفر به اسپانیا، آخرین زمان دو هفته قبل از سفر به این کشور و زمان توصیه شده حداقل سه هفته قبل از سفر شما است. در نتیجه، از هر تاخیر احتمالی در سفارت این کشور دوری کنید.

مهم ترین نکات در مورد ریجکت ویزای اسپانیا

یکی از مهمترین دلایل برای ریجکت ویزای اسپانیای شما اقدام به صورت انفرادی یا خانوادگی جهت اخذ ویزای اسپانیا می باشد، شما باید از طریق آژانس مسافرتی یا تورها برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نماید. همچنین داشتن سابقه کیفری یا ارائه مدارک جعلی یا پاسپورت نامعتبر یا بیمه مسافرتی جعلی باعث ریجکت ویزای اسپانیای شما می شود. شما بعد از 6 ماه از ریجکت ویزای اسپانیای خود با ارسال نامه اعتراض به سفارت و تکمیل مدارک و رفع نواقص می توانید متقاضی ویزای اسپانیا شوید.

 

آدرس سفارت اسپانیا و کارگزاری BLS

سفارت اسپانیا در تهران – دروس – بلوار شهرزاد – کوچه اول شرقی – پلاک 10 واقع است و اما آدرس کارگزاری BLS تهران – پاسدارن – خیابان نارنجستان چهارم – مجتمع آرتمیس یک – طبقه 12 – واحد 5 می باشد. لازم به ذکر است دفتر کارگزاری روزهای یکشنبه و پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 16 پاسخگوی مراجعین می باشد.

با تهیه پکیج آموزشی ویزای اسپانیا در کمترین زمان میتوانید، خودتان با کمترین هزینه نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *