خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای تحصیلی اروپا

فهرست مطالب

ویزای تحصیلی اروپا

قاره اروپا که در نیمه شمالی کره زمین واقع شده، به دلیل هوای معتدل و زمین‌های قابل‌کشت و جنگل‌های وسیع، به قاره سبز نیز شهرت دارد. این قاره سرزمین شروع پیشرفت‌ها در قرن‌های گذشته بوده و کشورهای این قاره امروزه به دلیل برخورداری از جوامع آزاد، اقتصاد پویا و فعال، صنعت پیشرفته و سطح رفاه اجتماعی بالا، مقصد محبوب بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سراسر جهان است و این دسته از افراد می‌کوشند تا با امتحان تمام روش‌های ممکن مهاجرتی خود را به این قاره برسانند. یکی از راه‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی، استفاده از ویزای تحصیلی اروپا و مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل است. در این مطلب از وب‌سایت بنا داریم تا به ویزای تحصیلی اروپا بپردازیم و به سؤالات شما در مورد اقامت تحصیلی اروپا پاسخ دهیم؛ بنابراین، اگر علاقه‌مندید تا در رابطه با ویزای تحصیلی اروپا اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بررسی شرایط زندگی در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا در کشورهای حوزه شنگن

سطح بالای تحصیل در اروپا و رایگان بودن خدمات تحصیلی در کشورهای این قاره باعث شده تا بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی را داشته باشند. اروپا دارای پنجاه کشور است که شما می‌توانید برای ادامه تحصیل درخواست خود را به هر یک از این کشورها و دانشگاه‌هایش ارائه دهید؛ اما بهتر است هنگام بررسی دانشگاه‌ها و کشورهای مدنظر، کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید، از میان کشورهای پیمان شنگن انتخاب نمایید تا بتوانید بدون نیاز به ویزا بین این کشورها سفر کنید. تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن باعث می‌شود تا شما پس از پایان تحصیل خود، بتوانید در چندین کشور فرایند کاریابی خود را پیگیری کنید و شانس بیشتری برای یافتن کار مناسب داشته باشید. 26 کشور عضو پیمان شنگن هستند و با یک سرچ ساده می‌توانید لیست این کشورها را مشاهده نمایید.

اخذ ویزای تحصیلی اروپا در تمامی مقاطع

در این بخش از مطلب ویزای تحصیلی اروپا قصد داریم تا به بررسی ویزای تحصیلی اروپا در تمامی مقاطع بپردازیم و شرایط تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مدرسه:

برای اینکه تحصیل در مدارس اروپا دو راه پیشروی فرزندان شما وجود دارد، راه اول این است که شما به همراه خانواده به کشورهای حوزه شنگن یا سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنید و فرزند شما در مدارس اروپا به تحصیل بپردازد. در‌ صورتی که شما امکان مهاجرت به این کشورها را ندارید و علاقه‌مندید تا فرزند شما در کشورهای اروپایی به تحصیل پردازند، شما باید قیم قانونی برای فرزند خود تعیین کنید تا بتواند در خاک کشور مدنظر تحصیل کند. پیشنهاد می‌شود در راه دوم برای ثبت‌نام در مدارس شبانه‌روزی اقدام کنید تا مدرسه به‌عنوان قیم قانونی فرزند شما به شمار آید و شرایط تحصیل فرزند شما در کشورهای اروپایی فراهم گردد. ضمنا باید اشاره کنیم در راه اول تحصیل فرزند شما کاملاً رایگان خواهد بود؛ اما در راه دوم شما باید برای تحصیل فرزند خود هزینه‌هایی را متحمل شوید.

ویزای تحصیلی اروپا برای تحصیلات دانشگاهی و مقطع کارشناسی:

کیفیت تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی بر کسی پوشیده نیست و همه ما می‌دانیم که چه دانشگاه‌های بزرگ و مشهوری در این قاره قرار دارند و از نظر علمی می‌توان سطح دانشگاه‌های اروپایی را فوق‌العاده توصیف کرد. امروزه رشته‌های دانشگاهی مختلفی مانند پزشکی، پیراپزشکی، رشته‌های مهندسی، اقتصاد، هنر و…. برای تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی بسیار موردتوجه هستند؛ اما شایان‌ذکر است که شرایط تحصیل در هر دانشگاه و هر کشور مختلف است و باید برای درخواست تحصیل در این دانشگاه‌ها شرایط به شکل دقیق مورد بررسی قرار دهید.

شاید مهم‌ترین سؤال شما در مورد تحصیل در اروپا، هزینه‌های جاری تحصیل و زندگی در این کشورهاست. معمولاً در کشورهای اروپایی تنها تحصیل به زبان رسمی کشور مدنظر رایگان است و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید هزینه تحصیل خود را بپردازید؛ اما استثنا هم وجود دارد! از جمله الزامات تحصیل در کشورهای اروپایی می‌توان به آشنایی به زبان انگلیسی و زبان رسمی کشور مدنظر، داشتن دیپلم ۱۲ساله، معدل و نمرات بالا، شرایط سنی پذیرش دانشگاهی و… اشاره کرد. برخورداری از مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 در برخی از کشورهای اروپایی از واجبات است؛ اما در سایر کشورها مانند فنلاند و مجارستان می‌توانید بدون مدرک آیلتس و تنها با ارائه مهارت برقراری ارتباط از طریق زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنید. البته در هر صورت برخورداری از مدارک آیلتس با نمره مناسب می‌تواند به‌عنوان امتیاز مثبت برای شما تلقی شود و شانس شما را برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا افزایش دهد.

 

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد:

معمولاً دوره‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای مختلف اروپایی و بر اساس شرایط رشته تحصیلی مدنظر، در مدت‌زمان یک یا دو ساله برگزار می‌شود. از جمله رشته‌های پرمتقاضی برای تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد می‌توان به رشته‌های مهندسی، اقتصاد، مدیریت، بازاریابی و… اشاره کرد. برای اینکه دانشجو بتواند در مقطع کارشناسی ارشد از شرایط تحصیل رایگان بهره‌مند شود، باید از شرایطی مانند تسلط کافی به زبان کشور مقصد یا تسلط کامل به زبان انگلیسی و مدرک آیلتس با نمره 6.5 به بالا، نمرات بالا و رزومه قوی برخوردار باشد. در برخی از کشورهای اروپایی مانند برای اعطا ویزای تحصیلی اروپا سخت‌گیری‌هایی در مورد سن و گپ تحصیلی وجود دارد؛ اما در سایر کشورهای مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی، اتریش و… از این نظر محدودیتی برای متقاضیان تحصیل وجود ندارد.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری:

تحصیل در مقطع دکتری در اروپا دارای سطح بالایی است و برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا در این مقطع باید واقعاً سطح علمی بالایی داشته باشید و بتوانید تولید علم کنید! معمولاً در مقطع دکتری بر روی پایان‌نامه و پروژه‌های واقعی و ترند روز کار می‌شود و از این تحقیقات برای پیشرفت شرایط کاری، اجتماعی و صنعتی استفاده می‌شود. برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع دکتری در کشورهای اروپایی شما باید بتوانید یک استاد راهنما را از توانایی‌های خود قانع کنید و تأیید وی را به دست آورید. برای دریافت تأییدیه استاد راهنما باید مقاله‌های علمی، پایان‌نامه و رزومه قوی ارائه کنید. برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز به سطح مهارت زبانی بالا خواهید داشت و باید از مدرک IELTS  با نمره بالاتر از هفت برخوردار باشید و یا بتوانید نمره سطح بالایی در زبان رسمی کشور مقصد (غیرانگلیسی) به دست آورید. پس از اینکه استاد راهنما توانایی‌ها و مهارت‌های شما را تأیید کنید، باید برای حضور در کشور و تحصیل در دانشگاه مدنظر اقدام نمایید. مقطع دکتری مقطعی است که در صورت تأیید و شروع تحصیل نگرانی در مورد هزینه‌های تحصیل وجود نخواهد داشت و معمولاً تحصیل در این مقطع رایگان است و در برخی شرایط دانشجوی دکتری حقوق هم دریافت می‌کند و زمانی که فرد برای تحصیل در مقطع دکتری صرف می‌کند، جزوی از زمان دریافت اقامت دائم فرد به‌حساب می‌آید. علی‌رغم اینکه شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری کمی سخت است؛ اما در صورت دریافت آن می‌توانید از مزایای فوق‌العاده تحصیل در این مقطع بهره‌مند شوید و اقامت دائم کشور مقصد را به دست آورید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در مقاطع مختلف در اروپا و دریافت ویزای تحصیلی اروپا می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

آیا تحصیل رایگان با زبان انگلیسی در اروپا ممکن است؟

بسیاری از ایرانیان تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا را به تحصیل با زبان‌های رسمی کشورها ترجیح می‌دهند؛ زیرا یادگیری سایر زبان‌ها مانند آلمانی، سوئدی، نروژی، فنلاندی و… بسیار سخت‌تر از زبان انگلیسی است و بسیار بعید است که شما که هیچ اطلاعاتی در مورد این زبان‌ها ندارید، بتوانید در مدت‌زمان کوتاهی مدرک مهارت زبانی این زبان‌ها را با نمرات خوب دریافت نمایید و شرایط تحصیل رایگان را برای خود به وجود آورید. در برخی موارد حتی شرایط برای یادگیری زبان‌های مانند آلمانی هنگام تحصیل نیز وجود دارد؛ اما همان‌طور که می‌دانید یادگیری این دسته از زبان‌ها سخت است و شاید شما نتوانید در مدت‌زمان تعیین‌شده مدرک زبان مدنظر را دریافت نمایید و برای ادامه تحصیل خود دچار مشکلاتی شوید. از همین رو پیشنهاد می‌شود تا از شرایط تحصیل کم‌هزینه به زبان انگلیسی در کشورهایی مانند نروژ، فنلاند و… استفاده نمایید. در برخی از این کشورها می‌توانید پس از کسب مهارت زبانی زبان رسمی کشور، آزمون مدنظر را پشت سر بگذارید و از آن پس به‌صورت رایگان تحصیل کنید!

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا و بورسیه تحصیلی

همان‌طور که اشاره شد، تحصیل در بسیاری از کشورهای اروپایی با زبان رسمی آن کشور یا برای شهروندان آن کشور رایگان است و این دسته از افراد نیازی به پرداخت هزینه برای تحصیل نخواهند داشت و دانشجویان می‌توانند با کار به‌صورت پاره‌وقت هزینه‌های خود را تأمین کنند. برخی از کشورهای اروپایی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یا دانشجویانی که دارای شرایط خاص هستند، کمک‌هزینه‌هایی را در نظر می‌گیرند؛ اما این نوع بورسیه تحصیلی به دانشجویان زیادی تعلق نمی‌گیرد و شانس دریافت این نوع بورسیه تحصیلی کم است! در حالت کلی دریافت بورسیه تحصیلی به ویژگی‌ها و مهارت‌های شما مانند معدل و نمرات بالا در دروس تخصصی، برخورداری از مقالات علمی، سطح دانش زبان بالا و… بستگی دارد و برخورداری از این موارد شانس شما برای دریافت اخذ ویزای تحصیلی اروپا و حتی بورسیه تحصیلی را بسیار بالا می‌برد.

 

شرایط پذیرش همراه از طریق دریافت ویزای تحصیلی اروپا برای دانشجو

در بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط ورود همسر و فرزندان زیر هجده سال با دریافت ویزای تحصیلی اروپا ممکن خواهد بود؛ اما پیشنهاد می‌شود تا از ورود همراه در بدو ورود دانشجو به کشور مقصد خودداری شود؛ زیرا ممکن است این موضوع شانس فرد برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا را کاهش دهد. ضمناً در برخی از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، همراه اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت. در برخی از کشورهایی که ورود همراه بلامانع است، اجازه کار به همراه داده می‌شود و این موضوع می‌تواند در تأمین هزینه‌های زندگی در اروپا بسیار مهم و تأثیرگذار باشد. ضمناً فرزندان زیر هجده سال شما علاوه بر ورود به کشور مدنظر، می‌توانند از تحصیل رایگان بهره‌مند شوند و در جو فوق‌العاده مدارس اروپایی تحصیل کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا پرداختیم و دریافتیم که دریافت این ویزای تحصیلی چندان آسان نیست؛ اما شما می‌توانید با همکاری مؤسسه مهاجرتی شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروپا را برای خود ایجاد کنید و از تحصیل در دانشگاه‌های رنک برتر جهانی بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره و اطلاع از شرایط دقیق دریافت ویزای تحصیلی اروپا، تنها کافی است تا با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!