خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

فرهنگ مردم فرانسه

فهرست مطالب

از حدود قرن شانزدهم میلادی در قاره‌ اروپا فرهنگ را در علم، استعدادهای ذهنی، اندیشه و هنر تعریف می‌کنند. فرهنگ فرانسه بسیار متنوع است و این تنوع به دلیل حضور تعداد زیادی از اتباع خارجی در این کشور است که نقش مهمی در فرهنگ آن داشته است.

جالب است بدانید کلمه‌ فرهنگ ریشه‌ی فرانسوی دارد. فرهنگ فرانسه شامل موارد بسیاری چون زبان، دین، آداب معاشرت، روابط اجتماعی، سبک زندگی و هنر مردم فرانسه است که در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

زبان مردم کشور فرانسه                    

زبان رسمی مردم این کشور زبان فرانسوی است. از نظر مردم این کشور، یکی از ویژگی‌های فرهنگ فرانسه، زبان آن‌ها است. علاوه بر مردم کشور فرانسه مردم بسیاری از نقاط دنیا نیز به زبان فرانسوی سخن می‌گویند. در فرانسه علاوه بر زبان اصلی این کشور، مردم بعضی مناطق آن به زبان‌های دیگری از جمله ایتالیایی، انگلیسی و… نیز صحبت می‌کنند. تمام زبان‌های رایج در این کشور سال‌هاست که به رسمیت شناخته شده‌اند. جالب است بدانید بسیاری از این زبان‌ها در نقاطی که رایج هستند، در مدارس نیز تدریس می‌شوند.

 

مذهب مردم کشور فرانسه              

اکثر مردم فرانسه دین کاتولیک دارند. بخشی از آن‌ها نیز از ادیان مسلمان، مسیحیت، یهودیت و… پیروی می‌کنند. عده‌ای نیز در این کشور خود را بی دین نامیده‌اند. در فرهنگ فرانسه این طور جا افتاده است که مردم به ادیان مختلفی که در این کشور وجود دارد احترام بگذارند.

آموزش های ویزای کانادا

 

ارزش‌ها در کشور فرانسه                     

مردم فرانسه، مردمانی متعصب و مغرور هستند که حساسیت بسیاری نسبت به کشور و ملیت خود دارند. آن‌ها سعی می‌کنند همیشه درباره‌ کشور خود مثبت بیاندیشند و با هر نظر منفی درباره‌ فرهنگ فرانسه مقابله می‌کنند.

البته از نظر برخی کشورهای دنیا مانند آمریکا این برخورد فرانسوی‌ها، کمی گستاخانه به نظر می‌آید. فرانسوی‌ها را به‌طورکلی مردمانی می‌شناسند که خود را نسبت به سایر مردمان دنیا برتر فرض می‌کنند. یک فرهنگ فرانسه که در بیشتر نقاط آن احساس می‌شود مردسالاری در خانواده‌‌‌ها است. هر چند که اکنون بانوان در این کشور نقش مهم و حساسی دارند.

همانطور که می‌دانید مردم فرانسه در مد و استایل حرف اول را در دنیا می‌زنند. مردم این کشور حتی نسبت به آثار طبیعی و ابنیه‌ تاریخی کشورشان به خود می‌بالند‌. آن‌ها به مساوات حقوق اجتماعی باور دارند و در شعارهای خود از آن استفاده می‌کنند.

 

آشپزی در فرانسه                             

یکی از بخش‌های مهم و اصلی فرهنگ فرانسه را آشپزی و غذاها تشکیل می‌دهند. اکثر ارتباطات اجتماعی و هم صحبتی‌ها در فرانسه در موقع غذا اتفاق می‌افتد. هر چند که امروزه انواع روش‌های تهیه غذایی در فرانسه گسترش یافته است اما به‌طور‌کلی این کشور را با سس‌های خوشمزه و مراحل تهیه‌ سخت آن به یاد می‌آورند.

بعضی از غذاهای بین‌المللی که ما می‌شناسیم و مورد توجه مردم جهان است، ریشه‌ی فرانسوی دارند. هنوز هم در بسیاری از نقاط فرانسه غذاهای قدیمی طبخ می‌شوند. در اغلب موارد مردم فرانسه به جای استفاده از هر گونه مواد آماده از مواد اولیه‌ آن منطقه در غذاهای خود استفاده می‌کنند.

 

مد و پوشاک در فرانسه                    

همانطور که می‌دانید بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برند‌های دنیا از این کشور نشات گرفته‌اند. برندهایی چون دیور و شنل. بسیاری از مردم فرانسه در عین سادگی بسیار به روز و شیک لباس می‌پوشند اما نسبت به این موضوع حساسیت به خرج نمی‌دهند.

لباس‌هایی که در فرهنگ فرانسه حرف اول را می‌زند پیراهن، کت‌های بلند و کلاه است. بعضی لباس‌های مردم این کشور به صورت سفارشی دوخته می‌شوند که بسیار زیبا و مدرن هستند. جالب است بدانید لباس‌های سفارشی در این کشور باید طبق قوانینی دوخت و تهیه شوند و این قوانین منطبق بر فرهنگ فرانسه هستند.

 

هنر در فرانسه                             

هنر اولین نقش‌ها را در فرهنگ فرانسه را ایفا می‌کند. هنر را در جای جای این کشور به وفور می‌توانید بیابید. نقش دوران‌های مختلف چون نئوکلاسیک در زندگی مردم این کشور موجب شکوفایی هنرهای آن‌ها شده است که در نقاط مختلفی چون کلیساها به چشم می‌خورد.

بسیاری از هنرمندان معروف دنیا فرانسوی هستند و یا اینکه در نقش‌های خود از این کشور الهام گرفته‌اند. نام موزه‌ی اوور فرانسه را حتما شنیده‌اید، این موزه محل نگهداری آثار بزرگی چون تابلوی مونالیزا و دیگر آثار مهم جهان است. این موزه یکی از جاذبه‌های فرهنگی فرانسه محسوب می‌شود.

آداب و رسوم مردم فرانسه                   

فرهنگ فرانسه با مد، غذا و هنر آمیخته شده است. موارد نامبرده شده نقش مهمی در زندگی مردم فرانسه دارند. مردم فرانسه نسبت به زبان خود متعصب هستند و همیشه سعی دارند به هیچ زبان دیگری صحبت نکنند. بنابراین در سفر یا اقامت خود اگر به این زبان مسلط نباشید، مشکلاتی برایتان ایجاد خواهد شد.

در فرهنگ فرانسه عذرخواهی نقش مهمی دارد و مردم این کشور حتی برای اتفاقات کوچک نیز از هم عذرخواهی می‌کنند. همچنین سلام کردن و خداحافظی هم جز فرهنگ آن‌ها محسوب می‌شود. زیرا در هر جایی از این کشور حتی مترو و هتل شما این کلمات را از زبان‌ها به خواهید شنید.

یکی دیگر از عادات مهم مردم فرانسه علاقه به کافه و وقت گذراندن در آن است. بیشتر مردم فرانسه در طول شبانه روز حتماً ساعاتی را در کافه‌ها خواهند گذراند. از این رو اکثر کافه‌های این شهر چندان گران نیستند.  

طبق این فرهنگ فرانسه حتی اگر شما وقت طولانی را در یک کافه بگذانید کسی اعتراضی ندارد و کاری به شما نخواهد داشت. مردم فرانسه تلفنی صحبت کردن در معابر، اماکن و حتی تاکسی‌ها را نمی‌پسندند و احتمالاً به شما گوشزد خواهند کرد.

ارتباطات در فرانسه                             

ارتباطات در فرانسه بر پایه برخورد خوش و البته تشریفات است. در فرانسه تا به شما اعتماد نداشته باشند برای شما کاری انجام نخواهند دارد. با این وجود احترام هسته‌ اولیه‌ی برخورد مردم این کشور با دیگران است. اگر به زبان فرانسوی مسلط نیستید عذرخواهی در این مورد می‌تواند کمک کننده باشد.

یادگیری تکه کلام‌های فرانسوی یکی از راه‌حل‌های مناسب جهت محکم کردن ارتباطات در این کشور است. نحوه‌ی ارتباط برقرار کردن با مردم فرانسه به عوامل زیادی چون سطح اجتماعی، موقعیت زندگی و تحصیلات طرفین، ارتباط دارد.

مردم فرانسه اکثراً افرادی بی‌تعارف و رک هستند و از گفتن عقاید و نظرات خود به خصوص در تجارت عبایی ندارند. جهت ارتباطات رسمی در این کشور باید کتبی اقدام کنید. همچنین برنامه‌ریزی یکی از ارکان مهم در فرهنگ فرانسه محسوب می‌شود.

 

جمع بندی                                  

از قرن هفدهم پس از میلاد تاکنون کشور فرانسه یکی از کشورهای مهم از نظر فرهنگ شناخته شده است. فرهنگ فرانسه تاثیر مستقیمی روی آغاز و صورت گرفتن هنرها و سبک‌های جهانی داشته است. همانطور که اشاره شد مد، هنر و در کل سبک زندگی در فرانسه در سطح جهانی شناخته می‌شود.  

آموزش های ویزای کانادا

در این مقاله ما سعی کردیم تا جایی که ممکن بود به‌صورت خلاصه و مفید شما را با کشور فرانسه و استان‌ها و قلمروهایش آشنا کنیم و یک تصویر کلی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه فرانسه را به شما نمایش دهیم. بدیهی است که نمی‌توان تنها در یک مقاله تمام ویژگی‌های کشور چندفرهنگی و بزرگی مثل فرانسه را پوشش داد. به‌طورکلی می‌توان گفت که فرانسه بهشت مهاجرین است و گزینه اول هر فردی برای زندگی و کار فرانسه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *