خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

مهاجرت به فنلاند

فهرست مطالب

مزایای مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند یک گزینه عالی برای مهاجرت است. فنلاند کشوری در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است که با روسیه، سوئد، نروژ و استونی هم مرز است. این سرزمین کوه‌ها، آبشارها، خلیج‌ها و مناظر طبیعی زیبایی دارد.

فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا است و از قرن دوازدهم تا اوایل قرن نوزدهم بخشی از سوئد بوده است. این کشور از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد هم مرز است و زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است.

سیستم آموزشی فنلاندی

سیستم آموزشی فنلاند یکی از شناخته شده‌ترین سیستم‌های آموزشی در جهان است و آموزش در این کشور به زبان فنلاندی یا سوئدی رایگان است. با توجه به اینکه فنلاند یک کشور وابسته به صادرات است. وضعیت اقتصادی این کشور به شرایط اقتصادی سایر کشورهای اروپایی بستگی دارد. از نظر رفاه اجتماعی، فنلاند توانسته به بالاترین سطح استانداردهای جهانی دست یابد.

 

مناظر طبیعی

فنلاند دارای چشم اندازهای طبیعی فوق العاده‌ای است، زیرا بیش از ۸۰ درصد کشور را جنگل‌ها و دریا پوشانده است. بدلیل ارزش بالای پاسپورت فنلاند و دارنده گذرنامه مجاز است بدون گرفتن ویزا به ۱۲۷ کشور از جمله اکثر کشورهای اروپایی سفر کند. گذرنامه فنلاندی به همراه کشورهایی مانند آلمان، لوکزامبورگ و اسپانیا دومین گذرنامه قدرتمند در جهان است.

 

شرایط مهاجرت به فنلاند

به عنوان یک تبعه خارجی، می‌توانید در شرایط اقتصادی و اجتماعی متفاوتی قرار بگیرید و در هر صورت امکان مهاجرت به فنلاند برای شما وجود دارد، اما بسته به نوع ویزای مورد تقاضا، از نظر درخواست مدارک متفاوت خواهد بود.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

مهاجرت به فنلاند از طریق کار یکی از دیگر راه‌های متداول متقاضیان اقامت فنلاند است. چندین مرحله برای اخذ ویزای کار وجود دارد. اول از همه، ممکن است شغلی توسط دولت فنلاند در صورت نیاز اعلام شود، در این مورد اگر شخصی در فنلاند درخواستی برای آن شغل نداشته باشد یا شرایط کار را نپذیرد، همچنین اگر از سایر کشورهای اروپایی درخواستی برای انجام این شغل نداشته باشند، می‌توانید برای این شغل درخواست دهید و ویزای کار بگیرید.

راه دیگر مهاجرت به فنلاند این است که به دنبال کار باشید. می‌توانید برای دریافت ویزای کار ۶ ماهه اقدام کرده و به فنلاند بروید و در صورت یافتن شغل مورد نظر خود، می‌توانید برای ویزای کار طولانی مدت اقدام کنید. افراد واجد شرایط که در فنلاند کار می‌کنند نیز می‌توانند پس از ۳ سال کار در فنلاند اقامت دائم داشته باشند.

 

مهاجرت به فنلاند از روش ویزای سرمایه‌گذاری

راه دیگر مهاجرت به فنلاند سرمایه‌گذاری در این کشور است. سرمایه‌گذاری از زیر مجموعه‌های ویزای کار طبقه بندی می‌شود و افراد با سرمایه بالا می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

اخذ اقامت فنلاند از مزایای این روش است، اما به علت بالا بودن هزینه‌های زندگی در فنلاند، این روش بسیار نامطلوب است و اکثر افراد، حتی اگر شرایط مالی مناسبی داشته باشند، ابتدا از یکی از دو روش فوق برای مهاجرت به فنلاند استفاده می‌کنند. سپس ویزای خود را تغییر داده و در قالب سرمایه‌گذاری اقامت دائم فنلاند را اخذ می‌کنند.

مهاجرت به فنلاند با خرید ملک

در سال ۲۰۰۰، دولت ملزماتی را برای افراد غیر بومی برای خرید ملک و مهاجرت به فنلاند تعیین کرد. اگر افراد غیر بومی و خارجی مایل به خرید ملک در فنلاند باشند، باید مجوز خرید ملک را دریافت کنند. محدودیت‌هایی برای غیر فنلاندی‌ها در برخی از مناطق کشور از جمله جزایر آلنده وجود دارد و آن‌ها باید برای خرید ملک رضایت فنلاندی آلن را دریافت کنند. همچنین می‌توانند برای خرید ملک در فنلاند از وزارت مسکن فنلاند وام بگیرم.

 

مهاجرت به فنلاند طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت، ارائه طرح تجاری مورد تأیید دولت ضروری است. چندین نوع ثبت شرکت در فنلاند وجود دارد، از جمله شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و ثبت شرکت از طریق نمایندگی.

 

مهاجرت به فنلاند از طریق کارآفرینی

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند بدون نیاز به اقامت، مشاغل خود را راه اندازی و اداره کنند. اما برای کارآفرینان غیر اتحادیه اروپا در فنلاند، ابتدا باید اقامت فنلاند را دریافت کنند. اثبات سودآوری و اشتغال در شرکت برای افراد خارج از اتحادیه اروپا ضروری است.

مهاجرت به فنلاند با خرید اوراق قرضه

متقاضیان مهاجرت به فنلاند باید اوراق قرضه را از دولت فنلاند خریداری کرده و اقامت فنلاند را اخذ کنند. با این حال، سرمایه‌گذاری در فنلاند بستگی به نحوه سرمایه‌گذاری شما در خرید اوراق قرضه و اخذ اقامت فنلاند دارد.

 

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج مانند سایر کشورهای اروپایی است. هرکسی که با یک شهروند فنلاندی ازدواج کند می‌تواند از طریق همسر خود برای ویزای فنلاند و اقامت دائم فنلاند اقدام کند. مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج یکی از سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت فنلاند است. البته این اقامت را می‌توان از طریق هر یک از اعضای خانواده که دارای تابعیت فنلاند هستند نیز انجام داد یعنی افرادی که از والدین فنلاندی متولد شده‌اند نیز می‌توانند برای این نوع اقامت اقدام کنند.

 

مهاجرت به فنلاند بر اساس کار یا فعالیت‌های تجاری آزاد

اگر می‌خواهید در فنلاند کار کنید اما به جای روش‌های فوق و راه‌های تجاری، مشاغل آزاد را انتخاب کرده اید، برای این نوع فعالیت به مجوز اقامت از دولت فنلاند نیاز دارید. در این صورت، دولت فنلاند باید طرح کسب و کار شما را بازبینی کند و به شما اجازه فعالیت دهد. در صورتی که از درآمد کافی برای گذران زندگی در فنلاند برخوردار هستید، در فنلاند بمانید. شما همچنین باید مدارک مورد نیاز برای شروع فعالیت تجاری را به دولت فنلاند تحویل دهید تا از استعانت مالی شما اطمینان حاصل شود.

 

هزینه های زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند برای یک دانشجو تقریباً بین 500 تا 800 یورو در ماه است و اگر هزینه دانشگاه را در نظر بگیرید، متوسط شهریه 8000 یورو در سال خواهد بود. در کل، این هزینه‌ها سالانه به 15000 یورو می‌رسد.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به فنلاند تحصیل در این کشور است. سیستم آموزشی فنلاند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در اروپا است و برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، تحصیل در فنلاند رایگان است. سیاست آموزشی در فنلاند بر فرصت‌های برابر برای همه تأکید می‌کند. به همین دلیل تحصیل در فنلاند برای شهروندان فنلاندی و شهروندان سایر کشورها رایگان است. تحصیلات اجباری و رسمی در فنلاند از هفت سالگی شروع می‌شود و تا سال نهم ادامه دارد.

 

اخذ بورسیه تحصیلی

دانشجویان گروه دیگری هستند که می‌توانند با پذیرش و درخواست ویزای دانشجویی و مهاجرت به این کشور اروپایی، اقامت فنلاند را اخذ کنند. فنلاند دارای سیستم آموزشی با کیفیت خوب در جهان است و از فرایند بولونیا اروپا از نظر ساختار و محتوای آموزشی استفاده می‌کند.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هر زمان برای مهاجرت به فنلاند وجود دارد. هیچ قاعده کلی برای استفاده از بورسیه در دانشگاه‌های این کشور وجود ندارد و هر دانشگاه هزینه‌ها و بورسیه‌های خود را به طور مستقل تعیین می‌کند. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است تمام هزینه‌های دانشجویی را پوشش دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 50 درصد از این هزینه‌ها را پوشش دهند. در فنلاند، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی می‌توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

پناهنده کسی است که به دلایل مذهبی یا سیاسی ممکن است در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گیرد. در سال‌های اخیر، بسیاری از مردم به امید داشتن یک زندگی ایده آل از طریق خشکی و دریا به کشورهای مختلف اروپایی از جمله فنلاند سفر غیرقانونی کرده اند، اما در این راه با خطرات زیادی روبرو شده اند. فردی که از طریق پناهندگی وارد فنلاند می‌شود باید از دولت درخواست پناهندگی کند و در صورت گرفتن مجوز پناهندگی، از کمترین امکانات و خدمات بهداشتی، رفاهی و سایر خدمات برخوردار خواهند بود. در صورت دریافت پناهندگی، شخص نمی‌تواند تا 10 سال دیگر در سایر کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی کند. بنابراین بهتر است برای مهاجرت فقط به صورت قانونی اقدام کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!