خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

بررسی فرهنگ کانادا

فهرست مطالب

بعد از روسیه، کانادا بزرگ‌ترین کشور جهان از نظر مساحت است. این کشور تا قطب شمال امتداد دارد و تقریبا همه مناطق از کوه‌های راکی گرفته تا دشت‌ها، سواحل شنی، دره‌های حاصلخیز و… را شامل می‌شود. همچنین کانادا دستی در دریاچه‌ها و جنگل‌ها، کوه‌ها و اقیانوس‌ها دارد. فرهنگ کانادا به دلیل گستردگی قلمرو و تنوع جمعیتی آن غنی و متنوع است. مردمان کانادا در هر فصلی با آب و هوا سازگار می‌شوند و دلیل خوبی برای بیرون رفتن و لذت بردن از فضای باز، فعالیت‌های فرهنگی، رستوران‌های شیک و فوق‌العاده جذاب، جشنواره ها و… دارند.                 

 

آشنایی با فرهنگ کانادا                 

فرهنگ کانادا در گسترده‌ترین معنای خود، ترکیبی از فرهنگ بریتانیایی، فرانسوی و آمریکایی است که همه آن‌ها در هر جنبه‌ای از زندگی فرهنگی، از فیلم‌سازی و نویسندگی گرفته تا آشپزی و ورزش، در هم آمیخته و گاهی با هم رقابت می‌کنند. کشور کانادا در سال 1971، 20 سال پس از انتشار گزارش Massey، چندفرهنگی را به‌عنوان سیاست ملی رسمی پذیرفت و دولت فدرال اکنون از گروه‌های قومی مختلف حمایت می‌کند و به افراد کمک می‌کند تا به‌راحتی در کانادا زندگی و مشارکت داشته باشند.

تعداد فرزندان و زندگی آن‌ها در کانادا                                    

متوسط ​​خانواده شهری کانادایی یک یا دو فرزند دارد. طبق فرهنگ کانادا والدین معمولاً مسئولیت‌های خانه را به اشتراک می‌گذارند و کودکان در کارهای روزمره و تهیه غذا کمک می‌کنند. بسیاری از خانواده‌های کانادایی نیز کاملاً متفاوت هستند. تعامل بین زن و مرد در کانادا مبتنی بر اعتقاد راسخ به برابری جنسیت بوده و روابط اجتماعی بین آن‌ها کاملاً غیررسمی است. بچه‌ها اغلب تا زمانی که به دانشگاه بروند، ازدواج کنند یا شغل تمام وقت پیدا کنند، با والدین خود زندگی می‌کنند. با این حال، نوسان اقتصاد کانادا کار را برای برخی از فارغ التحصیلان دانشگاهی دشوارتر کرده است و تعداد زیادی از جوانان پس از پایان تحصیلات خود به خانه باز می‌گردند.                                                          

 

زندگی نوجوانان                             

نوجوانان کانادایی عاشق باشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی، ارکستر، روزنامه و نمایش هستند. بسیاری از نوجوانان در کانادا بعد از مدرسه مشاغلی مانند نگهداری از کودک یا کار در کافی‌شاپ‌های محلی را در پیش می‌گیرند. نوجوانان کانادایی با شرکت در فعالیت‌های بعد از مدرسه، تماشای تلویزیون، بازی‌های ویدیویی و معاشرت با دوستان خود، بیشتر فعالیت‌های مشابه نوجوانان آمریکایی را انجام می‌دهند. ورزش‌های محبوب نوجوانان کانادایی عبارت‌اند از هاکی و کرلینگ. بیشتر جوانان از رقصیدن، رفتن به سینما، صرف غذا، رفتن به ساحل و شرکت در رویدادهای ورزشی لذت می‌برند.

زبان و سبک‌های ارتباطی در کانادا                                       

انگلیسی و فرانسوی دو زبان‌ رسمی در کانادا هستند. انگلیسی و فرانسوی زبان‌ها(فرانکوفون‌ها) بیش از 300 سال است که با هم در مشارکت و آرامش زندگی می‌کنند. کانادایی‌ها طرفدار سبک ارتباط مستقیم هستند. درحالی‌که زبان آن‌ها معمولاً گریزان یا مبهم نیست، آن‌ها ارزش زیادی برای درایت و دیپلماسی قائل هستند.  کانادایی‌ها زمانی که برای اولین بار کسی را ملاقات می‌کنند معمولاً برای معرفی خود دست می‌دهند. طبق فرهنگ کانادا، مردم سعی می‌کنند. اختلاف نظر در عموم از طریق انتخاب دقیق کلمه بیان می‌شود، زیرا ادب بخش بزرگی از فرهنگ کانادا است. به‌طور‌کلی، زبان رمزی در این کشور به عنوان بی اعتمادی و بی‌ادبی تلقی می‌شود. مردم کانادا فضای شخصی خود را دوست دارند و هنگام صحبت کردن به هم نزدیک نمی‌شوند. همچنین تماس چشمی برای نشان دادن جدیت در گفتگو حفظ می‌شود.                                           

         

غذا در کانادا                                    

غذا در کانادا براساس منطقه متفاوت است. به عنوان مثال، در کبک نفوذ غذای فرانسوی بالا بوده و غذاها با مقدار زیادی گوشت، سیب زمینی، سوپ نخود، شیرینی فرانسوی، نان، کرپ و پنیر وجود دارد. شربت افرا در بسیاری از نقاط این کشور از جمله کبک و انتاریو تولید می‌شود و در دسرها و غذاهای صبحانه مانند پنکیک، وافل و کرپ سرو می‌شود. در شهرهای غربی می‌توان برنج وحشی، ماهی دودی، گوشت گاو، غذاهای قومی (به ویژه آسیایی) و انواع غذاهای دیگر را یافت.

دین و اعتقادات در فرهنگ مردم کانادا

کانادایی‌ها عقاید مذهبی بسیار متفاوتی دارند و مانند باورهای سیاسی، این عقاید اغلب نظرات متفاوتی را در مورد مسائل اساسی زندگی و جامعه منعکس می‌کنند. بسیاری از رایج‌ترین مذاهب کانادایی در واقع در مخالفت صریح با یکدیگر پایه‌گذاری شده‌اند و بنابراین نظریه‌هایی درباره خدا و رستگاری را ترویج می‌کنند که عمدتاً ناسازگار هستند و ممکن است افراد بی‌ایمان را به نوعی به‌عنوان گناهکاران یا بدعت‌گذاران به تصویر بکشند. مردم دوست ندارند مورد قضاوت قرار گیرند. بنابراین دیدگاه‌های مذهبی به ندرت به‌طور آشکار در مجامع عمومی مورد بحث قرار می‌گیرند. کانادایی‌ها معمولاً در معرفی آشکار خود به عنوان عضوی از یک مذهب خاص خوب هستند. فراتر از آن، تلاش برای تبیین یا ترویج باورهای دینی خود در هر نوع محیطی ناخوانده، تقریبا همیشه به عنوان موعظه، تحریک‌کننده و خودپسندی تلقی می‌شود. اکثر کانادایی‌ها به یکی از ادیان و مذاهب زیر گرایش دارند: مسیحیت، کاتولیک، پروتستانتیسم و آنگلیکانیسم.

          

سنت‌ها و جشن‌های کانادایی              

از آنجایی که کانادا کشوری با تنوع قابل توجه است و فرهنگش از میراث مهاجران آن به وجود آمده است، سنت‌های تک تک خانواده‌های کانادایی براساس آداب و رسومی است که از کشور یا نیاکان خود به ارث برده‌اند است.

تولدها                                           

فرهنگ کانادا در مراسمات تولد خاص و متنوع است. معمولاً زوج‌های کانادایی به محض اطلاع از بارداری، این موضوع را با افتخار به دوستان و خانواده خود اعلام می‌کنند و دوستان مادر باردار برای گرامیداشت وی یک حمام بچه و مهمانی خانگی کوچک و آرام ترتیب می‌دهند. قبل از زایمان و مدت کوتاهی پس از به دنیا آمدن کودک، مرسوم است که دوستان والدین برای تبریک گفتن، معمولاً یک اسباب بازی یا لباس به آن‌ها هدیه می‌دهند.                                         

 

تولد در کانادا                                   

در فرهنگ کانادا یک سنت نسبتاً رایج جهت نامگذاری فرزاندان وجود دارد که طبق آن نام کودکان از درون خانواده به آن‌ها داده شود. به عنوان مثال، یک پسر ممکن است به نام پدر یا عمویش نامگذاری شود و برای نام یک دختر از اسم خواهر یا مادربزرگش استفاده می‌شود. نام خانودگی بچه‌ها معمولاً همان نام خانودگی پدرشان است. اگر فرزندان از والدینی متولد شوند که ازدواج نکرده‌اند، یا مایل نیستند از نام خانوادگی یکسانی استفاده کنند گاهی اوقات به آن‌ها یک نام خانوادگی خط خطی یا ترکیبی داده می‌شود که  نام  هر دو والد را ترکیب می‌کند، به عنوان مثال، مارتین جونز.                                       

 

فرهنگ کانادا را می‌توانید به خوبی در دانشگاه جزیره ونکوور (VIU) تجربه کنید. کانادا از نظر تنوع، با گروه‌های قومی، مذهبی و زبانی فراوانی غنی شده است. این تنوع ویژگی منحصربه‌فردی است زیرا کانادا اولین کشوری بود که بهطور رسمی چندفرهنگی را به عنوان یک سیاست پذیرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!