خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

معرفی کشور یونان و ویژگی‌های مهم زندگی در این کشور

یونان یه کشور باستانی و بسیار تاریخیه و در جهان از لحاظ پیشینه و تاریخ با ایران مقایسه می‌شه. یونان مبدا بسیاری از فیلسوف‌های معروفی مثل افلاطون و ارسطو بوده.

آب و هوای یونان در فصل زمستان بسیار معتدله و تابستان‌های این کشور هم گرم و مرطوبه. بیشتر مناطق کشور یونان دارای آب و هوایی کوهستانی هستن. پایتخت کشور یونان شهر آتنه و آتن از لحاظ تاریخی پیشینه‌ی بسیار زیادی داره. مسیحیت در یونان دین غالب مردمه اما سایر ادیان هم وجود داره.

یونان به‌عنوان کشوری اروپایی به‌عنوان دروازه‌ اروپا هم شناخته می‌شه و مرز بین یونان و ترکیه همواره محل رفت و آمد بسیاری از مهاجران به قاره‌ی اروپاست. یونان در میان کشورهای اروپایی تاریخی بسیار قدیمی‌تر داره و از این لحاظ هم اهمیت ویژه‌ای داره.

مهاجران برای زندگی در یونان کار ساده‌تری در پیش دارن و هزینه‌های زندگی در یونان به نسبت از سایر کشورهای اروپایی کمتره. یونان در زمینه‌ی ترابری هوایی و زمینی هم جایگاه قابل قبولی داره و صنعت گردشگری و صنعت صادرات و واردات هم به همین واسطه در این کشور از رونق خوبی برخورداره.

یونان کشوری بسیار امنه و بر اساس آمارهای مختلف آمار ارتکاب به جرم در اون به نسبت پایین و قابل قبوله. اگرچه در ده سال گذشته یونان به جهت عضویت در اتحادیه‌ی اروپا دچار بحران‌های مالی شده بود اما درحال حاضر وضعیت این کشور ثابت‌تر از قبل شده. جریان‌های سیاسی در یونان که مخالف سیاست‌های اقتصادی حاکم هستن، به دنبال این هستن که یونان رو از لیست کشورهای حوزه یورو و اتحادیه اروپا خارج کنن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!