خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت آلمان

فهرست مطالب

نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان

 

شاید سفارت آلمان شما را از انتظار بکشد، اما حداقل اخذ وقت سفارتش در مقایسه با کشورهایی که در ایران کنسولگری ندارند بسیار راحت و فاقد هرگونه پیچیدگی است!

درحال حاضر و مختصا در 3 سال گذشته میتوان از سفارت آلمان به عنوان بدترین سفارت در خصوص وقت دهی به متقاضیان یاد کرد، گرفتن وقت سفارت آلمان طولانی و بی سرانجام، عدم پاسخگویی و بسته بودن سفارت، همه تجربیات و سختی هایی هستند که متقاضیان ورود به این کشور متحمل شدند، اما ظاهرا اوضاع در حال تغییر است، سفارت آلمان در ابتدای سال میلادی جدید اعلام کرد که درهای خودرا بالاخره به روی متقاضیان ایرانی باز میکند و در هرحال حاضر رسیدگی به پرونده متقاضیان انواع ویزاهای اقامتی و غیر اقامتی دوباره به جریان افتاده است.

به دنبال این بازگشایی مطلبی تهیه کردیم با عنوان راهنمای گام به گام اخذ وقت سفارت آلمان، با ما همراه باشید تا به شما چگونگی گرفتن وقت سفارت آلمان را توضیح دهیم…

مرحله اول

برای گرفتن وقت سفارت آلمان چند مرحله ی ساده را باید طی کنید:

 به سایت : www.visametric.com

مراجعه کنید، اگر از صحیح بودن مدارک مطمئن هستید میتوانید مرحله اول را نادیده بگیرید، زیرا در قسمت مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت آلمان، چک لیستی در اختیار شما قرار میگیرد که به شما میگوید برای چه نوع ویزایی چه مدارکی را باید آماده کنید.

اگر از کامل بودن مدارک خود قاطعیت دارید میتوانید یک سره به مرحله ” تنظیم یک وقت ملاقات بروید ” فرم های خواسته شده را دانلود و پر کنید، تک تک مراحلی که جهت گرفتن وقت سفارت آلمان نیاز دارید طی کنید به ترتیب نوشته شده، تمام این موارد به صورت فارسی در سایت نوشته شده، خدمات vip و پیکاپ ویزا و غیره همه در این مرکز ارائه میشوند و در صورت تمایل میتوانید از آنها استفاده کنید.

توجه کنید در فرایند ثبت نام از ایمیلی استفاده کنید که در آینده استفاده میکنید، مشخصات آن را گم نکنید که به منزله ی گم کردن اطلاعات است.

آموزش های ویزای کانادا

مرحله دوم

بعد از نهایی شدن وقت سفارت آلمان شما، نوبت به مراجعه حضوری در زمان تعیین شده برای انگشت نگاری و در صورت نیاز مصاحبه تان میرسد، عکس خود را میتوانید در خارج یا در خود مرکز بگیرید.

در صورت درخواست کنسلی وقت سفارت آلمان خود حتما 3 روز قبل اینکار را انجام دهید تا هزینه برگشت داده شود.

در انتها بعد از مراجعه به سفارت اگر درخواست شما مبنی بر اخذ ویزا قبول شود، کد پیگیری برایتان ارسال خواهد شد در غیر اینصورت نامه ای مبنی بر ریجکتی به همراه دلایل ریجکتی تان

ببه شما ارسال میشود یا با تماس رد درخواست ویزای آلمان شما را اطلاع میدهند. توجه داشته باشید بسیاری از کیس ها و پرونده ها بی جواب میماند پس این مورد را نیز در صورت طولانی شدن، ریجکتی در نظر بگیرید.

انواع وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان فوری

همانطور در ابتدا اشاره کردیم، آلمان از آن دست کشورهایی است که سفارتش دست کم در ایران، بی نظمی خاصی دارد و معمولا شلوغ است البته این شرایط پس از بازگشایی بهبود یافته است اما هم چنان بازاری وجود دارد بنام اخذ وقت فوری یا VIP اینکه چنین چیزی اصلا وجود دارد یا نه باید اظهار کنیم: وجود دارد.

اما چیزی نیست که تصور میشود، وقت فوری سفارت آلمان اصولا برای افرادی که باید در سر رسید زمانی در این کشور حضور پیدا کنند یا برای اهداف پزشکی و درمانی به این کشورسفر میکنند تعیین میشود که اصولا مدارک مورد تایید از بیمارستان ها و نهادهای آلمان برای اثبات از شما درخواست میشود.

زمانبندی وقت سفارت آلمان

اگر قصد اقدام برای ویزای توریستی آلمان را دارید ( ویزای شنگن ) وقت سفارت آلمان خودرا 6 ماه قبل از تاریخ سفرتان بگیرید.

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

 

اما مقوله وقت سفارت آلمان برای ویزاهای تحصیلی پیچیده میشود، وقتی میفهمید که باید بیشتر از 1 سال صبر کنید تا فقط به مرحله ی سفارت برسید!

پس هنگام پذیرش تحصیلی حواستان به این قضیه باشد که حتی اگر پذیرش بگیرید یکسال دیگر میتوانید وارد دانشگاه شوید اگر قصد مهاجرت تحصیلی به همراه همسر یا فرزندانتان را دارید حدود 4 تا 6 ماه هم طول میکشد تا درخواست ویزای آنها بررسی شود پس همانطور که میبینید مهاجرت تحصیلی به آلمان میتواند حدودا 2 سال طول بکشد.

در این بین برای جلوگیری از تلف شدن وقت بیشتر، بسیار مهم است که مدارک تان کافی باشند تا حداقل شامل نقصی پرونده نشوید و پرونده تان جهت تکمیل مدارک برگشت نخورد، اینطوری زما بیشتری را ذخیره میکنید.

هم چنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان باید این موضوع را بپذیرند که اگر ویزای آنها ریجکت شود باید یکسال دیگر صبر کنند تا بتوانند دوباره وقت ویزای آلمان بگیرند.

با این اوصاف شاید فکر کنید که چه اتفاقی برای آن دسته از دانشجویانی که دلاین دانشگاه آنها نزدیک است می افتد؟

در حقیقت دانشجویان ایرانی تجربه های متفاوتی داشته اند اما سفارت آلمان اصولا تدابیری در این خصوص برای دانشجویان و افراد با جاب آفر معتبر آلمان می اندیشد، برای مثال دادن وقت های فوق العاده یا تشکیل صف انتظار جداگانه برای این دسته از افراد که تعداد آنها نیز بسیار زیاد میباشد.

هزینه های گرفتن وقت سفارت آلمان

 

هزینه بررسی مدارک: 80 یورو میباشد که معادل  300 هزار تومان به ازای هر نفر است

هزینه ویزای دانشجویی، ملی: 132 یورو میباشد که معادل 600 تومان به ازای هر نفر است

هزینه ویزامتریک: 29 یورو میباشد

 

پرداخت وجه فقط به یورو امکان پذیر است، سکه و اسکانس های 200 و 500 یورویی پذیرفته نمیشوند و هم چنین پرداخت از طریق کارت بانکی ممکن نیست.

 

پیگیری ویزای آلمان

 

اگر جز افرادی هستید که اطلاعیه ی قبولی ویزا گرفتید برای پیگیری ویزای خود میتوانید در همان صفحه ای که درخواست ثبت نام ویزا دادید اقدام به پیگیری ویزای خود کنید.

برای اینکار به بارکد یا کد رهگیری که پس از قبولی ویزا اخذ کردید نیاز دارید.

آموزش های ویزای کانادا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *