خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

کدام رشته‌ها بازار کار بهتری در کانادا دارند؟ | تضمین آینده کاری در کانادا

اگه شما هم مثل خیلی از افراد در چند سال گذشته به موضوع مهاجرت و به‌ویژه مهاجرت به کانادا فکر کرده‌ باشید، حتما از خودتون پرسیدید که بهترین رشته برای رفتن و آینده‌ کاری در کانادا چیه؟

حقیقت اینه که تحصیل در کانادا در رشته‌های شاخه‌ی مدیریت یا علوم کشاورزی مثل ایران بی‌رونق نیست. رشته‌هایی مثل MBA و زیرشاخه‌هاش مثل مدیریت بانداری می‌تونن انتخاب خوبی برای تضمین آینده‌ی کاری شما در کانادا باشن.

علاوه بر این اگه به علوم انسانی علاقه‌ای ندارید و بیشتر با منطق ریاضی به جهان نگاه می‌کنید در انواع شاخه‌های مهندسی به‌ویژه مهندسی آی تی می‌تونین حسابی موفق بشید.

درحال حاضر به رشته‌هایی که با محیط زیست مرتبط باشن و به‌دنبال حل بحران‌های محیط زیستی برن، توجه ویژه‌ای می‌شه. در کانادا تحصیل در رشته‌ی فیزیک و نجوم، مهندسی نفت و گاز و همچنین زمین‌شناسی آینده‌ی کاری در کانادا رو تضمین می‌کنه.

یکی دیگه از حوزه‌هایی که برخلاف ایران حسابی در کانادا رونق داره، رشته‌های علوم کشاورزیه. در کانادا به دلیل نگرانی از گرمایش زمین و ناتوانی در تامین غذای شهروندان، مباحث کشاورزی خیلی جدی گرفته می‌شه. شما به‌عنوان یک متخصص باغبانی، زراعت، جنگلداری و … در کانادا حتما موفق خواهید شد.

جالبه بدونید رشته‌های زیرشاخه‌ی پزشکی و بعضی از رشته‌های علوم پایه هم می‌تونن آینده‌ی کاری در کانادا رو تضمین کنن. در کانادا می‌تونید به‌راحتی کار تحقیقاتی و آزمایشگاهی بکنید و برای انجام کاری که دوست دارید، دستمزد هم دریافت کنید.

رشته‌های مرتبط با تبلیغات و رسانه هم بازار کار خوبی در کانادا دارن. بنابراین اگه در رشته‌هایی مثل علوم ارتباطات و زیرشاخه‌هایی مثل روابط عمومی و روزنامه‌نگاری فعالیت کردید، آینده‌ی کاری‌تون تضمین شده است. یادتون باشه که علوم جدید مثل متخصص تولید محتوا و متخصص سئو هم ازجمله رشته‌هایی هستن که با علوم ارتباطات در ارتباطن و دونستن اون‌ها شانس موفقیت شما در بازار کار رو به شدت افزایش می‌ده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!