خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای استارتاپ کانادا

فهرست مطالب

معرفی ویزای استارتاپ کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای استارتاپ کانادا است. افرادی که قصد کارآفرینی در کشور کانادا را دارند، می‌توانند برای این نوع ویزا درخواست بدهند. برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، کارآفرینان باید بتوانند نامه‌ حمایتی از یک سازمان معتبر در کانادا دریافت کنند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای مهاجرت از طریق استارتاپ چه شرایطی لازم است؟ در ادامه این مطلب از وب‌سایت ضمن بررسی شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا، هزینه‌های اخذ این ویزا را نیز بررسی می‌کنیم؛ همراه ما باشید.

آموزش های ویزای کانادا

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، یک فرصت عالی برای کارآفرینان است تا بتوانند با ارائه ایده‌های خلاقانه و ایجاد کسب و کار جدید در کانادا، اقامت کانادا را دریافت کنند. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا به شرح زیر است.

 • داشتن یک ایده تجاری خوب، مهم‌ترین شرط ویزای استارتاپ کانادا است.
 • ایده تجاری باید همواره مورد تایید یک شرکت معتبر در کانادا باشد.
 • برای دریافت نامه حمایتی (Letter of support) باید یک بیزینس پلن قوی ارائه دهید.
 • متقاضی ویزای استارتاپ باید در کانادا شخصیت حقوقی داشته باشد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا از جمله شرایط اصلی ویزای استارتاپ کانادا است.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه در حد متوسط برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا الزامی است.

لازم به ذکر است، مدرک تحصیلی جزو شرایط اصلی اخذ ویزای استارتاپ نیست اما در صورتی که متقاضی مدرک تحصیلی مرتبط با ایده تجاری خود داشته باشد، می‌تواند برای تقویت رزومه، مدرک تحصیلی را نیز ارائه دهد.

انواع شرکت های حامی در ویزای استارتاپ کانادا

ایده‌های تجاری باید مورد تایید شرکت‌های تعیین شده از سوی دولت کانادا قرار گیرند. بنابراین هر شرکتی در کانادا نمی‌تواند حامی استارتاپ‌ها باشد. دولت کانادا به‌طورکلی سه گروه از شرکت‌های تجاری را به عنوان حامیان مالی استارتاپ‌ها مشخص کرده است.

 

venture capitals 

این شرکت‌ها در کانادا از ایده‌هایی حمایت می‌کنند که بازدهی مناسبی داشته باشند. معمولا ایده‌هایی که مراحل رشد اولیه را سپری کرده‌ باشند، مورد تایید ونچر کپیتال‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین اگر ایده‌های خلاقانه و نوپا دارید بهتر است به سراغ این شرکت‌ها نروید. در واقع، کسب و کارهایی که مراحل رشد و ترقی را گذارنده و به‌دنبال سرمایه بیشتر برای گسترش کار خود هستند، می‌توانند مور حمایت ونچر کپیتال‌ها قرار بگیرند. کسب و کارهایی که تحت حمایت این شرکت‌ها قرار می‌گیرند، بیش از 200 هزار دلار برای استارتاپ خود دریافت خواهند کرد.

 

angel investors 

این شرکت‌ها در توسعه استارتاپ‌ها در کانادا بسیار تاثیر گذار هستند، به گونه‌ای که در قبال سرمایه گذاری برای یک استارتاپ، درصدی از سهام شرکت را مطابق با مبلغ پیشنهادی دریافت می‌کنند؛ یعنی از کسب‌وکارهای نوپا در کانادا حمایت می‌کنند، به شرط آن‌که درصدی از سود استارتاپ را دریافت کنند. پذیرش استارتاپ‌ها در این مجموعه‌ها معمولا راحت‌تر از شرکت‌های ونچر کپیتال است.

 

incubators 

عملکرد انکوباتورها با سایر شرکت‌های حامی استارتاپ‌ها متفاوت است. در واقع انکوباتورها نه تنها هزینه‌ای برای حمایت از استارتاپ‌ها نمی‌پردازند، بلکه مبلغی حدود 0 تا 120 هزار دلار با توجه به نوع استارتاپ از متقاضیان دریافت می‌کنند. کار اصلی این مجموعه‌ها بررسی روند رشد ابتدایی مجموعه‌های نوپا و نظارت بر عملکرد آنها است. وظیفه اصلی انکوباتور در حمایت از استارتاپ‎ها، آماده‌سازی مجموعه برای آغاز به‌کار در کشور کانادا است.

اقدامات اولیه برای ویزای استارتاپ کانادا

اگر می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت استارت آپ اقدام کنید، در مرحله اول باید ایده تجاری خود را به‌خوبی ارزیابی کنید. در انتخاب ایده تجاری دقت نمایید زیرا ایده‌های هوشمندانه سریع‌تر مورد حمایت قرار می‌گیرند و روند اخذ ویزای استارتاپ سریع‌تر می‌شود.

در مرحله بعد باید شرایط ویزای استارتاپ را در سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا بررسی کنید و الزامات مربوط به آن را فراهم نمایید. سپس می‌توانید با توجه به نوع ایده تجاری خود به دنبال یک سرمایه‌گذار کانادایی باشید. شما می‌توانید با ارائه ایده استارتاپ خود به یکی از سه گروه اصلی حمایت کننده استارتاپ‌ها در کانادا وارد مذاکره شوید. در این مرحله سعی کنید ایده خود را طوری ارائه دهید که مورد تایید مجموعه‌های سرمایه گذار باشد و سریع‌تر بتوانید نامه حمایتی را دریافت نمایید.

برای این‌که بتوانید ایده خود را به صورت تاثیر گذار و جذاب ارائه دهید باید یک بیزینس پلن قوی آماده کنید. برای تهیه بیزینس پلن بهتر است که با متخصصان کسب‌و کار و مشاوران مجرب در این زمینه مشورت نمایید. در صورتی که موفق به دریافت Letter of Support  یا همان نامه حمایتی شوید، می‌توانید مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا را آغاز کنید.

توجه داشته باشید که با اخذ ویزای استارتاپ کانادا و اقامت موقت در این کشور، پس از مدتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید. به همین‌ منظور لازم است به‌طور مرتب روند کاری خود را از طریق گزارش در اختیار سازمان اداره مهاجرت و شهروندی کانادا قرار دهید.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

مراحل اخذ ویزای استارتاپ با توجه به نوع ایده تجاری با هم متفاوت هستند. به‌طورکلی، مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا برای یک ایده تجاری با حمایت یکی از انکوباتورها در کانادا، به شرح زیر است.

 1. در مرحله اول باید برای ارسال درخواست برای برنامه بین المللی اقدام کنید.
 2. در صورت پذیرش درخواست، باید هزینه‌های مربوط به فرآیند اخذ ویزا را بپردازید.
 3. با توجه به نوع ایده تجاری در برنامه شرکت کنید، سپس درخواست خود را برای SUV ارسال کنید.
 4. در این مرحله ایده شما همراه با مدارک ارائه شده، به‌طور دقیق آنالیز و بررسی خواهد شد. (مدت زمان آنالیز داده‌ها حدود 7 هفته است)
 5. در صورت تایید ایده و اطلاعات متقاضی، نامه حمایت یا همان لترآف ساپورت برای متقاضی صادر می‌شود.
 6. در مدت یک‌سال پس از صدور نامه حمایتی، متقاضی می‌تواند به کانادا مهاجرت کند.
 7.  

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای استارتاپ کانادا با هزینه‌های ویزای بیزینسی مشترک است. هزینه اخذ این نوع ویزا به شرح زیر است:

هزینه بیومتریک برای هر نفر

85 دلار کانادا

هرینه بررسی پرونده

1625 دلار کانادا                          

هزینه اقامت دائم کانادا

515 دلار کانادا

هزینه بررسی پرونده برای همراهان

1365 دلار کانادا

هزینه بیومتریک برای همراهان

255 دلار کانادا

‌علاوه‌بر هزینه‌های فوق، اگر متقاضی ویزای استارتاپ کانادا تحت حمایت شرکت‌های انکوباتور هستید، باید مبلغی را اضافه‌تر بپردازید. این مبلغ با توجه به پلن استارتاپ مشخص می‌شود و متغیر است. ویزای استارتاپ کانادا تحت حمایت سرمایه گذاران انجل و ونچر هزینه‌ای برای متقاضی ندارد.

آموزش های ویزای کانادا

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

تمکن مالی متقاضیان مهاجرت به کانادا باید به حدی باشد که هزینه‌های زندگی در این کشور را پوشش دهد. مطابق با آخرین بروز رسانی اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا در سال2022، حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا حدود 13 هزار دلار کانادا در ماه  برای هر نفر است.

هرچه میزان تمکن مالی متقاضی بیشتر باشد، احتمال اخذ ویزای استارتاپ کانادا بیشتر می‌شود. چنانچه قصد دارید با استفاده از ویزای استارتاپ همراه با خانواده به کانادا مهاجرت کنید، باید مبلغ 4000 تا 5000 دلار در ماه تمکن مالی داشته باشید.

 

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کانادا

اصلی‌ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، مدرک زبان آیلتس یا تافل است و حداقل نمره مورد پذیرش برای آزمون آیلتس، نمره 5 است. بنابراین پیش از اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا باید الزامات زبان انگلیسی مربوط به این برنامه مهاجرتی را فراهم کنید. سایر مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کانادا عبارتند از:

 • ارائه مدارک هویتی به صورت ترجمه شده از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت
 • سند ازدواج یا طلاق (در صورت وجود)
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارزشیابی مدرک تحصیلی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • نامه لتر آف ساپورت
 • مدرک بیزینس پلن
 • رزومه متقاضی و همراهان او
 • ارائه مدارک مالی و ملکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت متقاضی

ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

جمع بندی

دولت کانادا برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها، ویزای استارتاپ کانادا را به متقاضیان ارائه می‌دهد. افرادی که ایده‌های تجاری خلاقانه دارند، می‌توانند تحت حمایت شرکت‌های معتبر در کانادا از جمله venture capitals و angel investors قرار گیرند و از این طریق با دریافت لتر آف ساپورت، ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنند. پروسه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ به‌طور معمول 1-2 سال طول می‌کشد؛ شما می‌توانید برای تسریع در فرآیند اخذ ویزای استارتاپ کانادا و اطلاع از مهاجرت به کانادا از طریق خرید استارت آپ با مشاوران مجموعه در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

 1. مدت زمان لازم برای صدور ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

اگر پیش از اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا نسبت به فراهم کردن الزامات زبان انگلیسی اقدام کنید، حدود 6 الی 12 ماه طول می‌کشد تا این ویزا را دریافت نمایید.

 

 1. آیا مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا الزامی است؟

خیر، مدرک تحصیلی جزو الزامات ویزای استارتاپ کانادا نیست اما در صورت ارائه مدرک تحصیلی مرتبط با ایده تجاری و استارتاپ مورد نظر، شانس شما برای دریافت ویزای استارتاپ افزایش می‌یابد.

 

 1. چگونه می‌توانیم ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنیم؟

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید یک کسب و کار یا ایده تجاری مناسب داشته باشد تا بتوانید نامه حمایتی از سازمان‌های حمایت کننده در کانادا دریافت کنید. همچنین داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا و مدرک زبان انگلیسی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا الزامی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *