خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

آشنایی با مدارک هویتی که برای دریافت گذرنامه و ویزا نیاز دارید

اگه به دنبال دریافت ویزا و مهاجرت هستید بهتره با برخی از مفاهیمی که ممکنه در این مسیر به گوشتون بخوره آشنا باشید.

انگشت ‌نگاری بیومتریک

انگشت‌ نگاری بیومتریک روشیه که برای احراز هویت افراد هنگام دریافت ویزا انجام می‌شه. در روش انگشت ‌نگاری بیومتریک به جای روش قدیمی که با استامپ و جوهر از شما اثر انگشت می‌گرفتن، اثر انگشت شما به‌صورت الکترونیکی توسط یه اسکنر هوشمند ثبت و در کنار سایر اطلاعاتتون مثل تصویر چهره و اطلاعات هویتی در پرونده‌تون ذخیره می‌شه.

انگشت‌نگاری بیومتریک یه روش خیلی خیلی دقیق‌تر از انگشت‌نگاری سنتیه و دیگه به‌راحتی اطلاعات هویتی افراد به سرقت نمی‌ره. جالبه بدونید در روش انگشت‌نگاری سنتی فقط از انگشت اشاره‌ی شما انگشت‌نگاری می‌شد که دقت بالایی هم نداشت اما در روش انگشت‌نگاری بیومتریک اثر هر ده انگشت شما اسکن شده و در کنار سایر اطلاعات هویتی شما دسته‌بندی می‌شه.

تصویر بیومتریک گذرنامه و ویزا

در روشی که به تازگی برای عکس ویزا و پاسپورت به کار گرفته شده، دیگه مثل قدیم تحویل‌دادن عکس‌های سه در چهار رنگی اعتباری نداره. در تصویرنگاری بیومتریک خود شخص با حضور در مراکز مربوطه باید در مقابل دوربین بیومتریک قرار بگیره و عکس موردنظر در همون لحظه ثبت بشه.

جالبه بدونید در عکس بیومتریک جزییات صورت شما خیلی بیشتر و بهتر مشخصه و برای احراز هویت با کوچکترین نشانه اطلاعات شما در سیستم بارگذاری می‌شه.

چرا اطلاعات بیومتریک بهترن؟

مزایای استفاده از ثبت اطلاعات بیومتریک اینه که دیگه به راحتی امکان جعل ویزا و پاسپورت وجود نداره و افراد نمی‌تونن با سوء‌استفاده از اطلاعات شما اقدام به اخذ پاسپورت یا ویزا کنن. همچنین فرآیند تایید هویت با استفاده از اطلاعات بیومتریک بسیار سریع‌تره به راحتی انجام می‌شه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!