خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

خرید و اجاره خانه در کانادا

فهرست مطالب

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت (پس از روسیه ) است که تقریبا دو پنجم قاره آمریکای شمالی را در برمی‌گیرد. کانادا کشوری است که تعداد زیادی شهر و ده استان در آن وجود دارد. برخی از شهرهای محبوب و شرایط اجاره خانه در کانادا در ادامه توضیح داده شده است.                                       

 فهرست برخی از شهرها و محله‌های کانادا                              

تورنتو: شهر تورنتو مربوط به استان انتاریو است. نواحی مختلف این شهر عبارت‌اند از: نورث یورک، یورک شرقی، اتوبیکوک، تورنتو قدیم و یورک. این شهر دارای یک سیستم شهرداری تک بعدی است. نهاد قانونگذاری این شهر بر عهده شورای شهر تورنتو می‌باشد.                

مونترال: نام‌های مستعار این شهر عبارت‌اند از: شهر جشنواره‌ها، La Métropole، MTL و شهر مقدسین است. این شهر دارای سیستم حکومتی شورای شهری است. از محله‌های این شهر می‌توان ویل مری، مونترال قدیم و… را نام برد. مونترال در استان کبک قرار گرفته است.

کشور زیبای کانادا                          

ویکتوریا: نام مستعار این شهر باغ شهر است. این شهر نیز دارای سیستم حکومتی شورای شهر انتخابی است. هیئت حاکمه این شهر را شورای شهر تشکیل می‌دهد. داون‌تاون، فیرفیلد، گونزالز، فرن‌وود، هریس گرین، جوبیلی، روستای کوآدرا و… محله‌های ویکتوریا هستند.             

هالیفاکس: این شهر دارای سیستم شهرداری منطقه‌ای است. هیئت حاکمه شهر را، شورای منطقه‌ای هالیفاکس تشکیل می‌دهد. هالیفاکس در استان انتاریو واقع شده است.    

کبک: نام مستعار این شهر La Vieille Capitale است. این شهر دارای نظام حکومتی سلطنتی مشروطه است. محله پتی‌چامپلین، محله وست‌مانت، توریس ریوریس و… جز محله‌های زیبای کبک هستند.            

اتاوا: نام مستعار این شهر Bytown است. این شهر دارای یک سیستم شهرداری تک بعدی  است. سنترتاون، بای وارد مارکت، الد اتاوا سود،  سامرست استریت وست، وستبرو و… از محله‌های اتاوا هستند.                                        

ادمونتون: نام‌های مستعار این شهر عبارت‌اند از: پایتخت داوطلبانه کانادا، شهر جشنواره، چهارراه جهان، شهر رودخانه، چاک، شهر قهرمانان و ددمونتون. هیئت حاکمه شهر شورای شهر است. از محله‌های ادمونتون می‌توان  Oliver ،Cloverdale، Abbotsfield، Beverlyو… را نام برد.

آموزش های ویزای کانادا

اجاره خانه در کانادا                                              

شرایط اجاره خانه در کانادا به گونه‌ای است که برخی از خانه‌ها به‌طور کامل برای اجاره در دسترس هستند، درحالی‌که برخی به چندین واحد تقسیم می شوند. خانه‌ای که به دو واحد تقسیم می‌شود “دوبلکس” نامیده می‌شود. خانه‌ای که به سه قسمت تقسیم شده باشد نیز به عنوان “تریپلکس” شناخته می‌شود. در دیگر خانه‌های اجاره‌ای کانادا، اتاق‌های اجاره‌ای با امکانات نشیمن و حمام مشترک موجود است.

آپارتمان‌های اجاره‌ای در کانادا از تک واحدی که در آن یک اتاق یک نفره هم به عنوان اتاق خواب و هم به عنوان قسمت نشیمن عمل می‌کند، تا آن‌هایی که دارای چند اتاق خواب و قسمت نشیمن جداگانه هستند، متغیر است. هزینه خدماتی مانند برق و آب، ممکن است در اجاره شما لحاظ شود یا نه.

 

گرفتن اجاره نامه در کانادا               

زمانی که در کانادا اقامت طولانی‌ مدت دریافت می‌کنید، صاحب‌خانه‌ها معمولاً اطلاعاتی در مورد توانایی شما در پرداخت اجاره‌نامه را قبل از پیشنهاد اجاره به شما درخواست می‌کنند. اسنادی که ممکن است قبل از اجاره‌ خانه در کانادا درخواست شوند عبارت‌اند از:

 • نامه‌ای از کارفرمای فعلی یا جدیدترین کارفرما که درآمد سالانه شما را نشان می‌دهد.
 • صورتحساب(های) بانکی که نشان می‌دهد شما پس‌انداز کافی برای پوشش اجاره به مدت چند ماه را دارید.
 • ارجاعات صاحب‌خانه‌های قبلی
 • بسیاری از صاحب‌خانه‌ها اسناد کانادایی را ترجیح می دهند، که ممکن است برای تازه واردان سخت یا غیرممکن باشد. با این حال، صاحبخانه‌هایی هستند که مایلند خانه‌ها و آپارتمان‌های خود را برای اجاره در کانادا به تازه واردها اجاره دهند.

اجاره خانه در کانادا چقدر است؟                              

در کشوری به بزرگی و متنوعی کانادا، پاسخ به این سوال می تواند دشوار باشد. اما ما میانگینی از این ارقام را ارائه می‌دهیم.

هزینه اجاره‌ خانه در کانادا در محبوب‌ترین شهرهای آن می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک آپارتمان 1 خوابه خوب در شهر ادمونتون احتمالاً کمتر از 1000 دلار در ماه هزینه خواهد داشت، اما در ونکوور شما باید مبلغی بیش از 2000 دلار برای یک آپارتمان 1 خوابه در این شهر بپردازید. در بین این محدوده‌ها ممکن است متوجه شوید که اجاره خانه در کانادا در شهرهای کلگری، مونترال و همیلتون از قیمت کمتری برخوردار است، درحالی‌که اتاوا و تورنتو نسبت به سایر شهر و محلات قیمت بیشتری دارند، به‌ویژه بازار اجاره تورنتو در سال‌های اخیر گران‌تر شده است. اجاره آپارتمان‌های یک خوابه در مرکز شهر تورنتو و ونکوور اکنون بیش از 2000 دلار در ماه است.

 

مناسب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مکان برای زندگی در کانادا   

                                        

از میان شهرهای بزرگ‌تر کانادا، مونترال مقرون به‌صرفه‌ترین شهر این کشور برای اجاره است. میانگین قیمت اجاره یک ماهه در دومین شهر بزرگ کانادا هنوز کمتر از 1000 دلار است. این قیمت در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا است. اجاره خانه در شهرهایی مانند کبک و گاتینو، نیز از این مبالغ کمتر و مقرون به صرفه‌تر هستند.

به‌طورکلی ارزان‌ترین شهرها برای اجاره خانه درکانادا شهرهای خلیج تندر، مونکتون، شربروک، آبستفورد، سنت کاترین و… هستند.

مناسب‌ترین مکان‌ها برای خرید خانه                      

کانادا با مرزهای بی پایان، مناظر زیبای کوهستانی، خط ساحلی ناهموار و مناظر شهری مدرن و پررونق، همه ویژگی‌های یک کشور ایده‌آل برای زندگی را دارد. جایی که تصمیم می‌گیرید زندگی کنید به چند چیز بستگی دارد:

 • کیفیت زندگی: کشور کانادا از نظر ثبات اقتصادی، بازار کار، دوستی با خانواده و غیره دارای رتبه اول در شاخص کیفیت زندگی است.
 • بهترین مکان‌ها برای زندگی: به دلیل اقتصاد قوی، نرخ جرم و جنایت پایین و آب و هوای عالی شهرهای اوکویل، انتاریو بهترین مکان برای خرید خانه و زندگی هستند. انتاریو نه تنها بهترین مکان برای زندگی است، بلکه به عنوان بهترین مکان برای مهاجران جدید کانادایی، سومین مکان برتر برای بازنشستگی و پنجمین مکان مناسب برای تشکیل خانواده انتخاب شده است.
 • هزینه زندگی: وینیپگ، ویکتوریا و ونکوور جز گران‌ترین شهرها برای اجاره خانه در کانادا هستند.
 • آب و هوا: آب و هوای کانادا بسیار متفاوت و متغیر است، بنابراین هنگام تحقیق در مورد شهر مورد نظر حتما به این موضوع توجه کنید.
 •  

خرید خانه در کانادا                                               

هزینه واقعی خرید خانه در کانادا                              

هنگام تعیین محدوده قیمت مناسب، مطمئن شوید که برای همه چیز بودجه‌ای را در نظر گرفته‌اید. برخی از هزینه‌ها مانند موارد زیر ممکن است واضح نباشند:

 • مالیات نقل و انتقال ملک یا زمین: این مالیات از استانی به استان دیگر متفاوت است.
 • کارمزدهای احتمالی ارزیابی بانکی
 • هزینه‌های بازرسی خانه: اگر چه بازرسی خانه طبق قانون الزامی نیست، اما هرگز نباید ریسک خرید ملک بدون بازدید را بپذیرید.
 • هزینه بیمه خانه
 • هزینه‌های حقوقی

 جمع بندی                                                         

کانادا دومین کشور جهان از نظر وسعت است و از نظر جاذبه‌های گردشگری و ملک و املاک غنی است. همانند سایر کشورها هزینه‌های خرید و اجاره‌خانه در کانادا نسبت به محله، استان و از شهری به شهر دیگر و موقعیت جغرافیایی و مکان قرارگیری آن متفاوت است.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور کانادا و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه کانادا را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل کانادا را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که کانادا بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار کانادا است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *