خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

ویزای تحصیلی کانادا

فهرست مطالب

در آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا قصد داریم نکات مهم و مراحل لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را بررسی کنیم. این مطلب بر آموزش نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا تمرکز دارد. مدتی است اقامت تحصیلی کانادا، به دلیل شرایط مناسب زندگی و دارا بودن استاندارد‌های بالای آموزشی به یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان تبدیل شده است. همچنین کشور کانادا بنابر قوانینی که به تازگی وضع کرده، نشان داده بیشتر مایل است به دانشجویان و از طریق ویزای تحصیلی اقامت دائم بدهد. تمام این عوامل باعث شده اخذ ویزای تحصیلی کانادا متقاضایان زیادی پیدا کند. اما چگونه می‌شود برای تحصیل در کانادا ویزا گرفت؟ شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌‌های کانادا چیست؟ بورسیه کانادا برای تحصیل در این کشور به چه شکل است؟ برای اخذ پذیرش از کالج‌های کانادا چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ تحصیل رایگان در کانادا تحت چه شرایطی امکان‌پذیر است؟ در این مطلب قرار است به این سوال‌ها و تمام نکات مربوط به آموزش نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا بپردازیم.

 

برای اخذ پذیرش از کانادا برای تحصیل به طور عمده باید دو مرحله اصلی را پشت سر گذاشت. مراحلی از قبیل:

 

 1. آماده و ارسال کردن مدارک لازم به یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا برای گرفتن پذیرش تحصیلی.
 2. آماده و ارسال کردن مدارک به سفارت کانادا (داشتن پذیرش دانشگاهی یکی از مهم‌ترین مدارک آن است) برای اخذ ویزای تحصیلی.
آموزش های ویزای کانادا

مرحله‌ی اول آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: پذیرش دانشگاهی

برای این‌که بتوانید از کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید ابتدا باید به فکر گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معتبر کانادا باشید در ادامه مراحل لازم را مرور خواهیم کرد.


آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: گرفتن مدرک معتبر زبان(آیلس یا تافل)

یکی از مهم‌ترین عواملی که در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌‌های معتبر کانادا برای دوره ارشد یا دکترا موثر می‌باشد داشتن مدرک معتبر زبان مثل آیلس و تافل است. برای دانشگاه‌های کانادا حداقل نمره قابل قبول آیلس 5/6 تا 7 و حداقل نمره قابل قبول تافل بالای  95 درصد است.

 

آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: پیدا کردن دانشگاه مناسب

در مرحله‌ی بعدی از آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا به چگونگی پیدا کردن دانشگاه مناسب می‌پردازیم. انتخاب دانشگاه مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل است، شما می‌توانید از طریق سایت www.universitystudy.ca به بررسی تمامی دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا بپردازید و اطلاعات مهمی از جمله رشته‌های تحصیلی و شرایط پذیرش دانشگاه‌های کانادا را با هم مقایسه کنید. همچنین از طریق این سایت‌ می‌توانید به سایت دانشگاه موردنظرتان لینک شوید.

از آنجایی که دانشگاه‌ها برای گرفتن داشجو‌های ممتاز با یکدیگر رقابت می‌کنند در سایت‌شان قسمتی را تعبیه کرده‌اند به نام ادمیشن آفیس که می‌توانید تمام سوالات خود را درمورد منابع مالی، فاند دریافتی و همچنین محدودیت‌های کارکردن داخل و خارج از دانشگاه، امکانات ورزشی، خوابگاه و بیمه را از آن‌ها بپرسید.

آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: مکاتبه با اساتید دانشگاه مورد نظر

بعد از اینکه دانشگاه مناسب را پیدا کردید نوبت به پیدا کردن استاد‌ها و مکاتبه با ایشان می‌رسد. در سایت تمام دانشگاه‌ها قسمتی وجود دارد که اطلاعات تمام استاد‌ها قرار دارد. در این قسمت شما می‌توانید ببینید هر استادی درمورد چه موضوعی تحقیق می‌کند، به چه دستیار و دانشجویی نیاز دارد و حتی چه منابع مالی و فاندی در اختیار دارد.

بعد از اینکه استاد موردنظرتان را انتخاب کردید مرحله‌ی بعدی مکاتبه با استاد است، به او ایمیل بزنید و شرایط خودتان را شرح دهید و بگویید به چه دلیل می‌خواهید با او همکاری کنید. همچنین خلاصه رزومه تحصیلی خود را به این ایمیل پیوست کنید. بهترین زمان برای مکاتبه با استادها اواسط یا اواخر پاییز است.

 

آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: اپلای کردن از طریق دانشگاه

بعد از آنکه رزومه شما توسط استاد بررسی شد درصورت تایید شدن، استاد به شما می‌گوید باید از طریق دانشگاه اپلای کنید. در این مرحله شما باید از طریق بخش ادمیشن دانشگاه‌ها، اطلاعات خود را وارد کنید. در این مرحله به شما لینک می‌دهند و بعد از آنکه هزینه اپلیکیشن فی را پرداخت کردید، USERNEAM و PASSWORD تان را دریافت می‌کنید و در ادامه‌ مدارکی از قبیل:

 • رزومه
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • SOP یا انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه از استاد‌های قبلی
 • مدرک زبان

 

را در سایت بارگذاری و سابمیت می‌کنید. بعد از انجام این مراحل شما باید صبر کنید تا مدارک‌تان از طرف دانشگاه بررسی شود. در این فاصله‌ی زمانی توصیه می‌شود ارتباط‌تان را با استاد مورد نظر حفظ کنید تا شما را فراموش نکند و درمورد پذیرش شما رای مثبت بدهد.

مرحله‌ی دوم آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کانادا

گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معتبر کانادا یکی از مهم‌ترین مراحل است اما به هیچ وجه کافی نیست. داشتن پذیرش دانشگاهی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا یکی از مدارک لازم است. در مرحله‌ی بعد آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا به نحوه آماده کردن مدارک و مکاتبه با دولت کانادا برای گرفتن ویزای تحصیلی خواهیم پرداخت.

از آنجایی که به عنوان شهروند ایرانی دسترسی مستقیم به سفارت کانادا را در ایران ندارید، باید به صورت اینترنتی و از طریق وب‌ سایت Canada.ca برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، برای خودتان یک حساب کاربری بسازید و بعد از مشخص کردن نوع ویزای درخواستی، مدارک مورد نیاز را بارگذاری ‌کنید، مدارکی از قبیل:

 • نامه تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه(در صورت درخواست)
 • آزمایش مدیکال( درصورت درخواست)
 • پرینت نامه پذیرش معتبر دانشگاه کانادا
 • ترجمه مدارک هویتی( پاسپورت، کارت ملی و شناسنامه)
 • ترجمه رزومه دانشجو
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی دانشجو
 • مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسوی
 • دو قطعه عکس رنگی جدید قطع پاسپورت
 • اصل و کپی پاسپورت معتبر و دارای حداقل یک سال اعتبار
 • رسید پرداخت هزینه بررسی ویزای تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه انگشت نگاری بیومتریک

با انجام مراحل ذکر شده نامه‌ای از طرف سفارت کانادا برای شما ارسال می‌شود مبنی بر اینکه باید ظرف 30 روز آینده به یکی از مرکز خدمات ویزا مراجعه کنید و مراحل مربوط به انگشت نگاری بیومتریک را انجام دهید. از آنجایی که این مرکز در ایران شعبه ندارد شما برای انجام این مرحله باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه، گرجستان یا امارات مراجعه کنید.

بعد از انجام این مراحل، نوبت به ارزیابی پرونده شما توسط سفارت و کنسولگری کانادا می‌رسد. درصورتی که مدارک شما توسط سفارت کانادا تایید شود، سفارت کانادا ابتدا به شما یک ویزای توریستی می‌دهد، بعد از اینکه وارد کشور کانادا شدید افسر مهاجرت کانادا مدارک شما را چک می‌کند و کارت مجوز اقامت تحصیلی یا همان ویزای تحصیلی را برای‌تان صادر می‌کند. این مدرک به شما اجازه قانونی اقامت در کانادا را تا پایان مدت زمان تحصیل‌تان می‌دهد.

 

آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا: دلایل رد شدن ویزای تحصیلی

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان برای اخذ پذیرش از کالج‌های کانادا اقدام می‌کنند اما تعدادی از آن‌ها رد می‌شوند. از آن‌جایی که تحصیل در کانادا متقاضیان زیادی دارد، دانستن مهم‌ترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی در بالابردن شانس موفقیت گرفتن ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند بسیار مفید باشد. مهم ترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کشور کانادا موارد زیر هستند:

 • نقص مدارک
 • عدم اثبات برخورداری از تمکن مالی
 • عدم اثبات اینکه بعد از پایان تخصیل قصد ماندن در کانادا را ندارید
 • تعداد بالای پرونده‌ها
 • مشکلات پزشکی( در برخی موارد خاص)
 • مدارک جعلی
آموزش های ویزای کانادا

امروزه اخذ پذیرش از کانادا هدف بسیاری از افرادی است که می‌خواهند برای تحصیل مهاجرت کنند. در آموزش نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا سعی کردیم مهم‌ترین نکات و مراحل، اعم از پیداکردن دانشگاه مناسب، مکاتبه با استاد، مدارک زبان و مدارک تحصیلی مورد نیاز را بررسی و موارد مهم را دسته‌بندی کنیم.

مرور آنچه در آموزش اخذ ویزای تحصیلی کانادا آمد باعث می‌شود درک روشن‌تری از نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید. با این حال هریک از این مراحل می‌توانند پیچیده و زمان‌بر باشند و در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است گران‌تر از آنچه واقعاً هستند تمام شوند. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!