خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

فهرست مطالب

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

کشورهای اروپایی در چند قرن گذشته بیشترین پیشرفت‌ها در عرصه صنعت، اقتصاد، فرهنگ و آزادی اجتماعی را داشته‌اند و این موضوع سبب شده تا امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشورهای اروپایی باشند و بخواهند تا آینده خود و فرزندانش را در این قاره و در جوامع متمدن رقم بزنند؛ اما روش‌های مهاجرت به اروپا در سالیان اخیر کمی سخت‌تر از گذشته شده است! بااین‌حال نباید از مهاجرت به کشورهای اروپایی ناامید شد؛ زیرا راه‌هایی نظیر اقامت اروپا از طریق ملک نیز وجود دارد که شما می‌توانید با صرف هزینه و خرید ملک یا خانه در برخی از کشورهای اروپایی، اقامت کشور مدنظر را به دست آورید و حتی در آینده نه‌چندان دور به شهروندی کشور مقصد نیز دست یابید. در این مطلب از وب‌سایت بنا داریم تا به موضوع اقامت اروپا از طریق خرید ملک بپردازیم و قیمت خانه در اروپا و خرید ملک در اروپا را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، اگر شما نیز علاقه‌مندید تا در رابطه با این شیوه مهاجرتی اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آموزش های ویزای کانادا

بررسی اجمالی خرید ملک در اروپا

با اینکه اروپا دارای 50 کشور است؛ اما تنها 20 کشور در این قاره، از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این حوزه مهاجر می‌پذیرند. اغلب کشورها در قاره اروپا محدودیتی در مورد خرید ملک توسط اتباع سایر کشورها ندارند؛ اما تنها در بیست کشور خرید ملک می‌تواند منجر به دریافت اقامت و در نهایت شهروندی اروپایی شود. این دسته از کشورها معتقدند که اعطای ویزا از طریق خرید ملک باعث جذب سرمایه و تقویت اقتصاد کشور می‌شود. در برخی از کشورها برای خرید ملک محدودیت‌هایی وجود دارد که پیش از خرید می‌بایست تأییدیه‌های لازم را دریافت نمایید، به طور مثال، در کشورهایی مانند مجارستان، دانمارک، لهستان، مالت و آندورا، سرمایه‌گذار خارجی تنها در صورت دریافت تأییدیه مقامات محلی قادر به خرید ملک در این کشورها خواهد بود. در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، انگلستان و… هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذار خارجی وجود ندارد و این فرد می‌تواند به‌راحتی و مانند شهروندان محلی اقدام به خرید ملک نماید.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

بسیاری از افراد دارای سرمایه کافی برای خرید ملک در اروپا هستند؛ اما عدم آگاهی باعث می‌شود تا زمان و سرمایه خود را در سایر روش‌های مهاجرتی هدر دهند. برخی از کشورهای اروپایی از نظر استانداردهای سرمایه‌گذاری و شرایط اقتصادی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند و خرید ملک در آنها از نظر اقتصادی تصمیم عاقلانه‌تری است و شما می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری این سرمایه‌گذاری را انجام دهید. خرید ملک در این دسته از کشورها منجر به اخذ اقامت و در نهایت شهروندی کشور مقصد نیز می‌شود. از جمله کشورهایی که دارای چنین ویژگی‌هایی دارند می‌توان به اسپانیا، پرتغال، یونان، مالت، قبرس و… اشاره کرد. در سالیان اخیر خرید ملک در این کشورها بسیار موردتوجه ایرانیان بوده است. هزینه بسیار پایین خرید ملک و شرایط آسان برای دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک باعث شده تا ایرانیان علاقه زیادی به خرید ملک در این کشورها نشان دهند. از دیگر کشورهای که با خرید ملک به شما اقامت اعطا می‌کنند، می‌توان به کشورهای فرانسه، ایتالیا، ترکیه و… اشاره کرد.

بررسی شرایط خرید در کشورهای مختلف در اروپا

در این بخش قصد داریم تا شرایط اقامت اروپا از طریق خرید ملک در کشورهای مختلف را بررسی کنیم و به هزینه لازم برای خرید ملک در این کشورها بپردازیم.

 

دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک در ترکیه:

شاید شنیده باشید که در چند سال اخیر ایرانیان زیادی به ترکیه مهاجرت کرده‌اند! دلیل مهاجرت گسترده به این کشور، هزینه پایین خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک در ترکیه با صرف هزینه‌های مختلفی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با هزینه در حدود 200 هزار لیر، در این کشور ملکی مناسب و درخورشان خریداری نمایید. در این صورت در ابتدا باید اقامت موقت ترکیه را دریافت نمایید و در ادامه درخواست اقامت مستقیم ترکیه را ارائه دهید؛ اما اگر ملکی که خریداری می‌کنید، دارای ارزشی بیشتر از 250 هزار لیر باشد، شما می‌توانید به شکل مستقیم، اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را دریافت نمایید. اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور در 90 روز ممکن است و اگر فردی در شرایطی اضطراری قرار داشته باشد و برای اخذ اقامت دائم و تابعیت فرصت کمی داشته باشد، مهاجرت به ترکیه بهترین گزینه است؛ البته باید توجه داشته باشید که شرایط اقتصادی ترکیه در ماه‌های اخیر با مشک روبه‌رو شده و سرمایه‌گذاری در این کشور چندان توجیه اقتصادی ندارد.

 

اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اسپانیا:

اسپانیا جزو کشورهای پیشرفته و تراز اول اروپایی است که شما می‌توانید با خرید ملک به آن مهاجرت کنید. برای دریافت اقامت در این کشور باید ملکی با ارزش بالاتر از 150 هزار دلار خریداری نمایید و اقامت موقت این کشور را دریافت نمایید. اقامت این کشور تا پنج سال به شکل موقت باقی می‌ماند و شما باید هرساله ویزای اقامت موقت را تمدید کنید. پس از گذشت پنج سال شما می‌تواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید. کسانی که قصد دریافت گلدن ویزا را داشته باشند، باید برای خرید ملکی به ارزش 500 هزار دلار اقدام نمایند. در این صورت می‌توانید اقامت دو‌ساله اسپانیا را دریافت نمایید و در ادامه و پس از گذشت پنج سال برای خود و خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر 16 سال) اقامت دائم را دریافت نمایید و در ادامه درخواست دریافت تابعیت اسپانیا را ارائه دهید. از جمله مزایای دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اسپانیا می‌توان به کیفیت بالای زندگی در اسپانیا، معتبر بودن پاسپورت اسپانیا و هزینه زندگی مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای مهاجران اشاره کرد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان:

یونان یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن از طریق خرید ملک شرایط بسیار مناسبی دارد و شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای منطقی و اقتصادی، اقدام به خرید ملک در این کشور نمایید و اقامت یونان را دریافت کنید. حداقل مبلغی که شما باید برای خرید ملک و دریافت اقامت این کشور در نظر بگیرید، 250 هزار یورو است. شما می‌توانید با خرید ملک در این کشور برای خود و خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر 21 سال) درخواست اقامت دهید و پس از گذشت هفت سال برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایید. از جمله مزایای اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان می‌توان به حداقل قیمت سرمایه‌گذاری مناسب نسبت به سایر کشورهای عضو شنگن برای خرید ملک، اجباری نبودن سکونت در این کشور پس از خرید ملک، عضویت یونان در پیمان شنگن و اتحادیه اروپا و معتبر بودن پاسپورت این کشور اشاره کرد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال:

پرتغال نیز یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن از طریق خرید ملک ممکن است. برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در ملک دو راه پیشرو دارید:

  • خرید ملکی نوساز با ارزش حداقلی پانصد هزار یورو.
  • مشارکت در بازسازی بنایی قدیمی و سرمایه‌گذاری با مبلغی بالغ بر 350 هزار یورو.

با استفاده از این دو روش و سرمایه‌گذاری در خرید ملک در پرتغال شما می‌توانید برای خود، همسر و فرزندانی که زیر هجده سال سن دارند و مجرد هستند، اقامت دائم کشور پرتغال را به دست آورید. پس از گذشت پنج سال از دریافت اقامت موقت کشور پرتغال، شما می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید و در سال بعد نیز تابعیت این کشور را برگزینید. از مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می‌توان به مرسوم بودن پاسپورت دوگانه در این کشور، تخفیف‌های مالیاتی در صورت داشتن پاسپورت پرتغالی سفر به 184 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا اشاره کرد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در فرانسه:

در کشور فرانسه نیز امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک فراهم شده و مهاجران می‌توانند با صرف هزینه‌ای بالغ بر 350 هزار یورو و خرید ملک در فرانسه، اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند؛ البته باید اشاره کنیم که خرید ملک در برخی از شهرهای فرانسه مانند پاریس مستلزم صرف هزینه بیشتری است. با خرید ملکی به ارزش بیش از 350 هزار یورو، شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال ‌تان می‌توانید اقامت موقت فرانسه را اخذ نمایند. پس از گذشت ده سال از دریافت اقامت موقت فرانسه، شما می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

جمع‌بندی در مورد اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

در این مطلب از وب‌سایت به بررسی شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک پرداختیم و قیمت خانه در اروپا را مورد بررسی قرار دادیم و دریافتیم که می‌توان با صرف هزینه‌ای معقول و خرید ملک در اروپا به بهترین کشورهای اروپایی مانند فرانسه، اسپانیا، پرتغال و… مهاجرت کرد. در صورتی که به مهاجرت از طریق خرید ملک علاقه‌مندید می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید. در پایان امید است که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌ صورت خلاصه و مفید شما را با کشور اسپانیا و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه اسپانیا را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چند فرهنگی و بزرگی مثل اسپانیا را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که اسپانیا بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار اسپانیا است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *