خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

یونان

فهرست مطالب

کشور یونان یکی از کهن‌ترین تمدن‌ها در طول تاریخ را دارد. این کشور تاریخی، جز قاره‌ اورپا است. علاوه بر تمدن چندین هزار ساله، این کشور فرهنگ‌های ارزشمندی دارد. همین تمدن و فرهنگ این کشور است که موجب مشهور شدن یونان شده است. زبان این کشور، یونانی و حکومت آن تابع دموکراسی است.

یکی از قسمت‌های مهم این کشور جزایر زیبا و دلنواز این کشور است. به‌طوری‌که تعداد این جزایر به سه هزار عدد نیز می‌رسد. در ادامه قصد داریم به معرفی کشور یونان بپردازیم.

 

ویژگی کشور یونان                 

کشور یونان، اولین کشور متمدن در قاره‌ اروپا است. هنر یکی از ویژگی‌های مهم مردم یونان به‌شمار می‌رود. هنر تئاتر در این کشور به قرن‌ها قبل باز می‌گردد.

جالب است بدانید با توجه به علاقه‌ زیاد یونانی‌ها به ورزش، اولین کشوری که در آن بازی‌های المپیک شکل گرفته است، کشور یونان بوده است‌. همچنین این کشور مبدا بسیاری از رشته‌های ورزشی می‌باشد.

علاوه بر ویژگی‌های تاریخی، فرهنگی و هنری، آثار و جاذبه‌های طبیعی فراوانی در این کشور وجود دارد که موجب شده‌اند همه ساله عده‌ زیادی برای گردشگری به این کشور سفر کنند. با وجود اینکه زبان مردم یونان همان یونانی است اما افراد بسیاری در این کشور هستند که انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اند.

 

پایتخت یونان                  

همانطور که می‌دانید مرکز کشور یونان شهر آتن است. جمعیت این شهر حدود ۳ میلیون و ۷۴ هزار و ۱۶۰ نفر برآورد شده است. این شهر از نظر جمعیت بیشترین تعداد را در بین شهرهای یونان دارا است.

خیلی از افراد در این شهر هنوز سبک زندگی روستایی خود را حفظ کرده‌اند. آتن سومین شهر برتر از نظر تولید زیتون است. معمولاً مردم آتن افرادی حساس و احساساتی هستند. این شهر یکی از شهرهای تاریخی کشور یونان محسوب می‌شود است که آثار باستانی زیادی را در خود جای داده است‌.

محققان معتقدند که تاریخ این شهر به سه هزار قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. مساحت این شهر حدود یک درصد از مساحت کل یونان است. شهر آتن با سالن‌ها و آمفی تئاترهای خود در کل دنیا مشهور است.

آموزش های ویزای کانادا

مذهب مردم یونان            

مردم کشور یونان پیرو دین ارتدکس هستند و تنها یک درصد از مردم این کشور به ادیان دیگر روی آورده‌اند. با وجود تعداد کمی از پیروان دین ارتدکس در دنیا به جز یونان، این مذهب در قسمت شمال شرقی ترکیه بیشترین تعداد افراد را دارد. از ادیان دیگر در یونان می‌توان به مسیحیت، یهودی و اسلام اشاره کرد.

 

دولت یونان                     

همانطور که قبلا ذکر کردیم حکومت کشور یونان به صورت دموکراسی پارلمانی و جمهوریت است. مجلس یونان در کل از سیصد نفر تشکیل شده است. مدیریت مجلس این کشور به دست نخست وزیر یونان است.

نخست وزیر توسط اعضای پارلمان انتخاب می‌شود. امروزه کشور یونان یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن در اروپا و دنیا شناخته می‌شود. این کشور یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ اروپا است.

جغرافیای یونان                

کشور یونان از نظر جغرافیایی به این صورت است که در قسمت جنوب قاره‌ اروپا و شمال منطقه‌ بالکان واقع شده است. قسمت شرقی و غربی یونان توسط دریا پوشیده می‌شود. مساحت این کشور با کشورهایی مثل انگلستان برابر است و در حدود ۱۳۱ هزار کیلومتر است.

از کشورهای همسایه یونان می‌توان به ترکیه، بلغارستان و… اشاره کرد. جمعیت کشور یونان در حدود یازده میلیون و سیصد و چهار هزار نفر است. یونان در نقطه‌ای واقع شده است که با سه قاره‌ آفریقا و اروپا و آسیا مزر مشترک دارد. بیشتر نواحی این کشور به صورت کوهستانی است.

 

آب و هوای یونان               

آب و هوای این کشور مدیترانه‌ای است. تابستان‌های این کشور عموماً گرم و خشک است. وزش باد در قسمت‌های ساحلی یونان بیشتر است. شدت گرما در پایتخت این کشور بیشتر از نواحی دیگر است. زمستان‌های این کشور اروپایی بیشتر معتدل است‌. اما قسمت‌های کوهستانی آن دارای بارش برف و هوای بسیار سرد است. معمولا این کشور در پاییز و بهار از آب و هوای مطلوب‌تری برخوردار است.

جاذبه‌های یونان                

یکی از بهترین و معروف‌ترین جاذبه‌های دیدنی کشور یونان جزیره سانتورینی است. همه ساله مردم کشورهای مختلف از تمام نقاط دنیا برای تفریح و دیدن این جزیره به یونان سفر می‌کنند. جالب است بدانید بعضی از هتل‌های این جزیره به صورت مکعبی ساخته شده‌اند.

سواحل زیبای این جزیره نیز یکی دیگر از نقاط گردشگری این ناحیه است. جزیره سانتورینی خود به دلیل وجود توریست‌های بی‌شمار دارای جاذبه‌ها و اماکن خدماتی-رفاهی فراوانی است. از دیگر مراکز دیدنی و تفریحی این کشور می‌توان به دلفی، سالن‌های آمفی تئاتر قدیمی، انواع کلیسا، معابد، کاخ‌ها، ساحل‌های فراوان، موزه‌ها و… اشاره کرد.

 

زندگی در یونان                

یکی از کشورهایی که همه ساله عده‌ زیادی آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، کشور یونان است. زیرا زندگی در این کشور با امکاناتی که دارد، موجب نشاط و سرزندگی می‌شود. مردم یونان افرادی خونگرم و صمیمی هستند.

یونان یک کشور توسعه یافته و در حال رشد است که شرایط مناسبی برای زندگی دارد. مردمی که در یونان زندگی می‌کنند، از امنیت خوبی برخوردار هستند و میزان جرم در این کشور بسیار کمتر از سایر کشورها است.

 

هزینه‌های زندگی در یونان                              

با وجود اینکه یونان عضو کشورهای اتحادیه‌ی اروپا است اما هزینه‌های زندگی در آن بسیار به صرفه‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. میزان تفاوت این هزینه‌ها حدود سی درصد برآورد شده است‌‌. همچنین هزینه‌های خدمات اجتماعی، رفاهی و بیمه در این کشور کمتر از سایر کشورهاست. با همه‌ این موارد، مشکلات اقتصادی که امروزه اکثر کشورهای اروپایی را درگیر خود کرده است، بر یونان نیز موثر بوده است.

نقاط قوت و ضعف یونان                             

در ادامه‌ی به برخی از ویژگی‌های مثبت و منفی و نقاط قوت و ضعف کشور یونان اشاره می‌کنیم.

نقاط قوت یونان                

نقاط قوت کشور یونان به شرح زیر است.

 • مخارج منطقی و به صرفه 
 • امنیت بالا                            
 • خدمات درمانی با کیفیت و کم هزینه                            
 • برخورد صمیمی مردم با یکدیگر                                 
 • غذاهای جذاب                       
 • شرایط آب و هوایی مطلوب                                                              

نقاط ضعف یونان                     

نقاط ضعف کشور یونان عبارت است از:

 • هزینه‌های زیاد گردشگری             
 • مالیات زیاد                           
 • پروسه اداری پیچیده                  
 • درجه سختی زبان                  
 • میزان بالای تظاهرات                 
 • اشتغال کمتر                           

جمع بندی                     

مردم کشور یونان از گذشته به ورزش علاقه‌مند بودند و آن را در راس بسیاری از امور خود قرار می‌دادند. از این رو ورزشگاه‌های زیاد و معروفی در این کشور وجود دارند. همانطور که قبلا ذکر شد یونان کشوری تاریخی است پس عجیب نیست اگر تعداد زیادی اماکن تاریخی در این کشور وجود داشته باشد.

جالب است بدانید مخارج زندگی در این کشور نسبت به مخارج بسیاری از کشورهای اروپایی، کمتر است. از این رو بسیاری از افراد بعد از شناخت کشور یونان، طالب اخذ اقامت این کشور زیبا و تاریخی می‌شوند.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور یونان و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه یونان را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل یونان را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که یونان بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار یونان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *