خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

سرمایه‌گذاری در یونان

فهرست مطالب

کشور  یونان عضو اتحادیه اروپا است، از این رو یکی از قدرت‌های اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود‌. اما در چند سال اخیر این کشور مانند بسیاری از کشورهای دیگر با بحران‌های اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند.

این مشکل باعث ایجاد یک شرایط نامناسب جهت کار در این کشور شده است. لذا ایجاد کسب و کار در یونان یکی از روش‌های مناسب، جهت اشتغال خود و دیگران است که برای دولت این کشور نیز ارزش زیادی دارد. به همین منظور کارآفرینی در کشور یونان علاوه بر امکاناتی که دولت برای آن برنامه‌ریزی کرده و در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد، می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری عمل کند.

 

تاثیر کسب و کار در یونان                    

کسب و کار در یونان در درجه‌ اول موجب مهاجرت افراد بسیاری از کشورهای مختلف به یونان شده است. حمایت کشور یونان از کسب و کارهای شخصی در این کشور باعث تمایل هرچه بیشتر متقاضیان به کارآفرینی شده است.                  

این کار هم باعث رشد اقتصادی در یونان و هم باعث سرمایه‌گذاری متقاضیان می‌شود. البته با توجه به این نکته که تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های این کشور رایگان نیستند، دانشجویان تمایل زیادی به تحصیل در این کشور ندارند. همچنین به دلیل مشکلات اقتصادی که در این کشور وجود دارد، یونان دارای بازار کار ضعیفی است.                                                       

این امر موجب مهاجرت دوباره‌ی دانشجویان و اتباع خارجی از این کشور می‌شود. از جمله مزایای کسب و کار در یونان می‌توان به افزایش رشد اقتصادی کشور و کمک به افزایش کسب و کار‌ها در این کشور اشاره کرد.

آموزش های ویزای کانادا

موانع ایحاد کسب و کار در یونان                                     

از جمله موانع ایجاد کسب و کار در یونان می‌توان کنترل شدید دولت این کشور، پروسه‌های زیاد اداری و مشکلات تجاری را نام برد. اما علاوه بر همه‌ی این موارد کشور یونان با ایجاد یک کسب و کار شخصی ضمن حمایت از آن برای فرد متقاضی امکان اقامت دائم فراهم می‌کند.                                                            

با وجود اینکه ایجاد کسب و کار در یونان یک راه برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، اما بدون وجود سرمایه نیز می‌توان در این کشور کسب و کار راه انداخت. زیرا اسپانسرهای زیادی در داخل و خارج یونان مایل به همکاری در این زمینه هستند. البته خود دولت یونان نیز تا حدودی این کار را انجام می‌دهد.

 

شرایط ثبت شرکت در یونان                    

یکی از راه‌های ایجاد کسب و کار در یونان تاسیس شرکت در این کشور است.  ثبت شرکت حتی به شما این امکان را می‌دهد که در این کشور سرمایه‌گذاری انجام دهید. افرادی که مایل به ایجاد این نوع کسب و کار در یونان هستند و برای آن اقدام می‌کنند، بعد از گذشت چند سال می‌توانند اقامت مادام العمر این کشور را به دست آورند.                                                        

ثبت شرکت در یونان این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سرمایه‌گذاری داشته باشید و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. فراهم بودن امکانات و همچنین تعداد زیاد افراد جویای کار متخصص باعث رشد و محکم شدن این گونه شرکت‌ها خواهد شد.‌

مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت در یونان                               

ثبت شرکت مانند هرگونه کسب و کار در یونان نیازمند یک سری شرایط و مدارک است. اولین اقدام برای شکل‌گیری شرکت مورد نظر تکمیل فرم درخواست تاسیس شرکت در کشور یونان است.  برای این کار و بقیه‌ اقدامات ثبت شرکت بهتر است از یک وکیل مجرب کمک بخواهید.

مدارک لازم عبارت‌اند از:                       

 • گذرنامه با اعتبار بیش از یک سال
 • گواهی سلامت، رزومه کاری و تحصیلی
 • عکس
 • اثبات ظرفیت مالی بالا
 • مشخصات شرکت                                          

 

صنایع یونان                                    

کشور یونان دارای صنایع بسیاری در بخش‌های مختلف است. از مهم‌ترین صنایع این کشور صنعت گردشگری است که سالانه بخش زیادی از درآمد آن را به خود اختصاص می‌دهد. این صنعت حدود پانزده درصد از بخش تولید ناخالص این کشور را به خود اختصاص داده است.                                                                

با وجود بحران‌های اقتصادی در یونان و جذب کمتر گردشگری در این کشور باز هم تعداد توریست‌هایی که به این کشور وارد می‌شوند قابل توجه است.  بخش مهم دیگر صنایع یونان کشتیرانی این کشور است. البته باز هم باید یادآور شد که مشکلات اقتصادی این کشور به این صنعت نیز خسارات زیادی وارد کرده است.                     

جالب است بدانید کشور یونان دارای بزرگ‌ترین ناوگان کشتیرانی جهان است. بعد از این دو صنعت کشاورزی نیز سهم بزرگی در اقتصاد این کشور دارد. از تولیدات کشاورزی یونان می‌توان به زیتون، انگور، روغن و… اشاره کرد. 

سرمایه گذاری در یونان                      

یونان دارای بخش‌های مناسب و مختلفی است که از هر یک از آن‌ها می‌توان برای سرمایه‌گذاری استفاده کرد. صنعت گردشگری در یونان به عنوان مهم‌ترین صنعت این کشور می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای این کار باشد. یک فرد سرمایه‌دار می‌تواند سرمایه خود را در این کشور از طریق‌ مختلفی هچون موارد زیر استفاده کند.

 • فعالیت شخصی مانند ایجاد یک کسب و کار در یونان
 • ثبت شرکت شخصی یا شراکتی
 • ثبت شرکت سهام‌دار
 • ایجاد شعبه از یک کسب و کار در یونان
 • تاسیس یک کار مستقل مانند کارخانه
 • نمایندگی یک برند

 

شرایط سرمایه گذاری در یونان              

سرمایه گذاری در یونان مانند هر کار دیگری نیازمند یک سری شرایط است که در ادامه شرح خواهیم داد.

 • آگاهی به‌روز از قیمت‌ها مثلاً قیمت ملک در یونان
 • اطلاعات کامل از شرایط زندگی در آن کشور
 • داشتن سرمایه کافی
 • درنظر گرفتن معایب و مزایای این کار                           

همانطور که می‌دانید سرمایه‌گذاری در هر نقطه از دنیا دارای ریسک است. از همین رو لازم است افراد متقاضی قبل از اقدام جوانب را بسنجند و بررسی‌های لازم را انجام دهند. هر چقدر میزان این آگاهی بیشتر باشد، تاثیر بیشتری در سوددهی سرمایه شما خواهد داشت.  برای سرمایه گذاری ایمن در این کشور با وجود رکود و بحران‌های اقتصادی آن بهتر است از یک تیم مشاوره مجرب کمک بگیرید.

 

مزایای سرمایه گذاری در یونان              

از جمله مزایای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. امکان سرمایه‌گذاری در بازار و اتحادیه اروپا
 2. سرمایه گذاری بین المللی
 3. رشد و سود خوب سرمایه
 4. اقامت دائم یونان                                          

جمع بندی                                    

یونان کشوری عضو اتحادیه‌ اروپا است. این کشور با وجود مشکلات اقتصادی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، توانسته باز هم یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه‌ اقتصادی باشد. به همین علت افراد زیادی از کشورهای مختلف دنیا تمایل به زندگی و سرمایه گذاری در این کشور دارند.                                                               

سرمایه گذاری در یونان از راه‌های گوناگونی چون ایجاد یک کسب و کار در یونان، ثبت شرکت، مشارکت در صنعت و… صورت می‌گیرد. در آخر باید گفت اقدام و ایجاد هر یک از این موارد با شرایط خاصی موجب اخذ اقامت دائم در یونان می‌شود.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور یونان و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه یونان را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل یونان را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که یونان بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار یونان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *