خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ارزانترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

اگر قصد دارید تحصیلات آکادمیک خودرا در کشوری غیر از کشور مادری خود ادامه دهید قطعا با وضعیتی که در حال حاضر دلار و یورو دارند باید مقصدی به صرفه را انتخاب کنید تا خدایی ناکرده در اواسط تحصیل برای تامین خرج روزانه خود مجبور به انصراف و اشتغال به کار نشوید!

به همین جهت در این مقاله 3 مقصد به صرفه جهت تحصیل را برای شما انتخاب کرده و بطور خلاصه شرح داده ایم.

کانادا

شاید فکر کنید معرفی یکی از کشورهای گران بعنوان مقصدی جهت تحصیل و زندگی دانشجویی، زیاده روی است!…اما انتخاب مقصد برای مهاجرت دانشجویی فقط هزینه پایین زندگی و اخذ پذیرش راحت نیست.

تسهیلاتی که یک کشور به دانشجویان خارجی میدهد، آینده کاری که برای آنها فراهم میکند، سیاست های اعطای اقامت پس از اتمام تحصیل و ….همه میتوانند فاکتورهایی برای انتخاب یک مقصد بعنوان کشوری ایده آل جهت تحصیل ارزان برگزید.

با توجه به فاکتورهای مذکور، کانادا همه ی چیزی است که یک دانشجو از مهاجرت تحصیلی میخواهد، سیستم تحصیلی مطرح در سطح جهانی، کمک هزینه های تحصیلی جهت کاهش هزینه های تحصیل و زندگی مثل وام دانشجویی بدون ضامن، آینده کاری تضمین شده و ورود فوری به بازار کار بعلاوه اعطای اقامت پس از یکسال کار تمام وقت، این موارد فقط بخشی از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند.

ایتالیا

هزینه زندگی بسیار پایین بعلاوه سیاست های اقامت دهی خوب و پذیرش راحت دانشجویان ایرانی چه در امر پذیرش دانشگاه ها چه در امر صدور ویزا برای آنها، دلایلی هستند که باعث میشوند این کشور بعنوان مقصدی عالی برای نقل مکان دانشجویی بحساب آید.

آینده کاری بسته به نوع رشته میتواند بسیار عالی یا بسیار بد باشد.

فرانسه، آلمان و نروژ

تحصیل در تمام این کشورها به زبان مادری رسمی شان رایگان است، در نروژ و آلمان و حتی میتوانید دانشگاه هایی را که تحصیل به زبان انگلیسی هم در آنها رایگان باشد را پیدا کنید، فرانسه اما کمی روی نشر زبان خود حساس است از این رو تحصیل تنها به زبان فرانسوی در این کشور رایگان است.

آینده شغلی در هر 3 کشور فوق العاده است در خصوص فرانسه و بازار کار اش نگرانی های وجود دارد اما نه بخاطر عدم وجود ظرفیت شغلی بلکه مردم فرانسه به دستمزد پایین شکایت دارند البته متوسط دستمزد در مقایسه با متوسط دستمزد در ایران بسیار بالاتر است و این صرفا درخواست فرانوسوی هاست نه مهاجرین!

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا و روش های مهاجرت به کانادا و یا روش های مهاجرت به اروپا همیشه میتوانید به وبسایت های معتبر مراجعه کنید.

ممنون از اینکه تا انتها با ما همراه بودید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!