خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

تحصیل در انگلیس یا ایتالیا؟

انگلستان و ایتالیا دو مقصد بسیار محبوب میان ایرانیان هستند و مقایسه آنها درحالیکه هرکدام طرفداران مختص به خودرا دارند، کار بیهوده ای است.

به همبن دلیل تنها در یک نگاه اجمالی به شما میگوییم که چه افرادی باید انگلیس و چه کسانی باید ایتالیا را بعنوان مقصد مهاجرت تحصیلی شان برگزینند، پس تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

طبق آمار در سالهای گذشته  انگلیس مقصد اصلی دانش آموزان ایرانی جهت مهاجرت تحصیلی بود اما در ادامه این روند متوقف شد و ایتالیا و کانادا جایگزین این کشور شده و به قطب جدید مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی تبدیل شدند.

اما چرا این اتفاق افتاد؟

  • شهریه های بسیار بالا
  • استانداردهای بالای انگلیس جهت پذیرش تحصیلی
  • فاصله پول رسمی ایران و ارزهای خارجی بیشتر شد

با سقوط ارزش پول ایران و فاصله گرفتن از ارزش جهانی، پرداخت شهریه های کشوری مثل انگلیس

که دانشگاه ها و کالج هایش جز گرانترین مراکز آموزشی هستند سخت شد و علاوه بر این شهریه های سنگین پذیرش در دانشگاه های این کشور نیاز به رزومه تحصیلی قوی که شامل معدل بالا و مدرک زبان میشد داشت و این همه چیز را برای دانشجویان ایرانی سخت تر میکرد.

با اینحال، اعتباری که مدرک تحصیلی اخذ شده از انگلستان در سطح بین الملل داشت باعث میشد دانشجویان نه فقط از ایران که از سراسر دنیا، از تحصیل در انگلستان دست نکشند و تلاش کنند خودرا به استانداردهای مورد قبول دانشگاه ها و کالج های این کشور برسانند.

و اینجاست که سخت گیری سفارت این کشور در خصوص برخی ملل و کشورها تیر خلاصی به رویای تحصیل در انگلستان بسیاری از دانشجویان ایرانی زد، مدتی بعد هم سفارت انگلستان در ایران بسته و وقت گیری تا مدتی دچار مشکل شد و با گذشت زمان انکلیس جای خودش را به کشورهایی مانند ایتالیا و کانادا که تا آن زمان بیشتر برای مهاجرت کاری معروف بودن داد.

در حال حاضر وقت سفارت انگلیس براحتی در داخل ایران قابل گرفتن است اما شرایط صدور ویزا برای ایرانیان به مراتب سخت تر شده است، برخلاف کشور کانادا که همچنان باید برای اخذ وقت سفارت کانادا به کشورهای همسایه بروید.

تحصیل در ایتالیا

 اما چرا ایتالیا و نه کشور دیگری؟

برای تحصیل در ایتالیا نیاز به معدل خیلی بالا یا ارائه مدرک زبان 7 به بالا نخواهید داشت، مدارک تحصیلی شما و ارزش اونها با دید و سیاستهای وسیع تری جهت اخذ دانشجوی بین المللی بررسی میشوند.

از دیگر مزایای تحصیل در ایتالیا:

  • شهریه های ارزان
  • دانشگاه های معتبر
  • عدم وجود ریسک ویزا
  • هزینه زندگی دانشجویی پایین
  • سیاست های اعطای اقامت دائم آسان و سریع
  • سیاست های مهاجر پذیرتر درمقابل اخذ خارجیان
  • استانداردهای معقول جهت احذ و پذیرش دانشجویان

تنها مشکلی با کشور ایتالیا پیدا خواهید کرد ممکن در خصوص اخذ وقت سفارت ايتاليا در فصل های پرترافیک و شلوغ مهاجرت تحصیلی است که غالبا از خرداد شروع و تا مهر ادامه دارد.

در این زمان ها عملا اخذ وقت سفارت غیر ممکن است و در موازاتش بازار فروش وقت های سفارت ایتالیا را داغ میکند که هزینه ای نه چندان زیاد اما غیر ضروری را به شما تحمیل خواهد کرد، در نتیجه سعی کنید از اخبار روز مرتبط با سفارت ها مطلع باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!