خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

چطور خودمون وقت سفارت بگیریم؟

چطور خودمون وقت سفارت بگیریم؟

میدانید که مرحله اخذ ویزا همزمان با اینکه آسانترین مرحله مهاجرت است، حساس ترین مرحله هم هست. یک اشتباه کوچک میتواند موجب ریجکت ویزای شما شود و بعد همه چیز بهم خواهد ریخت چراکه پس از رد ویزا وارد پروسه پر هزینه اعتراض یا رفع ریجکتی میشوید که اصولا طولانی و بی نتیجه است!

برای همین شخصی که بدنبال اخذ ویزاست و قصد دارد به تنهایی برای اینکار اقدام کند باید دانش کافی و لازم را داشته باشد، در این مقاله قصد داریم چند راهنمایی کوچک در خصوص اخذ وقت سفارت کنیم و برای اینکار 2 سفارت سخت جهت وقت گیری و یک سفارت که اصولا گرفتن وقت سفارت از آن آسان را مثال بزنیم.

انگلیس و کانادا

گرفتن وقت سفارت از 2 کشوری که در ایران سفارت ندارند میتواند چالش برانگیز باشد، شاید بگویید سفارتخانه انگلستان بازگشایی شده است اما در حقیقیت کار خاصی جز حفظ منافع شهروندان انگلیسی در ایران انجام نمیدهد، از این جهت، نکاتی وجود دارد که در خصوص گرفتن وقت سفارت از سفارتخانه این دو کشور باید بدانید.

برای اخذ وقت سفارت انگلیس ابتدا باید بصورت آنلاین به سایت:

https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/gbr

مراجعه کنید و پس از طی کردن مراحل یک وقت ملاقات رزرو کرده و در زمان و تاریخ مقرر به vfs  انگلیس واقع در هروی سنتر مراجعه کرده و مدارک تحویل دهید، خوبی سفارت انگلیس این است که لازم نیست برای پیکاپ ویزا بصورت حضوری مراجعه کنید چراکه این مرکز خدمات پیکاپ ویزای رایگان ارائه میدهد که البته فقط مخصوص وقت سفارت انگلستان است.

اما در خصوص کانادا که بطور کلی سفارتی در ایران ندارد همه چیز وقتی پیچیده میشود که برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه_آنکارا _ استانبول، امارات، ابوظبی،  مراجعه کنید.

پس ابتدا برای اخذ وقت وقت انگشت نگاری کانادا و اخذ ویزای کانادا به سایت: https://www.vfsglobal.ca/canada/

مراجعه کنید، منوی کشورها را که باز کنید متوجه میشوید که ایران جز کشورها نیست، پس بجای ایران یکی از کشورهای نام برده را انتخاب کنید و در زمان مقرر در vfs کانادا در کشور مذکور حضور پیدا کنید.

فراموش نکنید که باید چند روز یا حتی بیشتر در کشور مذکور اقامت داشته باشید زیرا پاسپورت شما در Vfs باقی خواهد ماند و چند روز بعد پس داده خواهد شد، پس باید برنامه ریزی سفر خوبی داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

در خصوص وقت vfs فرانسه همه چیز آسان و سریع انجام میشود، ابتدا به سایت : https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/fra/

مراجعه کرده با طی کردن مراحل یک وقت مراجعه به vfs فرانسه گرفته پس از تعیین وقت سایت به شما امکان انتخاب مراجعه به یکی از این مراکز را خواهد داد در زمان مقرر با مدارک خود در آنجا حضور پیدا کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا و آلمان

پروسه و مراحل اخذ نوبت سفارت ایتالیا بسیار ساده و تماما شبیه به اخذ وقت از سفارت دیگر کشورهاست، با مراجعه به وبسایت کارگزاری سفارت ایتالیا در ایران (CKGS  ) میتوانید اقدام به اخذ وقت کنید.

گرفتن نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان تا همین چندی پیش تقریبا غیر ممکن بود، وقت ها 1 ساله و جوابدهی به پرونده ها خیلی دیر اتفاق می افتاد، اوضاع به قدری نامناسب شده بود که باعث شد خیلی ها بطور کل قید مهاجرت به آلمان را زده و به مقاصدی که اخذ ویزای آنها پروسه راحت تری داشته باشد فکرکنند.

در آخر

گرفتن وقت سفارت از کشورهایی که در ایران سفارتخانه ندارند به صورت آنلاین نیاز به دانش زبانی نسبتا مناسبی دارد پس اگر از دانش زبان انگلیسی کافی برخوردار نیستید از خدمات vip مراکز vfs  استفاده کنید، این مراکز خدماتی مثل پرکردن فرم ها، ثبت نام، گرفتن وقت را بطور تخصصی ارائه میدهند.

در غیر اینصورت با دفاتر مورد اعتماد اقدام به همکاری کنید یا زا فرد با تجربه ای در زمینه اخذ ویزا کمک بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *