خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

وقت سفارت ایتالیا

فهرست مطالب

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

سایت سفارت ایتالیا به احتمال زیاد راحت ترین سایتی است که جهت گرفتن وقت سفارت با آن سروکله خواهید زد، منوی راحت و قابل دسترس با آپشن برگردان به زبان فارسی، شما میتوانید در عرض 10 دقیقه وقت سفارت ایتالیا خودرا بگیرید، بدون نیاز به کمک هیچکس!

البته همه چیز تا جایی خوب است که درخواست وقت خودرا ثبت میکنید، بعد از آن تازه متوجه میشوید که زمان طولانی تا اخذ جواب ویزای خود دارید، همه ی این ها بدلیل محبوبیت این کشور میا دانشجویان ایرانی است، در چندسال اخیر، شرایط تحصیل در ایتالیا به قدری خوب بوده است که دانشجویان ایرانی و دیگر کشورها را بطرف خود سرازیر کرده، به همین علت باید مراقب باشید اگر قصد سفر توریستی، کاری ..دارید در زمان سر رسید ددلاین دانشجویان قصد عزیمت و گرفتن وقت سفارت ایتالیا را نکنید که بیخودی پروسه ی کوتاه مدت خودرا طولانی کرده اید!

اگر میخواهید بدون کمک مجموعه یا افراد وقت سفارت ایتالیا بگیرید، میتوانید با این مقاله از راهنمای گام به گام انجام اینکار بهره مند شوید.

مرحله اول و دوم

اخذ وقت سفارت ایتالیا چندین مرحله دارد که هیچکدام  تفاوت چندانی با گرفتن وقت از سفارت کشورهای دیگر ندارد، سایت سفارت ایتالیا جایی برای ابهام قرار نداده است و افراد را بخوبی جهت اخذ وقت راهنمایی کرده است.

ابتدا به این سایت مراجعه کنید: https://www.ckgsir.com/how-to-apply

اگر تایپ ویزایی که باید برای آن درخواست دهید را میدانید و از واجد الشرایط بودن خود برای اخذ این ویزا اطمینان دارید، میتوانید از 2 مرحله اول بگذرید.

اگر قصد ماندن در این کشور کمتر از 90 روز را دارید فرم درخواست تعیین وقت سفارت ایتالیا را در صفحه ی مرحله ی دوم در پایینترین قسمت صفحه، پیدا و دانلود کنید.

و به این نکات توجه کنید:

 تعیین وقت سفارت ایتالیا رایگان است، فقط VFS شامل هزینه است.

فرم درخواست ویزا که در ادامه دانلود خواهید کرد را باید به زبان انگلیسی پر کنید، هم چنین از صحت اطلاعاتی که وارد میکنید مطمئن شوید زیرا صحیح نبودن آنها به معنی لغو درخواست است و امکان ویرایش درخواست نیست.

کودکان زیر 12 سال نیازی به حضور در( CKGS مرکز ویزای ایتالیا ) ندارند.

آموزش های ویزای کانادا

مرحله سوم

اگر اولین بار است که درخواست ویزای ایتالیا میدهید بدنبال منوی تعیین وقت در بالای صفحه ی خود باشید و با انتخاب درخواست انفرادی پروسه خودرا شروع کنید، پروفایل خودرا تشکیل داده و وقت سفارت ایتالیا خودرا تعیین کنید.

منوی تعیین وقت سفارت ایتالیا همیشه باز نیست برای همین باید مدام چک کنید، یا حواستان به اطلاعیه های سفارت باشد.

معمولا توصیه میکنیم در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام عضو گروه های دانشجویی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند شوید زیرا این گروه ها بسرعت باز شدن وقت ها را اطلاع میدهند.

 

مرحله چهارم

فرم تقاضای واحد برای ویزای ایتالیا :

https://www.ckgsir.com/resources/schengen-visa-application-form.pdf  

دانلود و پر کنید و بطور فیزیکی با خود به همراه ببرید.

فراموش نکنید این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود و برای آن دانش پایه کافی نیست اگر دانش کافی داردی خودتان اگر ندارید حتما از افراد ماهر و با تجربه با دانش زبان انگلیسی بالا کمک بگیرید.

 

مرحله پنجم  و ششم

حضور در کارگذاری کشور ایتالیا در وقت تعیین شده.

در این قسمت به انواع بخش های تسویه، بیمه، خدمات عمومی و بررسی مدارک هدایت خواهید شد.

در خصوص درخواست های ویزای اقامتی کمتر از 90 روز، اگر مدارکتان ناقص باشد تا 5 روز کاری به شما مهلت میدهند تا آنهارا کامل و دوباره به مرکز کارگذاری ارسال کنید.

انواع وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا فوری

همانطور که گفتیم تعیین وقت در سفارت ایتالیا آسان است به شرط اینکه شلوغ نباشد و مشکل اینجاست که این سفارت تقریبا همیشه شلوغ است باری همین فروش وقت فوری ایتالیا بازار گرمی دارد وخیلی هم ممکن است ، اگر عجله دارید میتوانید از این امتیاز بهره ببرید و البته که باید پول بیشتری رپداخت کنید.

اما اگر عجله ندارید، پیشنهاد ما این است که کمی زودتر از موعد اقدام کنید اما از وقتهای عادی استفاده کنید تا در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید.

 

لغو وقت سفارت ایتالیا

بعد از تعیین وقت، در صورت نیاز فقط یکبار میتوانید وقت خودرا لغو کرده آن هم در صورتیکه هنوز 2 روز به موعد وقتتان در سفارت رسیده باشد، در ضمن فرم هایی که قبلا پر کردید را هم از نو باید پر کنید.

یا اینکه بجای لغو وقت تعیین شده ی خود، آنرا 2 روز قبل از موعد وقت با استفاده از گزینه ای که سایت در اختیارتان قرار میدهد زمانبندی مجدد کنید، توجه کنید که درست مثل منوی لغو وقت، زمانبندی مجدد وقت هم فقط یکبار در دسترس شما قرار دارد.

اما حداقل دیگر لازم نیست فرم های تعیین وقت را مجددا پر کنید.

زمانبندی وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت از سفارت ایتالیا و صدور انواع ویزای گردشگری، دانشجویی و … میتواند بین 1 تا 2 ماه طول بکشد به همین علت اگر دانشجو هستید حتما مناسب با زمان سر رسید ددلاین های دانشگاه خود اقدام به اخذ ویزا کنید، زیرا سفارت این کشور میتواند در زمان نزدیکی به ددلاین های دانشجویی به شکل عجیبی شلوغ شود!

پیگیری ویزای ایتالیا

پعد از گرفتن وقت سفارت ایتالیا خود و مراجعه به کارگذاری، بارکدی در اختیار شما قرار میگیرد که برای پیگیری جواب ویزای شما در این صفحه به این آدرس وب میباشد:

https://www.ckgsir.com/track-visa-status

اطلاعات را پر کرده و بررسی درخواست ویزای ایتالیا خودرا ردگیری کنید.

جواب قبولی یا ریجکتی وبزای شما از طریق پیامک یا ایمیل اعلام خواهد شد اما قبل از آن سفارت ایتالیا پاسپورت شما را به شما بازگشت میدهد، برای اخذ پاسپورت تان رسید پرداخت یا فاکتور را همراه داشته باشید، هم چنین توجه کنید امکان دریافت پاسپورت از طریق پست کنسولگری ایتالیا ممکن است.

آموزش های ویزای کانادا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *