خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

بهترین کشورهای اروپا برای زندگی

قاره اروپا بزرگتر از آن است که بتوانید تشخیص دهید کدام کشور واقع در آن میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد، برای همین در این مقاله کمک کوچکی تدارک دیدیم، و با انتخاب سایت رسمی ویزا شینگن

به عنوان منبع، بهترین کشورهای اروپا برای نقل مکان به اروپا را رتبه بندی و آماده کردیم.

فراموش نکنید در انتخاب این کشورها فاکتورهایی دقیقی مثل: سیاست های آسان اعطای ویزا و اقامت، هزینه های زندگی، استاداردهای بالای رفاهی و… در نظر گرفته شده اند.

آلمان

این کشور سطح رفاهی بالا و آموزش رایگان از مدرسه تا دانشگاه را به خارجیان ارائه میدهد، بازار کار برای مهاجرین عالی و سیاستهای اعطای اقامت و شهروندی به آنها هم راحت و آسان است.

هزینه زندگی در آلمان گران نیست، با اینحال مالیات میتواند آزاردهنده باشد، اما بجای آن با موضوع مسکن به مشکل نخواهید خورد زیرا آلمان از 60% دیگر کشورهای اروپایی ارزانتر است، با اینحال هزینه زندگی در این کشور حدودا 1500 یورو در ماه هزینه دارد.

هزینه تامین مسکن در سراسر آلمان بطور میانگین 800 یورو میباشد، با زندگی در خارج از مرکز شهر میتوانید این هزینه را کمتر و با نزدیکی به مرکز شهر آن را افزایش دهید، این هزینه برای اجاره یک اپارتمان 75 متری است ، یکی دیگر از راه های کاهش هزینه های مسکن انتخاب خانه هایی با متراژ کمتر است

بطور کلی اخذ اقامت دائم و شهروندی از آلمان ساده است، به شرطی که بتوانید از این کشور اخذ ویزا کنید، اخذ ویزا آلمان معمولا سخت تر از اخذ اقامت این کشور است، برای همین میگویند ورود به آلمان سخت تر از ماندن در این کشور است.

ایتالیا

زندگی در این کشور از نظر کیفیت با آلمان فاصله دارد اما چشمگیر نیست، بجاش هزینه های پایین زندگی در این کشور میتواند جبران این افت کیفیت باشد، هم چنین اگر خیلی با سردی شخصیت اروپایی ها ارتباط نمیگرید قطعا ایتالیا مقصد بهتری برای شماست، سیاست های اعطای اقامت دائم و شهروندی اش اطلاعی چندانی در دسترس نیست اما افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند از تجربه ماندن در این کشور راضی اند، این کشور هم چنین برای اخذ ویزای شنگن سفارت خوبی است البته اگر در زمان های پرترافیک مثل شروع فصل مهاجرت دانشجویی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نکنید!

این کشور هم چنین مقصد عالی برای مهاجرت تحصیلی بویژه برای ایرانیان است، زیرا اصولا تحصیل در دانشگاه های ایتالیا حتی به زبان انگلیسی هم دارای شهریه های کم و گاها رایگان است.

اسپانیا

اخذ ویزا از اسپانیا و ورود به این کشور آسان و گرفتن اقامت دائم و شهروندی اسپانیا حتی از آن هم آسانتر است.

اسپانیا در دو سال گذشته بیشترین اقامت دائم و شهروندی را به خارجیان و مهاجرین غیر اسپانیایی اعطا کرده اسـت، برای اطلاعاتان باید بدانید که کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا و دومین مهد تکنولوژی در اروپا بحساب می اید، اگر شهر گرانی مثل مادرید را برای زندگی انتخاب نکنید میتوانید

هزینه زندگی بعلاوه اجاره خانه تان را جمعا تا حدود 900 یوور هم پایین بیاورید!

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به اندازه ایتالیا ارزان نیستند اما هم چنان هزینه بالایی ندارند.

بطور کلی کشورهای اروپایی مقصد بهتری برای مهاجرت ایرانیان هستند، بخصوص در زمان حال که کشورها کمی در مقابل شهرندان ایرانی امنیتی برخورد میکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!