خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

هرآنچه که باید درباره کشور ایتالیا بدانید

کشور ایتالیا یکی از کشورهای بخش جنوبی قاره‌ اروپاست که به جهت تاریخی بودن بسیاری از شهرهای آن بین مردم جهان معروفه. شاید شما نام کشور ایتالیا را با برج کج پیزا شنیده باشید اما ایتالیا کشوری تاریخی، زیبا و با اصالته که دیدنش در سفر جذابیت‌های زیادی داره.

میلان، تورین و ونیز هم سه شهر معروف ایتالیا هستن که هر کدوم ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارن.

آثار تاریخی ایتالیا

جالبه بدونید بر اساس آمارهایی که یونسکو منتشر کرده، بیش از 50 درصد آثاری که به عنوان میراث فرهنگ جهانی ثبت شدن، در ایتالیا وجود دارن. رم پایتخت کشور ایتالیاست و هر ساله مقصد گردشگران بسیار زیادی می‌شه که به این شهر سفر می‌کنن.

اقتصاد ایتالیا

اگرچه با شروع بحران کرونا ایتالیا در ابتدا نتونست در برابر حجم مرگ و میر این بیماری مقاومت کنه و اقتصادش ضربه‌ی بزرگی به خودش دید، اما به صورت کلی ایتالیا وضعیت اقتصادی نسبتا خوبی داره و واحد پولیش هم یوروه. ایتالیا در کشاورزی و صنعت هم وضعیت خوبی داره و میتونه بسیاری از محصولاتی که می‌سازه رو صادر کنه.

دانشگاه‌های معروف ایتالیا

در شهرهایی مثل میلان، رم و پالرمو دانشگاه‌های معروفی وجود دارن که برای تحصیل دانشجویان خارجی بسیار مناسب هستن. دانشگاه بلونیا، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه فلورانس و چندین نمونه‌ی دیگر از معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا هستن.

در سال‌های اخیر هم کشور ایتالیا مقصد بسیاری از دانشچویانی بوده که قصد داشتن به این کشور سفر کنن. ایتالیا کشوری دیدنی، با فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایرانی است و برای دانشجوشدن در آن کار بسیار سختی در پیش ندارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!