خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

مهاجرت به ایتالیا یا فرانسه؟

مهاجرت به ایتالیا یا فرانسه؟

تا بحال دو کشور با این میزان از شباهت به یکدیگر مقایسه نکرده ایم اما باید بدانید که اتفاقا برعکس هر کدام از این کشورها قشر خاصی را جهت مهاجرت میپذیرند.

  • مقایسه کاری

ایتالیا را برای کار توصیه نمیکنیم، نه اینکه کار نباشد بلکه صرفا اگر قرار است مهاجرت کاری داشته باشید مقاصد بهتری وجود دارند که به شدت نیازمند نیروی کار خارجی هستند اما در چهارچوب این مقایسه فرانسه بخصوص برای رشته های مرتبط با تکنولوژی، آی تی و فناوری بسیار ایده ال است، هم چنین کادر حقوق در این کشور راحت تر کار پیدا میکنند.

  • مقایسه هزینه های زندگی

بالطبع هزینه زندگی در ایتالیا با توجه به تمام نکاتی که در ادامه خواهیم گفت (بورس استانی، صفر کردن شهریه با عدد ایزه،..) بسیار به صرفه تر از زندگی در فرانسه است اما میانگین هزینه زندگی در فرانسه هم اگر اصراری بر زندگی در پاریس نداشته باشید خوب و مناسب است!

پاریس شهر گرانی است اما میلان و رم ایتالیا هم به موازات آن شهرهای گرانی برای زندگی هستند، پس تفاوت چندانی ندارند.

***

شاید مناسب بودن برای مهاجرت تحصیلی تنها شباهتی باشد که هردوی این کشورها به یکدیگر داشته باشند، هردو به دلیل سیاست های شهریه کم و گاها رایگان بسیار در جذب دانشجویان خارجی موفق هستند. اما کدام مقصد جهت مهاجرت مناسب تر است؟

***

  • مقایسه شهریه

هردو رایگانند با این تفاوت که در فرانسه تحصیل تنها به زبان فرانسوی رایگان است و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در این کشور داشته باشد باید چیزی حدود 6 تا 12 هزار یورو به ازای هر سال تحصیلی بپردازید.

این درحالیست که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی شهریه ای حدود 1000 یورو به ازای هز سال تحصیلی دارد اما شما حتی مجبور نیستید این مقدار را هم بپردازید، زیرا با احتساب عدد ایزه میتوانید شهریه خودرا صفر کنید و غیر از این میتوانید بورس های استانی ایتالیا را دریافت کنید که نه تنها شهریه تان صفر میشود بلکه کمک هزینه 5 تا 6 هزار یورویی نیز دریافت میکنید، این بورسیه با توجه به شرایط اقتصادی اهدا میشود لذا برای دریافتش نیاز به ارائه رزومه خوب درسی نخواهید داشت.

پس حداقل از نظر شهریه ایتالیا برنده این مرحله خواهد شد.

  • مقایسه اعتبار تحصیلی

دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی دانشگاه های جهان رتبه بالاتری دارند اما از ما میشنوید اگر قرار نیست به 10 دانشگاه برتر جهان نروید پس دیگر چندان مهم نیست در کدام دانشگاه با چه رتبه ای تحصیل میکنید، در هر دانشگاه، کالج یا مرکز آموزشی، مهم این است که معدل و رزومه درسی خوبی بدست آورید.

تنها افرادی که بجای ایتالیا، تحصیل در کشور فرانسه را به آنها جدا پیشنهاد میکنیم حقوقی ها هستند و آن هم بدلیل نزدیکی حقوق ایران و فرانسه میباشد.

  • ریسک ویزا

در خصوص ویزای اروپا با ریسک کمتری روبرو هستید، حداقل در مقایسه با ریسک ویزای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس، اما  فراموش نکنید برای ویزا ایتالیا در انواع مختلف و برای اخذ ویزای توریستی فرانسه

و انواع دیگرش نیاز به سابقه سفری به حوزه شنگن در چند سال اخیر را دارید البته سفارت ایتالیا شما را الزام به داشتن سابقه سفر به حوزه شنگن نمیکند اما در صورت داشتن امتیاز خوبی برایتان بحساب خواهد آمد.

سفارت فرانسه اما از سفارتهای خوب جهت اخذ شنگن و انواع دیگر ویزا بحساب می آید و دارای سیاست های عدم پذیرش مهاجرین و خارجی ها نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!