خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

در این سفارت ها جهنم منتظر شماست!

در این سفارت ها جهنم منتظر شماست!

اگر فکر کردید اخذ پذیرش با گرفتن جاب آفر سخت ترین بخش مهاجرت است پس هنوز به مرحله رویارویی با سفارتخانه های جهنمی نرسیده اید!

سفارتهایی هستند که اخذ وقت سفارت از آنها به دلایل مختلفی میتواند آزار دهنده باشد، در این مقاله خلاصه به چند سفارتی که در این دسته بندی قرار گرفته اند میپردازیم، تا انتها با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بدانید، مدت زیادی است که برای درخواست ویزا و انجام کارهای مربوط به ویزا دیگر نیازی به مراجعه به سفارتخانه ها ندارید بلکه باید به کار گذاری آنها مراجعه کنید، به همین دلیل اگر وارد سایت سفارتخانه کشور مورد نظر خود شده اما برای اخذ ویزا به صفحه و سایت دیگری انتقال داده شدید خیلی تعجب نکنید!

سفارت آلمان

صف انتظار طولانی و بی جواب گذاشتن پرونده های مهاجرتی آلمان و سفارتش را در صدر لیست بدهای ما قرار میدهد، اصولا پروسه وقت سفارت آلمان در تهران  از زمان وقت دهی تا انجام بیومتریک و بررسی مدارک بین 1 تا 2 سال طول میکشد که عدد غیر معقولی است اما واقعیت است.

شاید با خود فکرکنید پس برای افرادی که از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی گرفته اند و باید تا قبل از شروع ترم در آن حضور پیدا کنند چه اتفاقی میوفتد؟

دولت آلمان سعی کرده است برای دانشجویانی که امکان صبر کردن به این مقدار را ندارند تدابیری وضع کند اما در آخر عده ی زیادی از افراد دانشجو  غیر دانشجو با عدم  جوابدهی سفارت این کشور و وقت دهی های طولانی مدت روبر شده اند، گرچه اخیرا بنظر می آید اوضاع در این سفارت روبه بهبود است و خبرهای خوبی به گوش میرسد.

سفارت کانادا

شرایط ویزای کانادا و اخذ ويزاي كانادا راحت است و هم جهنمی نیست، دارای پروسه ای آنلاین و با آپلود مدارک میباشد، پس چرا در این دسته بندی قرار گرفته است؟

عدم وجود کنسولگری یا سفارت در ایران، کانادا در ایران سفارت ندارد و همین باعث میشود بعد از اخذ وقت بصورت آنلاین برای انجام انگشت نگاری و بررسی مدارک مجبور شوید به یکی از کشورهای همسایه که پیشنهاد ما اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول ترکیه است سفر کنید و این موضوع هم هزینه بر هم خسته کننده است چون برای مثال در  vfsکانادا در ترکیه علاوه بر تسلط نسبی به زبان انگلیسی باید مقداری هم ترکی بدانید زیرا مترجم فارسی زبان در آنجا موجود نیست.

سفارت ایتالیا

همانطور که میدانید سفارت ایتالیا بصورت مقطعی باز و بسته میشود و تعدادی وقت در اختیار افراد قرار میدهد که معمولا تعداد آن از کافی هم بیشتر است!…نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا اگر در زمان های پرترافیک اقدام به این کار نکنید درواقع ساده و راحت است.

منظور از زمانهای پرترافیک چیست؟

ایتالیا یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی بین دانشجویان و دانش آموزان ایرانی است به همین دلیل برعکس هر زمان دیگری در سال، ماه هایی که نزدیک به اتمام ددلاین های دانشجویی و شروع ترم های تحصیلی هستند معمولا شلوغ ترین زمانهای اخذ وقت از سفارت ایتالیا میباشند.

پس توصیه ما این است که اگر قصد سفر و سیاحت دارید قید خرداد تا مهر این کشور را بزنید، مگر اینکه اقدام به خرید وقت کنید که توصیه میکنیم اگر کار به شدت ضروری در ایتالیا دارید این کار را انجام دهید.

اگر خیلی برای اخذ گرفتن ویزای شنگن خود عجله دارید و سفری نیست که توان عقب انداختنش را داشته باشید بهتر است جهت اخذ ویزای شنگن از کشور فرانسه اقدام کنید زیرا اخذ وقت سفارت فرانسه از کارگزاری ویزای این کشور راحت تر و بطور کلی از بقیه خلوت ترو نسبت به ایرانیان آسانگیر تر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!