خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای شنگن

فهرست مطالب

اگر علاقه‌مندید تا به حوزه شنگن سفر کنید، می‌بایست ویزای شنگن یا ویزای شینگن را دریافت نمایید.

ویزای شنگن مجوز ورود شما به کشورهای عضو پیمان شنگن (26 کشور) است و با دریافت ویزای شینگن شما می‌توانید به شکل آزادانه و به مدت نهایتاً 90 روز به هر یک از این کشورها سفر کنید. در این مطلب از وب‌سایت اکی تو برد بنا داریم تا به شرایط اخذ ویزای شینگن بپردازیم و موضوعاتی مانند مراحل اخذ ویزای شینگن، هزینه اخذ ویزای شینگن، مدارک اخذ ویزای شینگن و… را مورد بررسی قرار دهیم؛

بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در رابطه با این موضوعات اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

حوزه شنگن شامل ۲۶ کشور اروپایی می‌شود.
از این کشور‌ها می‌توان به اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس اشاره کرد. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که دو کشور انگلستان و ایرلند جزو حوزه شنگن نیستند.

ویزای شنگن

ویزای شنگن مجوزی است که به متقاضیان اجازه می‌دهد تا به ۲۶ کشور حوزه شنگن سفر کنند. در اصل با داشتن این ویزا دیگر نیازی به بررسی مدارک در مرز نخواهد بود.

 

زمان اپلای ویزای توریستی اروپا

معمولا ۱۵ تا ۹۰ روز قبل از سفر باید برای ویزای شینگن اپلای کنید. تصمیم‌گیری در مورد رد یا قبول شدن ویزا حدود ۱۵ روز طول می‌کشد. با این‌حال گاهی حتی ممکن است از ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد.

 

مدت اعتبار ویزای شنگن

ویزای اروپا دو نوع است: چند بار ورود و یکبار ورود. ویزای چند بار ورود ۹۰ روز اعتبار دارد و ویزای یک بار ورود به مدت سفر شما بستگی دارد.

 

انواع ویزای توریستی اروپا

ویزای یکبار ورود به شما اجازه می‌دهد تنها یکبار به حوزه شینگن وارد شوید، اما با ویزای چند بار ورود می‌توان به مدت چند مرتبه به کشورهای حوزه شنگن وارد یا خارج شوید.

برای این نوع ویزا باید در کشور مورد نظر خود یک هتل رزرو کنید. با وجود این، ممکن است بعضی از کنسولگری‌ها به متقاضی تنها ویزای یکبار ورود ‌دهند.

 

آیا داشتن بیمه مسافرتی برای اخذ ویزای شینگن نیاز است؟

برای سفر به کشور‌های حوزه شنگن بابد بیمه مسافرتی داشته باشید. این بیمه باید کل سفر شما را پوشش دهد. اگر تمایل دارید از ویزای چند بار ورود استفاده کنید باید بیمه سالانه داشته باشید.

 

مدت اعتبار گذرنامه برای گرفتن ویزای توریستی اروپا

از زمانی که برای ویزای شنگن اپلای می‌کنید، مدت اعتبار گذرنامه شما باید حداقل شش ماه باشد.

 

چه افرادی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

افرادی که از کشور‌های حوزه شینگن نباشند به استثنای کانادا و ایالات متحده آمریکا. کشور‌های دیگر مانند آفریقا،ی جنوبی، ارمنستان، عمان، بحرین، عراق، جامیکا، سنگال، یمن، زیمباوه، مصر، اکوادور، دومینیکا، ویتنام، لیبی، تایلند، پاکستان، قطر، روسیه، هند، ترکیه، چین، نیجریه، ایران و به‌طور کلی اهالی قاره‌های آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی اگر قصد سفر به کشور‌های حوزه شینگن را دارند، باید این نوع ویزا را داشته باشند.

با ویزای شنگن به چه کشورهایی میتوان سفر کرد

قبل از اخذ ویزای شینگن لازم است ابتدا شما عزیزان را با کشورهایی که برای سفر به آنها لازم است ویزای شنگن داشته باشید آشنا کنیم. در قاره اروپا 26 کشور اروپایی با هم متحد و هم پیمان می باشند این کشورها شامل اسپانیا، سوئیس، یونان، اتریش، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسلواکی، اشتاین، دانمارک، فنلاند، بلژیک، فرانسه، مجارستان، لتونی، آلمان، جمهوری چک، ایسلند، استونی، سوئد، لیتوانی، لهستان، لیختن، لوکزامبورگ، مالت، نروژ و اسلوونی هستند. این کشور های اروپای جزء اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشند و اتباع آنها بدون هیچ محدودیتی در مرزهای بین کشور های خود می توانند به راحتی به این کشورها سفر کنند، اما برای افراد کشورهای خارجی این کشورها قوانین سختی برای سفر و اخذ ویزای شینگن قرار داده اند.

 

اپلای ویزای شنگن

در سفارت یا کنسولگری کشور‌های حوزه شینگن می‌توان برای این نوع ویزا اقدام کرد. برای تکمیل فرم‌های درخواست باید به سفارت‌ کشور‌های حوزه شنگن مراجعه کرد.

هزینه درخواست ویزا، شرایط و مدارک خواسته شده براساس هر کشوری متفاوت است. به همین علت باید وب‌سایت هر کشوری را بررسی کنید.

همچنین بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر تنها می‌خواهید به یک کشور سفر کنید، باید به سفارت آن کشور بروید.
 • اگز تمایل دارید از چند کشور حوزه شنگن دیدن کنید، باید به سفارت کشوری بروید که بیشتر در آن‌جا می‌خواهید بمانید.
 • اگر به چند کشور می‌خواهید سفر کنید اما مقصد اصلی ندارید، به سفارت کشوری بروید که مقصد اول شما است.
 •  

مدارک لازم برای درخواست ویزای اروپا

به‌طور کلی، کل سفارت‌های حوزه شنگن از شما مدارک زیر را خواهند خواست:

 • نامه اشتغال به تحصیل یا CAS (در صورت دانشجو بودن)
 • نامه رزرو هتل
 • داشتن مدارک پزشکی
 • پرداخت هزینه‌های درخواست
 • اثبات تمکن مالی برای سفر
 • دو قطعه عکس
 • بلیط هواپیما
 • مدرکی که نشان دهد بعد از سفر به کشور خود باز می‌گردید. (برای مثال، بلیط برگشت)
 • بیمه مسافرتی که حداقل باید ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش دهد.

فرم اخذ ویزای شنگن بهترین قیمت بالاترین شانس کمترین زمان

مراحل اخذ ویزای شنگن

اولین نکته‌ای که در مورد اخذ ویزای شنگن باید به آن توجه کنید، تعیین نوع ویزایی است که برای دریافت آن اقدام خواهید کرد. دانستن هدف دقیق مسافرت به منطقه شنگن به شما در اخذ سریع‌تر ویزای شنگن کمک می‌کند. هدف سفر شما می‌تواند فعالیت‌های علمی و ورزشی، ویزای رسمی، ملاقات با خانواده و… باشد.

مراحل اخذ ویزای شنگن به شرح زیر است:

 

گام اول اخذ ویزای شنگن

در گام اول برای اخذ ویزای شنگن شما می‌بایست به سفارت یا مرکز ویزای وابسته به کشور مقصد خود مراجعه کنید و درخواست اخذ ویزای شنگن خود را ارائه دهید. اگر برنامه شما به شکلی است که به دو یا چند کشور در منطقه شنگن سفر خواهید کرد، درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که روزهای بیشتری را در آن اقامت خواهید داشت.

 

گام دوم اخذ ویزای شنگن

زمان‌بندی نیز در راستای اخذ ویزای شنگن بسیار مهم است و به دلیل زمان‌بر بودن فرایند اخذ این ویزا شما می‌بایست درخواست اخذ ویزای شنگن خود را در زمان مناسب به سفارت‌ها یا کنسولگری‌های کشورهای حوزه شینگن ارائه کنید. بهترین زمان برای شروع فرایند اخذ ویزای شنگن سه ماه و دیرترین زمان ممکن برای ارائه این درخواست 15 روز پیش از سفر شما به کشور مقصد خواهد بود.

 

گام سوم اخذ ویزای شنگن

تعیین وقت ملاقات با سفارت کشوری که قصد سفر به آن را دارید، گام بعدی برای اخذ ویزای شنگن است. امکان درخواست و تعیین وقت ملاقات به‌صورت آنلاین نیز وجود دارد.

 

گام چهارم اخذ ویزای شنگن

بعد از گذراندن مراحل قبلی، حال می‌بایست فرم درخواست ویزای خود را پر کنید. این فرم را می‌توانید دانلود کنید و می‌بایست آن را به طور کامل پر کنید. نکته مورد در مورد تکمیل فرم درخواست ویزا، این است که باید آن را کاملاً صادقانه و با اطلاعات دقیق و صحیح پر کنید. پس از تکمیل فرم، می‌بایست دو نسخه از فرم را پرینت بگیرید و هر دو نسخه را امضا کنید.

 

گام پنجم اخذ ویزای شنگن

در این مرحله از مراحل اخذ ویزای شنگن، شما باید مدارک لازم خود برای سفر به منطقه شنگن را جمع‌آوری کنید و آنها را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید.

 

گام ششم اخذ ویزای شنگن

در این مرحله، سفارت کشور مقصد به شما وقت ملاقات می‌دهد و شما می‌بایست در تاریخ و زمان مشخص‌شده به سفارت کشور مقصد مراجعه نمایید. در ملاقاتتان با سفارت کشور مقصد از شما در مورد جزئیات و هدفتان از سفر به کشور مدنظر سؤالاتی پرسیده خواهد شد و شما می‌بایست پاسخ‌هایی صادقانه، صحیح و مطابق با فرم درخواست ویزای خود را ارائه دهید. ضمناً در روز مصاحبه شما می‌بایست مدارک خود را تمام و کامل و بدون ناقصی به افسر کنسولی تحویل دهید.

 

گام هفتم اخذ ویزای شنگن

در این مرحله، شما می‌بایست هزینه اخذ ویزای شنگن را پرداخت نمایید.

 

گام هشتم اخذ ویزای شنگن

در گام آخر، شما باید در بازه زمانی 15 الی 30 روزه منتظر دریافت پاسخ درخواست خود باشد.

آشنایی با انواع ویزای شینگن

 • Uniform Schengen visas ( ویزای توریستی شینگن): اگر می خواهید به اروپا سفر کنید و مقصد شما یکی از کشورهای پیمان شنگن است بهتر است بدانید با اخذ ویزای توریستی شینگن شما می توانید فقط 90 روز در هر شش ماه به این کشور ها سفر کنید و تاریخ ویزای شنگن شما اولین روز ورود به آن کشور محسوب می شود. البته ویزای توریستی شنگن خود به سه نوع تقسیم می شود:

ویزای ورودی یا نوع A

در این نوع ویزای توریستی مسافر حق ورود به کشور را ندارد فقط از فرودگاه آن کشور برای رفتن به کشورهای اروپایی غیر از کشور های شنگن و اتحادیه اروپا استفاده نماید.

 

ویزای ترانزیت یا نوع B

این نوع ویزا برای ترانزیت و عبور از خاک کشورهای اتحادیه اروپا استفاده می شود و شخص مسافر فقط 5 روز اجازه دارد تا خاک آن کشور را ترک کند.

 

ویزای کوتاه مدت یا نوع C

با این نوع ویزای شینگن که کوتاه مدت اخذ می شود، شخص مسافر می توان به مدت 90 روز در هر شش ماه در کشورهای هم پیمان اروپایی اقامت داشته باشد، البته لازم به ذکر است این نوع ویزای توریستی شینگن برای یک بار ورود، دو یا چند بار ورود به خاک آن کشور صادر می گردد.

 

 • Limited Territorial validity visas ( ویزای اعتباری شینگن)

 • در این نوع ویزای شنگن شخص اجازه دارد در زمان مشخص به کشور یا منطقه تایبن شده در کشورهای شینگن سفر کند و زمان سفر حق ندارد به کشور دیگری سفر کند.
 •  
 • National visas ( ویزای کار یا تحصیل شنگن)

 • این نوع ویزای شینگن به قصد مشخص اخذ می گردد شخص مورد نظر با این ویزا می تواند برای کار یا تحصیل برای زمانی مشخص به کشورهای منطقه شنگن سفر کند. البته این نوع ویزا به دانشجویان، پژوهشگران، هنرمندان، ورزشکاران، موسسات دارای اعتبار و بیمارانی که به خاطر مسائل پزشکی نمی توانند کشور مورد نظر در اتحادیه اروپا را ترک کنند صادر می گردد.

نحوه اپلای ویزای توریستی اروپا

برای اپلای ویزای شینگن باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول سفارت یا کنسولگری را پیدا کنید که در حوزه شنگن است و می‌خواهید برای رفتن به آن اپلای کنید.
 • سپس به شکل آنلاین یا تلفنی وقت سفارت بگیرید.
 • و در نهایت مدارک مورد نیاز مانند فرم درخواست، گذرنامه، مدارک پزشکی و برگه رزرو هتل را همراه داشته باشید.

 

هزینه درخواست ویزای شنگن

هزینه درخواست در هر سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر متفاوت است. با این‌حال، هزینه آن معمولا برای بزرگسالان حدود ۸۰ یورو، برای بچه‌های شش تا دوازده سال ۴۰ یورو و برای فرزندان زیر شش سال رایگان است و آن را می‌توانید به‌شکل آنلاین و نقدی یا عابر بانک  پرداخت کنید.

 

کاربرد ویزای شنگن

اگر به دلایل زیر می‌خواهید به کشور‌های حوزه شنگن سفر کنید باید ویزای شینگن داشته باشید:

 • اهداف کاری
 • دیدن فامیل یا دوستان
 • تعطیلات و گردشگری
 • رویداد‌های ورزشی و فرهنگی
 • دیدار رسمی
 • دلایل پزشکی
 • اهداف پژوهشی

 

دلایل رد ویزای شنگن

ممکن است به دلایلی درخواست ویزای توریستی اروپای شما رد شود. در ادامه به تعدادی از آ‌ن‌ها اشاره کردیم تا شانس خود را برای دریافت این ویزا افزایش دهید.

 • مشخص نبودن دلیل سفر. اگر دلیل کافی برای سفر به اروپا نداشته باشید، سفارت به شما ویزا نخواهد داد. در نتیجه، باید مدارکی را نشان دهید که دلیل سفر شما به این قاره را مشخص کنند. از جمله این مدارک مهم می‌توان به دعوتنامه، رزرو هتل، بلیط پرواز و نامه مرخصی کاری اشاره کرد.
 • داشتن سوء سابقه. اگر سوء سابقه داشته باشید، سفارت درخواست شما را رد می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت داشتن سوء پیشینه کیفری برای این ویزا اقدام نکنید.
 • نداشتن پول کافی برای سفر به کشور‌های حوزه شنگن. اگر مقدار پول مورد نیاز برای سفر به این کشور‌ها را نداشته باشید، نمی‌توانید به کشور‌های مورد نظر سفر کنید.
 • نداشتن مدرک رزرو هتل. زمانی که به سفارت می‌روید، از شما رزرو هتل یا دعوتنامه را می‌خواهند. اگر این موارد را نداشته باشید، درخواست شما رد خواهد شد.
 • مدارک قلابی یا نامعتبر. چنین موضوعی یکی از مهمترین موارد رد شدن درخواست ویزای شینگن است. اگر کسی مدارک نامعتبر یا ناقص ارائه دهد، ممکن است درخواست او رد شود. در نتیجه، باید مدارک معتبر و کامل باشند.
 • نداشتن بیمه مسافرتی. دلیل دیگری که باعث رد ویزای شینگن می‌شوند، نداشتن این بیمه است. اگر بیمه مسافرتی نداشته باشید، ویزای شما صادر نخواهد شد.
 • نداشتن نامه پوششی (کاور لتر). بعضی از کشور‌ها از متقاضی مصاحبه می‌گیرند، بعضی از کشور‌ها این مرحله را ندارند، اما باید به آن‌ها کاور لتر را نشان دهید که در آن در مورد سفر خود بیشتر توضیح داده‌اید.

این نکته را در نظر داشته باشید که می‌توانید بعد از رد شدن ویزا دوباره درخواست دهید. با وجود این، بهتر است ابتدا دلیل رد شدن درخواست اول ویزای خود را بررسی و مشکل آن را برطرف کنید. سپس برای درخواست دوباره اقدام کنید.

نکات مهم در مورد اخذ ویزای شنگن

 • شما با اخذ ویزای توریستی شینگن نمی توانید مدت طولانی در کشور مورد نظرتان اقامت یا کار کنید.
 • داشتن ویزای توریستی شنگن به شما اجازه ورود به کشور های دیگر جزء اتحادیه اروپا را نمی دهد.
 • باید بتوانید در مرز به سوالاتی که از شما در مورد سفرتان می شود جواب دهید.
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی شنگن ابتدا باید توسط دارالترجمه ترجه رسمی شود بعد از مهر خوردن به سفارت ارائه گردد.
 • برای اخذ ویزای توریستی اروپا و همچنین ویزای شینگن اراز طریق دفاتر تورهای مسافرتی معتبر اقدام کنید.

 

هزینه دریافت ویزای شنگن

هزینه ای که بابت دریافت ویزای شینگن اخذ می شود بسته به نوع ویزا و سن شخص درخواست کننده متغیر است. هزینه ویزای توریستی کوتاه مدت و تراتزیت شینگن برای افراد بزرگسال 80 یورو و برای ویزای بلند مدت شنگن 90 یورو می باشد. این هزینه برای پزوهشگران و اشخاصی که پاسپورت رسمی دارند و اعضای خانواده اشخاصی که طابعیت کشور جزءاتحادیه اروپا را دارند 35 یورو و برای کودکان 6 الی 12 سال 40 یورو می باشد.

 

اگر قصد سفر به قاره اروپا را دارید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی ویزای توریستی اروپا یا ویزای توریستی شینگن خود را اخذ نماید نگران نباشید، با استفاده از پکیج های آموزشی و راهنمایی کارشناسان پشتیبان میتوانید در کمترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را اخذ کنید.

آشنایی با شرایط گرفتن ویزای توریستی اروپا – ویزای شینگن

اگر می خواهید با اخذ ویزای توریستی اروپا یا با اخذ ویزای شینگن به قاره اروپا و کشورهای منطقه شنگن سفر کنید باید فبل از هر اقدامی با شرایط اخذ ویزای توریستی اروپا و محدوده شینگن آشنا شوید ما تمام مدارک و موارد را برای اخذ ویزا  شما باید اطلاع داشته باشید برای شما عزیزان بیان می کنیم.

 • فرم در خواست ویزا
 • دو قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 با زمینه سفید
 • ارائه مدارکی مبنی بر گردش حساب بالای مالی
 • مدارکی شغلی
 • ارائه رزرو بلیط هتل یا ارائه دعوتنامه
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه اصل گذرنامه و همچنین ارائه گذرنامه های قبلی

 

قبل از اخذ ویزای توریستی اروپا و ویزای شینگن لازم به ذکر است حتما از 3 الی 5 ماه فبل از سفر از سفارت کشور مورد نظر خود وقت مصاحبه بگیرید، سپس مدارک بالا را تکمیل کرده و به سفارت ارائه دهید تا در صورتیکه مدارک شما ایراداتی داشت بتوانید آن را بر طرف کنید. بعد از ارائه مدارک به سفارت کشور مورد نظرتان حتما با کد رهگیری و شماره گذرنامه خود از طریق وب سایت سفارت مراحل کار خود را پیگیری کنید.

نکات مهم در مورد اخذ ویزای شنگن

 • شما با اخذ ویزای توریستی شینگن نمی توانید مدت طولانی در کشور مورد نظرتان اقامت یا کار کنید.
 • داشتن ویزای توریستی شنگن به شما اجازه ورود به کشور های دیگر جزء اتحادیه اروپا را نمی دهد.
 • باید بتوانید در مرز به سوالاتی که از شما در مورد سفرتان می شود جواب دهید.
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی شنگن ابتدا باید توسط دارالترجمه ترجه رسمی شود بعد از مهر خوردن به سفارت ارائه گردد.

 

هزینه دریافت ویزای شنگن

هزینه ای که بابت دریافت ویزای شینگن اخذ می شود بسته به نوع ویزا و سن شخص درخواست کننده متغیر است. هزینه ویزای توریستی کوتاه مدت و تراتزیت شینگن برای افراد بزرگسال 80 یورو و برای ویزای بلند مدت شنگن 90 یورو می باشد. این هزینه برای پزوهشگران و اشخاصی که پاسپورت رسمی دارند و اعضای خانواده اشخاصی که طابعیت کشور جزءاتحادیه اروپا را دارند 35 یورو و برای کودکان 6 الی 12 سال 40 یورو می باشد.

اگر قصد سفر به قاره اروپا را دارید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی ویزای توریستی اروپا یا ویزای توریستی شینگن خود را اخذ نماید نگران نباشید، با استفاده از پکیج های آموزشی و راهنمایی کارشناسان پشتیبان میتوانید در کمترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را اخذ کنید.

انواع مختلف ویزای شینگن

به طور کامل مجدد به بررسی انواع ویزای شنگن می‌پردازیم.

ویزای حوزه شنگن:

ویزای حوزه شینگن یا Uniform Schengen Visas ویزایی است که با اخذ آن می‌تواند در هر شش ماه سال، 90 روز به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. نام دیگر ویزای اتحادیه شینگن، ویزای گردشگری شنگن یا ویزای توریستی اروپاست. ویزای اتحادیه شینگن دارای چند نوع ویزای زیر مجموعه است که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

ویزای نوع A شنگن:

این ویزا که Airport Transit Visa نام دارد، در واقع تنها اجازه استفاده از فرودگاه کشورهای شینگن را به فرد می‌دهد تا فرد بتواند به کشور ثالثی سفر کند. در این نوع ویزای شنگن فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

 

ویزای نوع B شنگن:

این ویزا نیز کاربرد تجاری و ترانزیتی دارد و با برخورداری این ویزا فرد می‌تواند به مدت پنج‌روز از خاک کشورهای عضو پیمان شنگن عبور کند و به مقصد خود که خارج از کشورهای شینگن است، برسد.

 

ویزای نوع C شنگن:

این نوع ویزای شنگن برای مسافرت‌های کوتاه‌مدت تعبیه شده و فرد می‌تواند با برخورداری از این نوع ویزا، بدون محدودیت تا 90 روز در کشورهای شنگن اقامت داشته باشد. امکان سفر 90 روزه در هر شش ماه سال وجود خواهد داشت و این ویزا به‌صورت چند بار ورود، دو بار ورود و یکبار ورود صادر می‌شود.

 

ویزای اعتبار منطقه محدود:

ویزای منطقه محدود یا Limited Territorial Validity، معمولاً در شرایط خاص و برای افرادی مانند پناهندگان صادر می‌شود و فرد تنها می‌تواند در محدوده‌ای مشخص از منطقه شنگن سفر کند. محدوده خاصی برای این دسته از افراد تعیین نشده و منطقه مدنظر در زمان صدور ویزا تعیین خواهد شد.

 

ویزای شینگن نوع D:

ویزای ملی یا Nations Visas معمولاً برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که مقصد، هدف و زمان‌بندی مشخصی برای سفر دارند و قصد دارند به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. معمولاً این نوع ویزا که به آن ویزای نوع D نیز می‌گویند، برای افرادی که اهداف کاری یا تحصیلی دارند، صادر می‌شود. ویزای ملی نیز مانند سایر ویزاها می‌تواند به‌صورت یک‌بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر شود و بدیهی است که فرد می‌بایست پس از پایان مدت اعتبار ویزای ملی خود به کشور خود بازگردد. معمولاً این نوع ویزا به افرادی مانند دانشجویان که قصد شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت را دارند، پژوهشگران، ورزشکاران، هنرمندان و افرادی که به دلایل پزشکی که قادر به ترک حوزه شنگن نیستند، اعطا می‌شود.

شرایط کامل اخذ ویزای شینگن

کشورهای حوزه شنگن تنها به توریست‌هایی اجازه ورود خواهند داد که برای پرداخت هزینه‌های سفر، اقامت و استفاده از ظرفیت‌های توریستی این کشورها مشکلی نداشته باشند و در پایان سفر نیز بتوانند هزینه بازگشت خود به کشور مبدأ را پرداخت کنند. اگر فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی اروپا چنین شرایطی را نداشته باشد، قطعاً درخواست وی رد خواهد شد. شرایط دریافت ویزای شنگن به شرح زیر است:

 

میزان گردش حساب ویزای شنگن

 برای دریافت ویزای شنگن، یکی از مهم‌ترین عوامل میزان گردش حساب فرد است! اگر میزان گردش حاسب شما بالا و مناسب باشد، شانس دریافت ویزای شنگن برای شما بسیار بالا خواهد بود. در این خصوص افسر ویزای شنگن میانگین مبالغ ورودی و خروجی حساب شما در سه ماه اخیر را محاسبه می‌کند و بر اساس نتایج این محاسبه، در مورد قبولی یا ردشدن درخواست ویزای شنگن شما تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

هدف شما از سفر به منطقه شینگن

اگر هدف خود از سفر به کشورهای منطقه شنگن، مانند برنامه سفر خود به چند کشور را به افسر ویزای شنگن تحویل دهید، فرایند اعطای ویزای شنگن شما ساده‌تر خواهد شد.

 

اثبات تمکن مالی ویزای شینگن

یکی دیگر از عواملی که در مورد اعطا یا عدم اعطای ویزای شنگن به شما بسیار مؤثر است، اثبات تمکن مالی است. اگر شما بتوانید ثابت کنید که در پرداخت هزینه‌های سفر خود به منطقه شنگن مشکلی ندارید و از شخص دیگری نیز کمک نخواهید گرفت، یک گام به دریافت ویزای شنگن نزدیک‌تر شده‌اید.

مدارک لازم اخذ ویزای شنگن

مدارک زیر مدارکی هستند که برای اخذ ویزای شنگن لازم هستند؛ اما باید توجه داشته باشید که ممکن است بسته به سفارت کشوری که قصد سفر به آن را دارید، در لیست این مدارک تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شنگن (اکی تو برد آماده است تا به شما در راه گرفتن ویزای شنگن و تکمیل این فرم کمک کند!)
 • برخورداری از پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس 3.5*4.5 (ترجیحاً عکس ارائه شده، با عکس پاسپورتتان متفاوت و جدیدتر باشد)
 • مدارک شغلی مانند فیش حقوقی، جواز کسب، گواهی اشتغال به کار و…
 • مدارکی که برای اثبات تمکن مالی لازم است، مانند گردش حساب (ترجمه‌شده به زبان انگلیسی)
 • بیمه معتبر در کشور مقصد (حداقل پوشش بیمه مسافرتی مدنظر باید سی هزار یورو باشد و مدت اعتبار آن باید حداقل به میزان اقامت شما در کشور مقصد باشد)
 • رزرو بلیت رفت‌ و برگشت هواپیما
 • تأییدیه رزرو هتل (البته برای کسانی که دعوت‌نامه دارند، این مدرک لازم نیست)

 

هزینه اخذ ویزای شنگن

هزینه مشخصی برای دریافت ویزای شنگن تعیین نشده است و این هزینه بسته به شرایط فرد مانند نوع درخواست، سن  متقاضی و… متغیر است. هزینه اخذ ویزای شنگن برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو است. ضمناً افراد با شرایط خاص مانند دانشمندان و محققان، دیپلمات‌های دارای پاسپورت رسمی، اعضای خانواده کسانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و… هستند، می‌توانند هزینه 35 یورو را پرداخت کنند. ضمناً باید اشاره کنیم که هزینه‌ای که برای اخذ ویزای شنگن پرداخت می‌کنید، غیرقابل‌استرداد است و در صورت ریجکت شدن درخواست شما، هزینه بازگشت نخواهد داشت.

 

رفع ریجکتی ویزای شینگن

معمولاً درخواست‌های رفع ریجکتی برای ویزای شینگن چندان کارساز نیست و تنها اتلاف پول و انرژی است. در صورتی که درخواست شما برای اخذ ویزای شینگن رد شد، پیشنهاد می‌شود خرید تور گروهی و درخواست گروهی ویزای شینگن است. در این صورت شانس شما برای دریافت ویزای شینگن افزایش خواهد یافت.

رزرو وقت مشاوره بهترین مشاوران صادقانه ترین مشاوره بهترین راه حل

[bookme category_id=”1″ service_id=”3″ staff_member_id=”1″]

در این مطلب به بررسی شرایط اخذ ویزای شنگن پرداختیم و دریافتیم که اگر فرایند درخواست خود را به شکل دقیق و اصولی پیگیری نمایید، امکان اخذ این ویزا وجود خواهد داشت؛ برای ارتباط با اکی تو برد و دریافت مشاوره در مورد اخذ ویزای شنگن تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *