خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت

فهرست مطالب

ایرانیان برای مسافرت و مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا نیاز به اخذ ویزا دارند، افرادی که قصد مسافرت  سیاحت از کشورهای دیگر را دارند ویزای توریستی و دسته دیگر که اصولا قصد مهاجرت با انواع روشهای تحصیلی و کاری را دارند نیز به انواع ویزاهای اقامت موقت نیاز دارند، حالا اگر پذیرش تحصیلی یا پیشنهاد شغلی خودرا در دست دارید و باید سر زمان مشخص در کشور مقصد باشید اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت جهت اخذ ویزاست.

برای این کار اول به کشور مقصد توجه کنید،

 باید جستجو کنید و ببینید چقدر شلوغ است؟

حداکثر زمانی که ویزا صادر میکند اصولا چقدر است؟

سخت گیر، منظم یا بهم ریخته و بی قانون است؟

این اطلاعات را میتوانید از وبسایت های مختلف بدست آورید اما راهنمایی گرفتن از افراد با تجربه یا عضویت در گروهای دانشجویی در شبکه های اجتماعی را بیشتر از همه به شما پیشنهاد میکنیم .

کار کردن با دفاتر برای اخذ ویزا را فقط درصورتیکه برای تمام پروسه ی مهاجرتتان از طریق دفتر آژانس

مهاجرتی اقدام کردید توصیه میکنیم در غیر اینصورت اخذ وقت سفارت و ویزا پروسه ساده و بدون پیچیدگی دارد و امکان انجام آن بدون کمک دیگران وجود دارد، البته لازم به ذکر است که به دانش زبان

انگلیسی نیاز پیدا خواهید کرد.

آیا اخذ وقت از سفارت ها حضوری است؟

امروزه کمتر سفارتی مراجعه کننده حضوری جهت صدور ویزا، روادید و اخذ وقت سفارت میپذیرد و در حقیقت اصلا نمیپذیرند. تمام مراحل از گرفتن ویزا تا صدور ویزا از طریق مراکزی به اسم vfs  انجام میشود.

آموزش های ویزای کانادا

VFS GLOBAL

نماینده سفارتخانه ها در کشور شما

این مرکز یک ارائه دهنده خدمات گرفتن وقت ویزا، پیکاپ ویزا، تکمیل فرم های لازم و مربوطه میباشد

این مراکز راه ارتباطی مردم با سفارت ها هستند و عملا مراجعه ی حضوری به آنها را منتفی کردند،

از طرفی اگر فکر میکنید قدرت اعمال نفوذ در پرونده مهاجرتی یا تغییر جواب صدور ویزای شما را دارند، کاملا دراشتباه هستید، همانطور که گفتیم این مراکز تنها پرونده شما را به سفارت انتقال میدهند و بس.

 

VAC کانادا

وک درواقع همان نام تجاری VFS است، درواقع این دو چیز جداگانه ای نیستند، پس لازم نیست برسر عناوین گیج شوید.

 

وقت VISAMETRIC

اگر بدنبال مهاجرت یا سفر به آلمان بوده باشید احتمالا زیاد اسم ویزامتریک را شنیده باشید، این مرکز درواقع کارگذاری سفارت آلمان در ایران است، در سالهای اخیر برای اخذ وقت سفارت آلمان بجای مراجعه حضوری به سفارت این کشور از طریق این مرکز وقت سفارت میگیرید و سپس برای انگشت نگاری مراجعه میکنید، البته اینطور نیست که این مرکز فقط با سفارت آلمان کار کند، بتازگی سفارت کشورهای دیگر نیز با این کارگذاری کار میکنند، بویژه در محدوده کشورهای عضو شنگن.

 

Cox and Kings Global Services

میرسیم به کارگذاری سفارت ایتالیا در ایران، دیگر گرفتن سفارت ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه نخواهید کرد، پروسه اخذ وقت را آنلاین تکمیل کنید و برای انجام بیومتریک به این کارگذاری مراجعه کنید.

این مرکز هیچ فرقی با مراکز معرفی شده ی دیگر ندارد، وبسایت ساده و قابل دسترس با منوی فارسی

قطعا تا مرحله اخذ وقت به مشکل برنخواهید خورد اما پس آن را به شما اطمینان نخواهیم داشت، چرایی آن را پایین تر برای شما توضیح خواهیم داد.

تفاوت وقت سفارت اروپا با کانادا، آمریکا و انگلیس

خدمات وی اف اس ها در تمام کشورها بصورت یکدست است و دو اتفاق متفاوت برای یک پرونده در 2 شعبه متفاوت رخ نمیدهد، مگر اینکه خود سفارت کشور مقصد سیاستهای متفاوتی داشته باشد، برای مثال سفارت انگلستان در صورت درخواست شما بطور اتوماتیک و رایگان کار تحویل پاسپورت را انجام میدهد اما سفارت های دیگر اینطور نیستند و شما حتما باید یا برای خدمات پیکاپ ویزا پول پرداخت کنید یا بصورت حضوری پاسپورت خودرا از مرکز مربوطه تحویل بگیرید.

سفارت های اروپا در مقایسه با کانادا، آمریکا و انگلستان آسان گیرتر و جو امنیتی کمتری در مقابل ایرانیان دارند، پروسه ی رسیدگی شان کوتاه مدت و دلایل ریجکتی پرونده ها عامه تر میباشند.

در صورتیکه گرفتن وقت سفارت از 3 کشور آمریکا، کانادا و انگلیس به علت نداشتن سفارت و کنسولگری

پروسه ی سخت و پیچیده تری دارد، برای مثال اضافه بر اینکه برای انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید و از دانش زبان انگلیسی برخوردار باشید زیرا سایت های مربوط به درخواست وقت سفارت این 3 کشور منوی برگردان شده به زبان فارسی ندارد.

در صورتیکه تمام کشورهای اروپایی و صفحات وی اف اس آنها دارای منوی فارسی هستند، البته حتی در خصوص درخواست وقت سفارت کشورهای اروپایی هم فرم ها باید فقط و فقط به زبان انگلیسی تکمیل شوند!

کانادا به پروسه اخذ وقت سفارت تمام آنلاین اش مشهور است، آمریکا به اف بی آی چک و انگلستان به سخت گیری در سوابق سفری و مالی و همه ی این حساسیت ها به علت عدم دسترسی به سیستم استعلام گیری از ایران است در صورتیکه تمام کشورهای اروپایی امکان استعلام صحت مدارک را از نهادهای مربوطه ایران را دارند در نتیجه حساسیت غیر معمولی در خصوص ورود ایرانیان به خرج نمیدهند.

وقت سفارت فوری یا وقت سفارت عادی؟

 

اصولا در منوی سایت هر کارگذاری یک قسمت برای گرفتن وقت سفارت فوری یا بهتر بگیم وقت سفارت فوق العاده یا ویژه وجود دارد که شما میتوانید با رائه ی مدارک پزشکی، کاری از قبیل داشتن سمینار، سخنرانی و قراهای مهم از نظر عموم…خارج از صف وقت سفارت عادی برای انجام بیومتریک خود مراجعه کنید اما چیزی با عنوان وقت فوری بدون درج این شرایط و مدارک وجود ندارد حداقل نه به شکل قانونی

و هر چیزی که در حال حاضر خرید فروش میشود غیرقانونی است!

 در بحث سفارت ها شاید بدترین سفارتی که بخواهیم دوری از آن را به شما توصیه کنیم آلمان و شلوغ ترین سفارت بخصوص برای دانشجویانی که متقاضی وقت سفارت جهت ویزای تحصیلی هستند ایتالیا باشد.

در خصوص آلمان این سفارت به دادن وقت سفارت یک  ساله دو ساله معروف است و هم چنین تا سال گذشته صدور ویزا برای پرونده هارا بی جواب میگذاشت، اما از سال میلادی جاری این روند درحال تغییر است، پس اگر مایل به مهاجرت به این کشور هستید شاید الان زمان بدی برای این کار نباشد.

ایتالیا بطور کلی کارگذاری بدی ندارد تنها مشکل این است که معمولا وقت ها بسرعت پر میشوند و

از طرفی سفارت بطور منظم وقت دهی نمیکند.

آموزش های ویزای کانادا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *