خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

در این سفارت ها جهنم منتظر شماست!

اگر فکر کردید اخذ پذیرش با گرفتن جاب آفر سخت ترین بخش مهاجرت است پس هنوز به مرحله اخذ ویزا برای کشورهایی با سفارتخانه های جهنمی نرسیده اید!

سفارتهایی هستند که اخذ وقت سفارت از آنها به دلایل مختلفی میتواند آزار دهنده باشد، در این مقاله کوتاه به 3 سفارتی که در دسته بندی سفارت های جهنمی قرار گرفته اند میپردازیم، اگر قصد مهاجرت به آلمان ، کانادا یا ایتالیا را ندارید لازم نیست این مقاله را مطالعه کنید در غیر اینصورت حتما تا انتها با ما همراه باشید.

سفارت آلمان

صف انتظار طولانی و بی جواب گذاشتن پرونده های مهاجرتی سفارتخانه ی آلمان را در صدر لیست سایه ما قرار میدهد، اصولا پروسه رزرو وقت سفارت آلمان از زمان وقت دهی تا انجام بیومتریک و بررسی مدارک بین 1 تا 2 سال طول میکشد که عدد غیر معقولی است اما واقعیت است.

شاید با خود فکرکنید پس برای افرادی که از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی گرفته اند و باید تا قبل از شروع ترم در آن حضور پیدا کنند چه اتفاقی میوفتد؟

دولت آلمان سعی کرده است برای دانشجویانی که امکان صبر کردن به این مقدار را ندارند تدابیری وضع کند اما در آخر عده ی زیادی از افراد دانشجو  غیر دانشجو با عدم  جوابدهی سفارت این کشور و وقت دهی های طولانی مدت روبر شده اند.

گرچه اخیرا بنظر می آید اوضاع در این سفارت روبه بهبود است و خبرهای خوبی به گوش میرسد.

سفارت کانادا

اخذ ويزاي كانادا راحت است و اصلا هم جهنمی نیست، دارای پروسه ای آنلاین و با آپلود مدارک میباشد، پس چرا در این دسته بندی قرار گرفته است؟

عدم وجود کنسولگری یا سفارت در ایران، کانادا در ایران سفارت ندارد و همین باعث میشود بعد از اخذ وقت بصورت آنلاین برای انجام انگشت نگاری و بررسی مدارک مجبور شوید به یکی از کشورهای همسایه که پیشنهاد ما اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول ترکیه است سفر کنید و این موضوع هم هزینه بر هم خسته کننده است چون برای مثال در  vfsکانادا در ترکیه علاوه بر تسلط نسبی به زبان انگلیسی باید مقداری هم ترکی بدانید زیرا مترجم فارسی زبان در آنجا موجود نیست.

سفارت ایتالیا

همانطور که میدانید سفارت ایتالیا بصورت مقطعی باز و بسته میشود و تعدادی وقت در اختیار افراد قرار میدهد که معمولا تعداد آن از کافی هم بیشتر است!

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا اگر در زمان های پرترافیک اقدام به این کار نکنید درواقع ساده و راحت است.

اما منظور از زمانهای پرترافیک چیست؟

ایتالیا یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی بین دانشجویان و دانش آموزان ایرانی است به همین دلیل برعکس هر زمان دیگری در سال، ماه هایی که نزدیک به اتمام ددلاین های دانشجویی و

شروع ترم های تحصیلی هستند معمولا شلوغ ترین زمانهای اخذ وقت از سفارت ایتالیا میباشند.

پس توصیه ما این است که اگر قصد سفر و سیاحت دارید قید خرداد تا مهر این کشور را بزنید، مگر اینکه اقدام به خرید وقت کنید که توصیه میکنیم اگر کار به شدت ضروری در ایتالیا دارید این کار را انجام دهید.

اگر خیلی برای اخذ گرفتن ویزای شنگن خود عجله دارید و سفری نیست که توان عقب انداختنش را داشته باشید بهتر است جهت اخذ ویزای شنگن از کشور فرانسه اقدام کنید زیرا اخذ وقت vfs فرانسه

از سفارت این کشور راحت تر و بطور کلی این سفارت از بقیه خلوت ترو نسبت به ایرانیان آسانگیر تر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!