خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

شرایط اخذ انواع ویزای کانادا و اروپا

فهرست مطالب

از کجا شروع کنیم؟

دریافت ویزا برای اقامت کوتاه مدت و یا دائم در کشورهای خارجی،  می‌تواند فرصت‌های ایده‌آلی را برای رشد و شکوفایی شما رقم بزند. بسیاری از افرادی که در ابتدای مسیر قرار دارند، نمی‌دانند که کدام کشور را برای دریافت ویزا و مهاجرت انتخاب کنند.

در یک نگاه کلی می‌توان گفت که کشور کانادا برای اقامت دانشجویان بسیار مناسب است. در مقابل، کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای افرادی که به دنبال ویزای کاری و اقامت دائم هستند، گزینه‌ی ایده‌آلی است. همراه ما باشید تا توضیح مفصلی درباره شرایط ویزای کشورهای مختلف ارائه کنیم.

 

دریافت ویزا

وضعیت کشورهای کانادا، اتحادیه اروپا و انگلستان چگونه است؟

کشور کانادا، مرکز قدرتمندی برای جذب نیروهای نخبه در حوزه اقتصاد به شمار می‌رود. کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم رشد اقتصادی 2 درصدی خود را حفظ کرده‌اند. به همین خاطر است که استانداردهای زندگی در تمامی کشورهای اروپایی تا حد مطلوبی رعایت شده است. انگلستان جزو کشورهایی است که اقتصاد روبه‌رشد خود را حفظ کرده است.

شرایط اخذ ویزا کانادا

پیش از آن که شرایط دریافت ویزای کانادا را بدانید، باید با انواع آن آشنا شوید. به طور کلی، 2 نوع ویزای کانادا وجود دارد. ویزای اقامت دائم و اقامت موقت جز ویزاهای رایج هستند. لازم است بدانید که ویزای موقت دائم هم دارای 3 نوع ویزای دیگر است. ویزای توریستی، تحصیلی و کاری کانادا.

 

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، الزامی برای ارائه کردن مدرک زبان نیاز ندارید. اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که study plan ارائه کنید تا آفیسر، ورود شما را به کانادا را بپذیرد. البته اگر مدرک آیلتس با نمره 6.5 به بالا را داشته باشید، شانس شما برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش پیدا خواهد کرد. همانطور که می‌دانید، مدارک هویتی، شناسایی و تحصیلی معتبر جزو مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصلی هستند.

یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید، شرایط سنی است. چون برای کشور کانادا اهمیت دارد که شما در چه سنی هستید و می‌خواهید تحصیلات خود را ادامه بدهید. فرض کنید که یک فرد 40 ساله می‌خواهد برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند. در حالی است که او در سن 27 سالگی، مدرک لیسانس خود را دریافت کرده است. در این شرایط باید او 13 سال گپ تحصیلی خود را برای آفیسر توجیه کند!

لازم به ذکر است که همخوانی داشتن بین سن و دریافت ویزای تحصیلی در کانادا به افزایش شانس شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

آموزش های ویزا و اقامت کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید 3 نوع شرایط ویژه را داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

 

• تمکن مالی

اگر به پول خودمان حساب کنیم، حداقل پول لازم برای دریافت ویزای توریستی در حدود 150 میلیون تومان است. البته شما باید این مبلغ پول را به دلار تبدیل کنید. همچنین، لازم است که مهر تایید شعبه بانک هم به زبان انگلیسی درج شود.

 

• تاریخچه سفری

هر نوع سفری که به خارج از کشور دارید، در تاریخچه سفری شما درج می‌شود. خوب است بدانید که این تاریخچه جزو شرایط دریافت ویزای توریستی در کشور کانادا است.

 

• ارائه پذیرش معتبر از مدرسه، دانشگاه و یا کالج

افرادی که از دانشگاه و یا مدرسه کشور کانادا فاند دریافت می‌کنند، برای دریافت ویزای توریستی باید ارائه بدهند. لازم است بدانید که این مدرک بسیار اهمیت دارد و بدون آن، هیچ شانسی برای دریافت ویزا ندارید.

آموزش های ویزا و اقامت کانادا

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

دریافت ویزای کاری کانادا کمی ساده‌تر است. برای مثال، شما نباید سابقه کیفری داشته باشید. البته یک شرط دیگر هم وجود دارد. اینکه دعوتنامه‌ای از سوی یک کارفرما در این کشور دریافت کرده باشید. دقت داشته باشید که متن دعوتنامه باید شامل مراحل آشنایی کارفرما با شما و همچنین مدت زمان اشتغال شما در کانادا باشد. در غیر اینصورت، شانسی برای پذیرش ندارید.

آموزش های ویزا و اقامت کانادا

شرایط اخذ ویزا برای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس همانند سایر کشورها است. دارا بودن دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک، تاریخچه سفری، گردش حساب و تمکن مالی جزو شرایط مهم دریافت ویزای این کشور محسوب می‌شوند. برای مثال، در محاسبه تمکن مالی، گردش مالی شما در 3 تا 6 ماه اخیر بررسی می‌شود. به طور معمول، 150 میلیون تومان برای هر فرد نیاز است تا ویزای انگلیس را دریافت کند.

درباره محل انگشت نگاری دریافت ویزای کاری کانادا هم باید بدانید که دفاتر VFSGlobal در ایران، ترکیه، امارات، گرجستان و دیگر کشورها می‌توانند این خدمات را به شما ارائه کنند.  به طور کلی، زمان اعتبار ویزای انگلیس می‌تواند در حدود 6 ماهه تا 10 ساله باشد.

 

مدارک دریافت ویزای انگلستان

دقت کنید که مدارکی برای دریافت ویزای انگلیس ارائه می‌کنید، باید به یکی از زبان‌های ولزی و زبان انگلیسی باشد. همچنین، مدارک شما باید دو شرط تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند و به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

 

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان (به همراه اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت‌ها)
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید (به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت)
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • مدرک اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • مدرک اصل رسمی سند ازدواج (به همراه ترجمه)
 • مدرک اصل رسمی شناسنامه (به همراه ترجمه)
 • مدرک اصل رسمی کارت ملی (به همراه ترجمه)
 • مدرک اصل رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت (به همراه ترجمه)
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه ( شامل گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر. جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و)
 • مدارک اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین سپرده های بانکی
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (به همراه دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز)
 • مدرک اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری و سپرده های بانکی (به همراه ترجمه)
 • مدرک اصل رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه (به همراه ترجمه)

شرایط اخذ ویزا برای اتحادیه اروپا

اخذ ویزا برای کشورهایی که جز اتحادیه اروپا به‌شنار می‌روند، برای عبور و مرور گسترده و بدون محدودیت، پیشنهاد بسیار خوبی است. ویزای شینگن یا ویزای شنگن همان نوع ویزایی است که برای رفت و آمد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانید دریافت کنید.

 برای دریافت  شینگن باید مدارک و اطلاعاتی را ارائه بدهید. در حقیقت، 6 ماه پیش از سفر به کشورهای اتحادیه اروپا باید مدارک و اطلاعات لازم را آماده و ارسال کنید. پس از ارسال این مدارک، سفارت در بازه زمانی 1 الی 2 ماه به وضعیت درخواست شما رسیدگی می‌کند.

در حال حاضر، 22 کشور عضو اتحادیه کل اروپا هستند. خوب است بدانید که کشور کانادا، انگلیس و سوئیس در لیست این اتحادیه قرار ندارد.

 

ویزای شنگن

شرایط ویزای شینگن

سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی، شرایط خاص  و مهمی را برای دریافت ویزا دارند. با این حال، شرایط بسیاری از آن‌ها برای دریافت ویزا مشابه به هم است. مدارک، شرایط سنی و سابقه سفر متقاضی جزو رایج‌ترین اطلاعاتی هستند که باید برای ویزای شینگن ارائه کنید.

دقت داشته باشید که سخت‎گیری‌های سفارتخانه‌ها برای افراد زیر 30 سال و مجرد نسبت به سایر افراد بیشتر است. البته اگر سابقه سفر داشته باشید، این سخت‌گیری‌ها کمتر خواهد شد. برای مثال، افرادی که یکی از شرایط سابقه سفر را دارند، احتمال موفقیت آن‌ها بسیار زیادتر است. این شرایط عبارتند از:

 1. باید قصد شما از سفر مکرر شما قابل توجیه باشد.
 2. سوابق شما درست و قابل اطمینان باشد. به بیانی دیگر، از ویزاهای یکپارچه قبلی و یا ویزاهایی با اعتبار محدود منطقه‌ای بر اساس قوانین استفاده شده باشد.
 3. وضعیت اقتصادی در کشور مبدا قابل قبول باشد.
 4. قصد واقعی شما از ترک محدوده شنگن پیش از پایان اعتبار ویزا قابل توجیه و قابل اثبات باشد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن  (افراد بالغ)

مدارک گفته شده برای افراد بالغ و بالای 18 سال است که متقاضی دریافت ویزای شینگن هستند.

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا برای هر فرد
 2. دو عکس رنگی بیومتریک (باکیفیت) و مناسب پاسپورت
 3. شناسنامه
 4. پاسپورت با حداقل 3 تا 6 ماه اعتبار از زمان شروع سفر (به همراه حداقل 2 صفحه خالی)
 5. نامه تمکن مالی
 6. مدارک ملکی نظیر سند خانه، اجاره‌نامه
 7. مدارک ازدواج و سایر مدارک توجیه‌کننده داشتن ارتباط خانوادگی در کشور مبدا
 8. مدارک توجیه کننده هدف از سفر و برنامه سفر دقیق با ذکر جزئیات
 9. مدارک شغلی و استخدام، مدارک و سوابق بیمه تامین اجتماعی
 10. پرینت گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر
 11. بلیط رفت و برگشت پرواز
 12. رزرو هتل، دعوت‌نامه دوست و یا اقوام به عنوان میزبان در صورت اقامت در مسکن (به همراه کپی پاسپورت و کارت شناسایی میزبان و مدارک اثبات اقامت وی در حوزه شنگن)
 13. بیمه مسافرتی بین‌المللی با حداقل پوشش درمانی 30.000 یورو (برای کشورهای حوزه شنگن)
 14. 60 تا 120 یورو پول نقد برای هزینه درخواست و هزینه‌های جانبی ویزا

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن  (کودکان و افراد زیر 18 سال)

 1. گواهی تولد
 2. برگه رضایت محضری والدین ( اگر قصد سفر بدون همراهی والدین و یا قیم قانونی را دارید.)
 3. برگه رضایت‌نامه یکی از والدین ( اگر با یکی از والدین خود سفر می‌کنید.)

در صورتی که رای اهداف کسب و کار و بیزینس قرار باشد ویزای شینگن را دریافت کنید، باید مدارک لازم زیر را ارائه کنید.

 1. دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت معتبر و مستقر در حوزه شنگن (برای شرکت در جلسه، رویداد و یا همایشی مرتبط با کار)
 2. قراردادها، فاکتورهای پرداخت‌شده و مدارک دیگری که ارتباط کاری شما را بیان می‌کند.
 3. گزارش سالانه و سایر مدارکی که فعالیت‌های کاری شرکت را به طور واضح نمایش بدهد.
 4. قرارداد، مدارک بیمه تامین اجتماعی و دیگر مدارکی که وضعیت فعلی استخدام شما در شرکت را نمایش دهد
 5. بلیط شرکت در سمینار کاری که در آن قرار است شرکت کنید.

انواع ویزای شینگن

ویزاهای شینگن متنوع هستند. چون ویزای شینگن دارای 4 سطح A، B، C و D است. هر کدام از این ویزاها، یک کاربرد مخصوص به خود را دارند.

 

• ویزای شینگن نوع A

ویزای شینگن نوع A برای افرادی کاربردی است که در فرودگاه یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن تمایل دارند از خدمات ترانزیت استفاده کنند. دقت داشته باشید که فرد با داشتن این نوع ویزا نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود.

 

• ویزای شینگن نوع B

افرادی که ویزای شینگن نوع B را دارند، در مدت محدودی فرصت دارند تا با یکی از وسایل نقلیه (خودرو و یا قطار) از خاک کشورهای عضو شنگن خارج شوند.

 

• ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن C از نوع کوتاه مدت است. برای مثال، افرادی که قصد دارند تا برای یک رویداد به این کشورها سفر کنند، باید از خدمات یکی از 3 نوع ویزای شینگن C استفاده نمایند. ویزای سینگل شنگن یا ویزای یک بار ورود، ویزای دوبار ورود شنگن و ویزای مولتیپل شنگن یا ویزای چند بار ورود می‌تواند یکی از انتخاب‌های مناسب برای شما باشد.

 

• ویزای شینگن نوع D

یکی از سوالات رایجی که برای افراد پیش می‌آید این است که با داشتن ویزای شینگن نمی‌توان به صورت دائم، اقامت داشت یا نه. در رابطه با پاسخ این نوع ویزا باید بدانید که ویزای شینگن نوع D مخصوص اقامت دائم است. در صورتی هم که خواسته باشید به منظور تحصیل و یا کار در کشورهای اتحادیه اروپا باشید، باید یکی از 2 نوع ویزا را انتخاب کنید.

ویزای شینگن نوع D سینگل و مولتی، هر کدام دارای ویژگی‎ها و شرایط مربوط به خود هستند. اگر تصمیم داشته باشید تا برای یک دوره محدود به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بروید و پس از مدتی به کشور خودتان بازگردید، نوع سینگل را انتخاب کنید. در صورتی هم که قصد عبور و مرور مداوم در کشورهای اتحادیه اروپا دارید، نوع مولتی را انتخاب نمایید. چون با این ویزا به هیچ نوع ویزای دیگری نیازی ندارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!