خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

آلمان

فهرست مطالب

آلمان از جمله پیشرفته‌ترین و صنعتی‌ترین کشورهای اروپای مرکزی است. این کشور به ‌دلیل نیاز مبرم خود به نیروی کار، سالانه پذیرای جمعیت گسترده‌ای از مهاجران است. اما برای آن‌که به آن‌جا مهاجرت کنید نیاز دارید اطلاعات کلی از این کشور، مردم و شرایط زندگی در آن داشته باشید. بنابراین برای آگاهی از این مسائل تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

 

تاریخچه آلمان

از حدود 10000 سال پیش و بعد از پایان آخرین عصر یخبندان، انسان‌ها در شمال اروپا ساکن شدند. احتمالا اولین انسان‌هایی که با زبانی شبیه به آلمانی امروزی صحبت می‌کردند در حدود 5000 سال در این منطقه زندگی می‌کردند. اما این زمان نیز هزاران سال پیش از ایجاد آلمان امروزی است.

در ابتدا آلمان یکی از مجموعه ایالت‌هایی بود که آن را دوک‌ها و پادشاهان اداره می‌کردند. اما سیاستمداری به ‌نام فون بیسمارک این کشور را در 1871 متحد کرد.

از اواخر قرن نوزدهم آلمان با سایر کشورهای اروپایی برای ایجاد مستعمرات در آفریقا و آسیا شروع به رقابت کرد. در پی این تنش‌ها و رقابت‌ها در سال 1914 اولین جنگ جهانی شروع شد که بدترین درگیری به‌شمار می‌آمد که جهان به‌چشم خود دیده بود. آلمان و متحدانش در این جنگ از بریتانیا، فرانسه، روسیه، ایتالیا، رومانی، ژاپن و بعد ایالات متحده شکست خوردند.

در سال 1933 آدولف هیتلر و حزب نازی در آلمان با هدف بزرگ کردن دوباره این کشور به قدرت رسیدند. به‌همین منظور آلمان در سال 1939 به لهستان حمله کرد که سرآغاز شروع جنگ جهانی دوم بود. در این جنگ هیتلر با ایجاد اردوگاه‌های مرگ، میلیون‌ها یهودی و مردم بی‌گناه دیگر را به کام مرگ فرستاد. این جنگ در سال 1945 با شکست آلمان‌ها به ‌پایان رسید.

پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد و به مرکز درگیری بین اتحاد جماهیر شوروی و قدرت‌های غربی تبدیل شد. این رویارویی 44 سال به ‌طول انجامید و به جنگ سرد شهرت پیدا کرد. در سال 1989 این جنگ به‌ پایان رسید و آلمان شرقی مرزهای خود را باز کرد.

آموزش های ویزای کانادا

آب و هوا

آب و هوای آلمان معتدل است. دمای بسیار بالا در تابستان و یخبندان‌های عمیق در طول زمستان، از وقایع نادری هستند که به ‌دلیل عرض‌های جغرافیایی شمالی و فاصله داشتن از نفوذ گرمایش جریان اقیانوس اطلس شمالی، ممکن نیستند.

شرایط کشاورزی در آلمان به‌ علت بارندگی بارندگی فراوان و توزیع خوب آن در سرتاسر کشور، بسیار ایده‌آل است. اما با این‌حال این کشور نیز مانند سرتاسر اروپای غربی در معرض تغییرات آب و هوایی سریع است. علت آن را باید برخورد با بادهای متوسط ​​غربی از اقیانوس اطلس و توده‌های هوای سردی بدانیم که از شمال شرق اروپا به سمت شمال حرکت می‌کنند.

آب و هوای فصلی آلمان سال به سال در معرض تغییرات زیادی است. زمستان‌ها ممکن است به‌ویژه در مناطق مرتفع جنوب، به‌طور غیرمعمول سرد یا طولانی‌تر از گذشته باشد. گرچه امکان معتدل‌تر بودن زمستان با دماهای تنها دو یا سه درجه بالاتر یا پایین‌تر از نقطه انجماد وجود دارد.

در آلمان بهار ممکن است زود از راه برسد و در نتیجه شرایط هوا در تابستان گرم و بدون باران و در پاییز گرم و خشک باشد و همراه با تهدید خشکسالی ادامه یابد. بنابراین می‌توانیم بگوییم آلمان نیز به‌عنوان یک کشور معتدل از گرم شدن بیش از حد هوا در دنیا در امان نمانده است.

مردم

ساکنان آلمان، اتریش، لیختن اشتاین و بخش‌های عمده‌ای از سوئیس و لوکزامبورگ، بخش کوچکی از فرانسه، بلژیک، هلند و ایتالیا، به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. این مردم از نظر ریشه‌های قومی، تقسیم گویش و میراث سیاسی و فرهنگی خود با یکدیگر اشتراک‌های زیادی دارند.

از جمله بزرگترین مشکلات آلمان در طول تاریخ، فقدان مرزهای جغرافیایی مشخص شده است. در طول تاریخ همواره منطقه‌های تحت اشغال کشور و همچنین مرزهای دولتی آن، در نوسان بوده است.

آلمانی‌ها موفق شدند تا در بلژیک و مناطقی که بعدها به فرانسه تبدیل شدند، نفوذ زیادی پیدا کنند. امپراتوری‌های مرووینگ و کارولنژی بر آلمان غربی و فرانسه کنونی حکومت می‌کردند و به‌همین دلیل، شارلمانی، یکی از امپراطوران روم، به‌عنوان یک شخصیت مهم در تاریخ هر دو کشور شناخته شده است.

 

زبان

زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی است. تمایزهایی که بین فرهنگ‌ها و قوم‌های مختلف این کشور وجود دارد باعث شده است تا مردم در مناطق مختلف آن، به لهجه‌های مختلفی از آلمانی صحبت کنند. این تمایزها با وجود توازن و هم‌سطح‌سازی آموزش و ارتباط‌های جمعی و همچنین با گرایش به مهاجرت داخلی بین جوانان و افراد پویا و تحصیل کرده‌تر، همچنان ادامه دارد.

در جوامع شهری و استاندارد، مردم آلمانی را بدون لهجه صحبت می‌کنند در حالی که جمعیت روستایی و ساکنان بومی شهرها، هنوز لهجه‌های متفاوت و مخصوص به ‌خود را حفظ کرده‌اند.

زبان آلمانی در شکل استاندارد خود چیزی شبیه به یک زبان ترکیبی است که از عناصر گویش‌هایی که مردم در نواحی مرکزی و جنوبی صحبت می‌کنند ساخته شده، اما ویژگی‌های آوایی گویش مردم شمال در آن غالب است.

دین

دین رسمی مردم آلمان مسیحیت است. اصلاحاتی را که مارتین لوتر در سال 1517 آغاز کرد، باعث تقسیم مسیحیان آلمانی در دو دسته کاتولیک رومی و پروتستانتیسم شد. طبق صلح آگسبورگ در سال 1555، ساکنان هر منطقه از آلمان به جز بعضی موارد استثنا، باید از مذهب حاکم پیروی می‌کردند.

بنابراین، مردم بیشتر مناطق جنوب و غرب به کاتولیک رومی و نواحی شمال و شرق به پروتستان گرایش پیدا کردند.

وابستگی مذهبی نه تنها بر عوامل فکری مانند فرهنگ و دیدگاه‌های شخصی، بلکه بر تحولات اجتماعی و اقتصادی آلمان نیز تاثیر زیادی داشت. برای مثال، تمایل برلین برای پذیرش پناهندگان مذهبی کالوینیسم (هوگنوت) از فرانسه لویی چهاردهم به این معنی بود که در پایان قرن هفدهم یک پنجم ساکنان شهر فرانسوی بودند.  

هوگنوت‌ها فرهنگ و آداب متفاوتی را به این سرزمین آوردند و به‌شدت بر مدیریت، ارتش، پیشرفت علم، آموزش و مد در آلمان تاثیر گذاشتند. نتیجه این اتفاق بر گویش مردم برلین این است که هنوز در گفتگوهای روزانه خود از اصطلاحات فرانسوی زیادی استفاده می‌کنند.

جنبش‌های جمعیتی در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن، بسیاری از پروتستان‌ها را وارد آلمان غربی کرد و تعداد پیروان این دو مذهب را کاهش داد. اکثر مردم در آلمان غربی سابق، صرف نظر از این‌که در کلیسا شرکت می‌کردند یا نه، موافقت کردند که مالیات کلیسا را ​​با مالیات بر درآمد خود بپردازند.

درآمد حاصل از این مالیات برای حمایت از مراکز اجتماعی، بیمارستان‌ها، مراکز سالمندان، خانه‌های گروهی و ساخت ساختمان‌های کلیسا در آلمان شرقی مورد استفاده قرار گرفت.

مرکزیت دین در آلمان به این معنا است که رهبران مذهبی، به‌ویژه سلسله مراتب کاتولیک رومی، گاهی تاثیر قابل توجهی بر تصمیم‌های سیاسی در مورد مسائل اجتماعی مهم مانند سقط جنین دارند.

اقتصاد آلمان

قانون اساسی آلمان حق مالکیت، آزادی رفت و آمد، انتخاب شغل، آزادی انجمن‌ها و برابری در برابر قانون را برای تمام افراد تضمین می‌کند. با این‌حال قانون اساسی عملکرد بازار آزاد و بدون محدودیت را با استفاده از قانون «اقتصاد بازار اجتماعی» اصلاح کرده است.

آلمان یک شبکه حمایتی دارد که پرداخت در آن از طریق مشارکت افراد، کارفرمایان و بودجه عمومی انجام می‌شود. این کار باعث یک نظم اقتصادی شده است که از اکثر کارگران و مشاغل پشتیبانی می‌کند. از مزایای این طرح می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

  • حمایت از سلامت
  • غرامت بیکاری و ناتوانی
  • مقررات مراقبت از زایمان
  • مراقبت از کودکان
  • بازآموزی شغلی
  • حقوق بازنشستگی

در اقتصاد بازار اجتماعی، دولت آلمان تلاش می‌کند تا بازی منصفانه بین مدیریت و نیروی کار را تقویت کند. همچنین تلاش می‌کند تا روابط بین شرکت کنندگان سرمایه‌داران در بازار را به‌ویژه در مورد رقابت‌ها و انحصارها تنظیم کند.

آلمان شوراهای کار را تاسیس کرده است که در آن‌ها کارگران در هیئت مدیره شرکت‌ها نماینده دارند. در سال 1958 علیه انحصارها در کشور قانون گذاری شده است که به‌عنوان یک قانون ناکارآمد مورد انتقاد مردم قرار گرفت.

 

شرایط زندگی در آلمان

به‌طور کلی آلمان کشوری است که با توجه به امنیت و ثبات اقتصادی خود، نظر افراد زیادی را برای زندگی جلب می‌کند. زیرساخت‌های امن، بسیار توسعه یافته و اقتصاد قدرتمند به دولت این کشور اجازه داده است تا خیال مهاجران را برای مهاجرت به این کشور جمع کند.

هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در اروپا کمتر است، البته همه چیز به سبک زندگی و بودجه خود فرد بستگی دارد. میانگین هزینه‌ای که برای زندگی در این کشور نیاز دارید 861 یورو است. بخواهیم مقایسه کنیم هزینه زندگی در آمریکا در مقایسه با آلمان 36.9 درصد بیشتر است.

آموزش های ویزای کانادا

سخن نهایی

آلمان یکی از کشورهای قدرتمند و صنعتی جهان است که پیشینه تاریخی قدیمی نیز در وقایع و تحولات رخ داده در دنیا دارد. این کشور به‌ دلیل افزایش صنایع خود نیاز بالایی به نیروی کار دارد و بنابراین خدمات مختلفی را از جمله آموزش رایگان در اختیار مهاجران قرار می‌دهد.

اقتصاد آلمان بسیاری از افراد را از سرتاسر جهان مجاب کرده است که آن‌جا را برای زندگی و کار انتخاب کنند. اما به‌ جز اقتصاد، مولفه‌های دیگری نیز در انتخاب یک کشور به‌عنوان وطن دوم تاثیرگذار هستند.

برای مهاجرت به آلمان باید با پیشینه تاریخی آن آشنایی داشته باشید و خود را برای زندگی در شرایط فرهنگی و آب و هوایی آن آماده کنید. در مطلب بالا نکات مهم در مورد این کشور را مطرح کردیم تا بهتر آن را بشناسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *