خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

مهاجرت به سوئیس یا فرانسه؟

مهاجرت به سوئیس یا فرانسه؟

بسیاری از ما بدلیل محدودیتی هایی که داریم ( عدم وجود رزومه چشمگیر تحصیلی، کاری یا نداشتن سرمایه و ثروت،…) مسیرها و مقاصد زیادی جهت مهاجرت جلوی پای خود نمیبینیم و برای همین استانداردهای مهاجرتی خودرا پایین و پایین تر می آوریم، هرچند که این کار میتواند هوشمندانه باشد، اما نه در تمام شرایط!

امر مهاجرت به آن سختی هم نیست بلکه گاها افراد مقاصد اشتباه را انتخاب میکنند و در نتیجه کار مهاجرتشان به تاخیر می افتد یا اصلا انجام نمیشود از این رو باید به شرایط مهاجرتی و محدودیت هایی که دارید نگاه کرده و درست ترین کشور جهت مهاجرت را برای خود برگزینید.

به همین جهت قصد داریم دو کشور پرطرفدار برای مهاجرت در بین ایرانیان را مقایسه کنیم:

سوئیس

مزایای مهاجرت به این کشور:

  • نرخ بیکاری 4.85
  • تساوی میان زن و مرد
  • وجود تعادل بین کار و اوقات فراغت
  • سطح بسیلر بالای زندگی و رفاه در این کشور
  • سیستم تابع قانون خاک در اعطای تابعیت به خارجیان
  • بالاترین دستمزد ماهانه در مقایسه ی با دیگر کشورهای اروپایی
  • نرخ مالیات سوئیس حدود 20 تا 30% پایینتر از تمام کشورهای اروپایی است

درحالیکه سوئیس میتواند بهترین کشوری که باشد که به آن نقل مکان میکنید میتواند گرانترین و سخت ترین کشوری هم باشد که به ان مهاجرت میکنید، راحت ترین راه ورود به این کشور اخذ جاب آفر بود که این روزها دیگر پیدا نخواهید کرد.

برای تحصیل باید رزومه بسیار عالی داشته باشید و در صورتیکه هیچ کدام از این موارد را ندارید باید پول و سرمایه بسیاری داشته باشید.

لازم به ذکر است که سوئیس سیاست پذیرش مهاجرانی که با ویزای سوئیس  وارد این کشور شده و اقدام به پناهندگی میکنند را ندارد و اکثر پرونده های این چنینی ریجکت خواهند شد، حتی جهت اخذ ويزا شينگن یا همان ویزای شنگن هم توصیه میکنیم از کشور فرانسه اقدام کنید.

فرانسه

در مقابل با شرایط آسانتری میتوانید زندگی نزدیک به کیفیت زندگی در سوئیس را تجربه کنید، فرانسه برای ایرانیان مقصد ایده آل تری بحساب می آید زیرا راه های مهاجرت به آن آسانتر و قابل دسترس تر هستند، برای مثال شما با داشتن مدرک پایه در زبان فرانسوی میتوانید در این کشور بطور رایگان تحصیل کنید و در نهایت کار پیدا کنید و برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنید.

جدا تحصیل در فرانسه، اگر بدنبال راهی هستید که ظرف 2 هفته تا 1 ماه بتوانید بصورت خانوادگی به یک کشور خانوادگی مهاجرت کنید و هیچ مدرکی اعم از مدرک زبان، سابقه کار، تحصیلات ارائه ندهید، فرانسه مقصد مناسبی برایتان خواهد بود.

اما نه از راه اخذ ویزای شنگن فرانسه ،بطور کلی مهاجرت از راه های توریستی و غیر قانونی اصلا مورد توصیه نیستند، برای داشتن یک مهاجرت موفق و بی دردسر حتما از راه های اقامتی اقدام کنید تا راه اخذ اقامت دائم پس از مهاجرت نیز برایتان هموارتر باشد.

با آرزوی موفقیت در تمام مراحل مهاجرتی تان، ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!