خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

فهرست مطالب

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و مرفه‌ترین کشورها در سراسر جهان است و بسیاری از افراد در سراسر جهان علاقه‌مندند تا به این کشور مهاجرت کنند. یکی از راه‌های مهاجرت به اخذ اقامت این کشور، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری است. در این مطلب بنا داریم تا به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری بپردازیم و موضوعاتی مانند ویزای سرمایه‌گذاری کانادا، مبلغ سرمایه‌گذاری در کانادا، گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه کانادا و… را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، اگر شما نیز علاقه‌مندید تا اطلاعات خود در مورد این موضوعات را افزایش دهید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا

کشور کانادا دارای اقتصادی مولد و پویا است و سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در این کشور نه تنها باعث مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا خواهد شد؛ بلکه در صورتی‌ که این کار را به شکل اصولی و با مشاوره با وکیل‌های کاربلد انجام شود، سود سرشاری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. روش‌های سرمایه‌گذاری کانادا متفاوت است و طبعاً شرایط و مزایای هر روش با روش دیگر متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را در یکی از مسیرهای سرمایه‌گذاری استانی، خرید بیزینس، استارت‌آپ، کارآفرینی، خوداشتغالی و ثبت شرکت پیگیری کنید.

انواع روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری استانی یا PNP

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، PNP یا سرمایه‌گذاری استانی است. هر استان در کانادا بر اساس نیازهای خود، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را اعلام می‌کند و متقاضیان مهاجرت به این کشور، می‌توانند درخواست خود مبنی بر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری استانی را ارائه دهند. از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری استانی می‌توان به دریافت اقامت دائم کانادا برای شما و خانواده‌تان اشاره کرد. برای موفقیت در این برنامه مهاجرتی بهتر است شرایط استان مدنظر را مورد بررسی قرار دهید و کسب‌وکار موردنیاز آن استان را ایجاد نمایید؛ در این صورت شانس بیشتری برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا خواهید داشت. استان‌های بریتیش کلمبیا و کبک شرایط آسان‌تر و بهتری را برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری دارند و از این نظر بیشتر موردتوجه هستند. ضمناً با گذشت چند سال از اقامت، شما قادر خواهد بود تا پاسپورت کانادا را نیز دریافت کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

کشور کانادا در سالیان اخیر برای جذب ایده‌های جدید و با پتانسیل بالا، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ را بسیار موردتوجه قرار داده و ظرفیت زیادی را برای این روش مهاجرتی در نظر گرفته و این روش امروزه یکی از روش‌های پرطرفدار و مطمئن برای مهاجرت به کانادا است. اغلب متقاضیان ایجاد استارتاپ در کانادا در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنند؛ اما زمینه فعالیت شما می‌تواند هر چیزی باشد. پیشنهاد می‌شود سری به لیست استارتاپ‌های موفق در کانادا بزنید و شرایط موفقتی استارتاپ‌ها در این کشور را مطالعه کنید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ شما می‌بایست دارای مدرک دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره حداقل CLB 5 و سرمایه اولیه برای ایجاد استارتاپ و زندگی حداقل برای شش ماه  باشید و بتوانید تأییدیه ایده کسب‌وکاری خود را از یکی از سازمان‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا دریافت نمایید. از مزایای این روش مهاجرت به کانادا می‌توان به اخذ اقامت دائم در بدو ورود برای فرد متقاضی و خانواده (همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال)، استفاده از خدمات اجتماعی مانند تحصیل رایگان برای فرزندان، دریافت پاسپورت کانادا پس از سه سال و… اشاره کرد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت در این کشور است. اگر صاحب هر نوع کسب‌وکاری باشید، از تعمیرگاه خودرو، رستوران، قنادی، نانوایی گرفته تا شرکت برنامه‌نویسی، ساخت نرم‌افزار، تولید محتوا و…، می‌توانید با ثبت شرکت خود در کانادا به این کشور مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

روش دریافت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت به این شکل است که در ابتدای امر می‌بایست یک واحد تجاری در این کشور تأسیس نمایید و در ادامه به اداره کار کانادا اعلام کنید که حضور شما در این کشور برای مدیریت این کسب‌وکار الزامی و ضروری است. در این مسیر باید بتوانید تا اداره کار این کشور را قانع کنید و نامه LMIA را دریافت نمایید. در این صورت می‌توانید برای خود و خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر هجده‌سال) اقامت کانادا را دریافت نمایید. ضمنا همسر شما می‌تواند با دریافت مجوز کار در کانادا در سایر شغل‌ها نیز مشغول به فعالیت شود و فرزندان شما نیز قادر خواهند بود تا از آموزش رایگان در کانادا بهره ببرند. نکته مهم در مورد این مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت این است که شما تنها اجازه کار در واحد تجاری خود را خواهید داشت!

 

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، خرید بیزینس در این کشور است. تفاوت این روش با روش قبلی این است که شما به‌جای ایجاد یک کسب‌وکار و تأسیس یک واحد تجاری، واحد تجاری مدنظر را خریداری می‌کنید. برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، خرید بیزینس ایده‌ای مناسب و متداول است و بسیاری از افراد امروزه به فکر مهاجرت از طریق خرید بیزینس هستند. اگر شما نیز علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا از این طریق را دارید باید توجه داشته باشید که برای این کار باید سرمایه‌ای در حدود 150 هزاردلاری را صرف کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی روشی است که اغلب افراد مشهور، ورزشکاران حرفه‌ای، هنرمندان بزرگ و… می‌توانند از آن استفاده کنند. برای دریافت این نوع ویزا، شما می‌بایست در پنج سال گذشته، دو سال سابقه کاری حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی، هنری، ورزشی و…. داشته باشید. علاوه بر سابقه کار حرفه‌ای، شما باید بتوانید در مورد انگیزه خود از مهاجرت و فعالیت در کشور کانادا، افسر کنسولی را قانع کنید و انگیزه‌نامه‌ای دقیق و مناسب بنویسید. از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی می‌توان به اخذ حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز و اثبات تمکن مالی اشاره کرد. شما باید حداقل هزینه شش ماه زندگی در کانادا را تأمین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و پرسش در مورد اینکه آیا این طرح شامل شما می‌شود یا خیر، می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های متخصصان ویزاشید بهره‌مند شوید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

اگر علاقه‌مند به استفاده از این روش از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستید، در ابتدای امر باید از خودتان بپرسید که “آیا علاقه‌مند به کارآفرینی هستید؟”، “آیا سابقه کارآفرینی در ایران را دارید و با پیچ‌وخم‌های این مسیر آشنایی دارید؟”، “آیا می‌توانید یک کسب‌وکار را مدیریت کنید و به اقتصاد کشور کانادا کمک کنید، آیا توان رقابت در اقتصاد رقابتی و حرفه‌ای کانادا را دارید؟”. اگر پاسخ شما به این سؤالات، آری است، کشور کانادا با آغوش باز آماده پذیرش شماست!

اگر قصد استفاده از این طرح را دارید، باید بدانید که شرایط خاصی برای استفاده از این برنامه وجود دارد و باید از توانمندی لازم برای کارآفرینی برخوردار باشید. مهم‌ترین شرط استفاده از این برنامه مهاجرتی، این است که باید بتوانید پس از گذشت دو سال از شروع کار خود در خاک کانادا، ثابت کنید که طرح شما طرح موفقی بوده و توانسته به رشد اقتصادی کشور کانادا کمک کند.

معمولا در مورد شهری که باید کسب‌وکار خود را در آن شروع کنید، محدودیت‌های وجود دارد و ترجیح بر این است که کسب‌وکار خود را در شهرهای کوچک کانادا راه‌اندازی نمایید زیرا در صورتی که علاقه‌مند به تاسیس کسب‌وکار در شهرهای بزرگ باشید، باید سرمایه بیشتری را صرف شروع کسب‌وکار خود کنید.

 

سایر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به شرح زیر است:

  • حداقل سرمایه‌ برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی 100 هزار دلار است و اگر قصد تأسیس کسب‌وکار در شهرهای بزرگ کانادا دارید، باید سرمایۀ بیشتری را برای این کار در نظر بگیرید.
  • شما می‌بایست از تخصص و تجربه کافی برای بیزینس در کانادا برخوردار باشید.
  • هیچ‌یک از اعضای خانواده شما و نباید به دلایل امنیتی و پزشکی، غیرقابل‌قبول محسوب شود.

آیا می‌توان با خرید ملک به کانادا مهاجرت کرد؟

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که در موضوع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود، این است که آیا با خرید ملک و خانه می‌توان به کانادا مهاجرت کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید خاطر نشان کنیم که برای مهاجرت به کانادا در حال حاضر هیچ برنامه‌ای در مورد خرید ملک مسکونی، تجاری، صنعتی و… وجود ندارد و نمی‌توان از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کرد؛ بنابراین، پیشنهاد می‌شود تا ذهن خود را درگیر چنین موضوعی نکنید و اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستید، شانس خود را در سایر روش‌های فوق امتحان نمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری پرداختیم و دریافتیم اگر تجربه، تخصص و انگیزه کافی برای تأسیس، خرید یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌شود تا حتماً از این شانس طلایی برای خود و خانواده‌تان استفاده نمایید. اگر علاقه‌مندید تا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را تجربه کنید، مجموعه اکی تو برد آماده است تا همراه و همگام شما در  این مسیر باشد. برای استفاده از مشاوره‌های تخصصی و خدمات اکی تو برد تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!