خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

پرتغال

فهرست مطالب

برخی از افراد تمایل دارند به کشور پرتغال سفر یا مهاجرت کنند. به همین علت می‌خواهند در مورد این کشور اطلاعاتی کسب کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.             

کشور پرتغال                    

کشور پرتغال که به‌طور رسمی به نام جمهوری پرتغال مشهور است، در منطقه ابرین در جنوب ‌غربی قاره اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است.

در حال حاضر حدود ۱۲ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند و مساحتی حدود ۹۳۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. پرتغال از سال ۱۹۱۱ به جمهوری معروف شد و دولت آن دموکراسی پارلمان است. همچنین در سال ۱۹۸۶ به عضویت اتحادیه اروپا در آمد.

آموزش های ویزای کانادا

مذهب کشور پرتغال              

حدود 90 درصد شهروندان پرتغالی کاتولیک هستند. با این‌حال، این مذهب در شهر‌های بزرگ کاهش یافته است و کمتر از دو درصد مردم پروتستان و انگلیکان‌ها قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین فرقه‌های مذهبی هستند. از دیگر فرقه‌های فعال در این کشور می‌توان به یهودیان اشاره کرد که تعداد آن‌ها در پرتغال بسیار کم است.               

اقتصاد کشور پرتغال            

پرتغال یکی از کشور‌های ثروتمند جهان بود اما هنگامی که این ثروت برای زیرساخت‌های صنعتی داخلی استفاده نشد، فقیر شد.

با این‌حال، وقتی این کشور در سال ۱۹۸۶ به اتحادیه اروپا پیوست، اقتصاد آن رشد کرد. همچنین گردشگری و اتومبیل‌سازی نقش پر‌رنگی در رشد اقتصاد این کشور داشته‌اند.

پرتغال محصولاتی مانند پوشاک، کفش، مواد شیمیایی و کاغذ را به کشور‌های دیگر جهان صادر می‌کند. در زمینه صنعت نیز بسیار قدرتمند است و فعالیت قابل توجهی در زمینه‌های پالایش نفت، سیمان، ماشین‌آلات و ماشین الکترونیک دارد.                                              

واحد پول پرتغال                     

در سال ۱۹۱۱ بعد از سقوط سلطنت واحد پول آن اسکودو بود اما زمانی که عضو اتحادیه اروپا شد واحد پول آن به یورو تغییر کرد.                                    

امنیت                             

به علت عملیات سختگیرانه پلیس جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. همچنین مواد مخدر نیز در آن‌جا کم دیده می‌شود. در نتیجه، میزان اعتیاد کم است.

سلامت و رفاه                  

سیستم رفاهی این کشور بسیار پیشرفته و از چند نهاد تشکیل شده است، زیرا کارگران را در برابر بیماری و معلولیت بیمه می‌کند.

دولت این کشور به کارگران حقوق بازنشستگی و مستمری نیز می‌دهد. همچنین کارفرمایان را مجبور کرده است تا کارکنان خود را بیمه کنند و ضامن حفظ سلامتی آن‌ها باشند.

کشور پرتغال دو نوع بیمارستان خصوصی و دولتی دارد که بیمارستان‌های اصلی در مراکز اصلی شهر و بیمارستان‌های دیگر در مراکز کوچک‌تر قرار دارند. مراکز بهداشتی دیگری نیز در جاهای مختلف این کشور دایر هستند.                                     

آموزش                              

آموزش ابتدایی در این کشور رایگان است و در سال ۱۹۱۱ دانشگاه لیسبون و دانشگاه کاتولیک پرتغال در سال ۱۹۶۸ تاسیس شدند.                               

مردم و فرهنگ پرتغال                                            

شهر‌های پرتغال هنوز جنبه تاریخی خود را حفظ کرده‌اند و بسیاری از ساختمان‌های قدیمی دست‌نخورده باقی مانده‌اند. شهر لیسبون از قرن هجدهم چندان تغییر نکرده و محیط طبیعی به‌خوبی حفظ شده است، چون در این کشور آلودگی به‌طور جدی دیده نمی‌شود.

هنر نقاشی و لعاب‌دادن به نام آزولجوس یکی از هنر‌های پر‌طرفدار پرتغال است. این هنر را اولین ‌بار مورس به‌وجود آورد. اگر به کشور پرتغال سفر کنید، کاشی‌های آبی و سفیدی را مشاهده خواهید کرد که در سراسر این کشور در جاهای مختلف آن استفاده شده‌اند.

طبیعت                    

در گذشته بیشتر این کشور از جنگل تشکیل شده بود و امروزه تنها یک سوم آن پوشیده از جنگل است. کشاورزی و شکار تعداد حیوانات وحشی را کم کرده است.

در این کشور بیشتر حیواناتی مانند گراز، بزه کوهی، سیاه‌گوش (بزرگ‌ترین گونه گربه)، گوزن و روباه را مشاهده می‌کنید. این کشور خط ساحلی نیز دارد که سکونت‌گاه غنی برای خرچنگ، صدف، ماهی و ماهی ساردین است.

بسیاری از پرندگان مهاجر که می‌خواهند به آفریقا یا اطراف آن پرواز کنند، ابتدا در پرتغال توقف می‌کنند.                            

تاریخ پرتغال                     

اولین بار مور‌ها که مسلمان بودند در شبه جزیره ایبری مستقر شدند اما مسیحی‌ها آن‌ها را بیرون کردند و در قرن نهم شمال پرتغال را حکومت مسیحیت تصرف کرد. پرتغال یکی از قدیمی‌ترین کشور‌های جهان است که در قرن دوازدهم کشف شد و در سال ۱۹۷۰ مستقل شد.                                    

آب‌و‌هوا                            

آب‌و‌هوای کشور پرتغال تحت‌تاثیر موقعیت آن در قسمت جنوب غربی اروپا و نزدیکی به اقیانوس اطلس و مدیترانه است.

در نتیجه، باعث شده است هوای آن ایده‌آل باشد. به این معنا که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است. در طول سال در شمال این کشور دما ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در جنوب یک درجه سانتی‌گراد است. همچنین نسبت به جنوب‌شرقی در شمال غربی باران بسیار می‌بارد.                     

نقاط قوت کشور پرتغال                            

معمولا مهاجران تصمیم می‌گیرند به دلایل زیر به این کشور مهاجرت کنند.

  • آب‌و‌هوای مطبوع. پرتغال آب‌و‌هوای گرمی دارد که براساس هر منطقه‌ متفاوت است. برای مثال، جنوب آب‌و‌هوای خشک، شمال‌ غربی بارانی و جنوب ‌شرقی تابستان‌های گرم و بلند دارد. گرم‌ترین ماه سال نیز آگوست است.                             
  • تفریحات متنوع. در پرتغال می‌توان فعالیت‌ها و سرگرمی‌های زیادی انجام داد. برای مثال، می‌توانید در اقیانوس آتلانتیک تنی به آب بزنید، رشته کوه سرا دا استرلا را کشف کرده و از قلعه‌های تاریخی دیدن کنید. همچنین می‌توانید قایق‌سواری و ماهیگیری انجام دهید.                           
  • امنیت. طبق گزارش‌هایی که انجام شده این کشور یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان است. زیرا میزان جرم و جنایت در آن پایین است و اهالی آن با مهاجران رفتار دوستانه‌ای دارند.                     
  • هزینه کم زندگی. این کشور از استرالیا گران‌تر و از کشور‌هایی مانند انگلستان، اسپانیا، سوئد و اتریش ارزان‌تر است.              
  • خدمات درمانی. خدمات درمانی آن برای شهروندان و افراد دارای مجوز دائم در بیمارستان‌های دولتی رایگان است. در بیمارستان‌های خصوصی می‌توانید زود‌تر وقت بگیرید و خدمات نیز بهتر است. همچنین می‌توانید با دکتر خود مشاوره تلفنی بگیرید و بیمه درمان خصوصی تمام هزینه درمان را پوشش می‌دهد.    

نقاط ضعف پرتغال              

معمولا هر کشوری علاوه بر داشتن نقاط قوت نقاط ضعفی دارد. این کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست. از نقاط ضعف این کشور می‌توان به نیاز به تسلط روی زبان پرتغالی اشاره کرد.

درست است می‌توانید در فروشگاه‌ها و موزه‌ها به انگلیسی صحبت کنید، اما در شرکت‌ها و موقعیت‌های رسمی باید مکالمات خود را به پرتغالی پیش ببرید.  

همچنین این کشور یکی از کشور‌های ساکت و آرام است. فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مشتری زیادی ندارند و بیشتر مغازه‌ها کلمه «اجاره» را روی درب شرکت خود نصب کرده‌اند.

سخن نهایی                  

پرتغال یکی از دوست‌داشتنی‌ترین کشورهای اروپایی با مردمانی خونگرم و فرهنگی غنی است. در این مقاله سعی کردیم در مورد این کشور و نقاط قوت و ضعف آن اطلاعاتی دهیم. با این‌حال، اگر در مورد مهاجرت به آن به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید از یک وکیل یا گروه‌های مهاجرتی کمک بگیرید.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌ صورت خلاصه و مفید شما را با کشور پرتغال و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه پرتغال را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چند فرهنگی و بزرگی مثل پرتغال را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که پرتغال بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار پرتغال است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *