خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

معرفی کشور سوییس و آشنایی با اقتصاد و فرهنگ آن

کشور سوئیس هم یکی دیگه از کشورهای توسعه یافته‌ی قاره‌ی اروپاست که دو شهر زوریخ و ژنو مهمترین شهرهای اون هستن. زبان اغلب مردم در این کشور زبان آلمانیه اما صحبت به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هم تا حدودی مرسومه.

یکی از جالب‌ترین قوانین در کشور سوئیس، قانون اجرایی دموکراسی مستقیمه. در دموکراسی مستقیم هرکدوم از شهروندان یه کشور می‌تونن به یک یا چند قانون خاص اعتراض کنن و درصورتی که درستی اعتراض ثابت بشه، اون قانون امکان تعدیل و تغییر هم داره.

سوییس کشور نسبتا بزرگیه و حدود 8 میلیون نفر جمعیت داره و از نسبت جمعیت به وسعت این کشور می‌شه وضعیت این کشور در حوزه‌های مختلف رو حدس زد. اقتصاد سوئیس یکی از پررونق‌ترین اقتصادهای جهانه و برندینگ محصولاتی مثل ساعت و شکلات بازار بسیار خوبی رو برای اقتصاد این کشور فراهم کرده.

جالبه بدونید بانک‌ها و بیمه‌ها دو تا از شاخص‌ترین عوامل موفقیت اقتصادی در سوییس هستن و بخش زیادی از ثروت سوییس به دلیل نوآوربودن سیستم‌های بیمه‌ای و بانکی این کشوره. اگرچه پایتخت این کشور شهر برن است اما بسیاری به اشتباه پایتخت سوییس رو شهر ژنو در نظر می‌گیرن.

اقتصاد قدرتمند سوییس این امکان رو فراهم کرده که درآمد هر شهروند سوییسی طبق محاسبه‌ی درآمد سرانه به بیش از 80000 دلار برسه.

علاوه بر اقتصاد قدرتمند و بازار کار پررونق، سوییس یکی از کشورهاییه که دانشگاه‌های معتبری رو هم در سطحح جهان داره. به طور مثال دانشگاه فدرال فناوری زوریخ در بین شش دانشگاه برتر جهان قرار داره و تولیدات علمی و سطح دانشگاه در حد بسیار قابل قبولیه.

بنابراین اگه به مهاجرت به سوییس فکر می‌کنید، ساعت‌های استثنایی ساخت این کشور، درآمد بالای اونجا و همچنین طبیعت بی‌نظیر اون رو در نظر داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!