خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

حقایق زندگی در کانادا

حقایق زندگی در کانادا

مهاجرت به خودی خود تغییر بزرگی است، حتی اگر از روی تمایل و با علاقه صورت گرفته باشد عادت کردن به یک سبک زندگی جدید، مایل ها دورتر از خانه و جدا از هنجارهایی که میشناختید، چالش بزرگی است، لذا آشنایی داشتن با کشور مقصد میتواند مثل یک تاثیر روانی مثبت بر روی ذهن آشفته تان عمل کند، البته همه این ها در صورتی است که اصلا مهاجرت ذهن شما را آشفته کند!

کانادا محبوب ترین مقصد مهاجرتی در دنیاست و در حال حاضر مقصد موعود ایرانی ها جهت نقل مکان و کار است، آن هم بدلیل اینکه جمعیت ایرانی زیادی را در خود جای داده و شرایط مهاجرتی عالی را به نیروی کار خارجی ارائه میدهد و از همه مهم تر مهاجر پذیر است.

اما چقدر از زندگی در این کشور میدانید؟

میدانیم که سرد است، گران است اما اخذ اقامت آن پروسه کوتاه تری در مقایسه با اکثر کشورهای دنیا دارد، اما این ها کمکی چندانی پس از مهاجرت به روند زندگی شما در کانادا نمیکنند در صورت نقل مکان به کانادا نیاز به اطلاعات دقیق تری خواهید داشت.

زندگی متفاوت و گاها عجیب خواهد شد

از عادت کردن به پول کافه دادن برای استفاده از اینترنت عمومی گرفته تا عدم وجود تعمیرکار برای تعمیر وسایلی که در خانه خراب میشوند، این ها همه قوانین و روتین های جدیدی هستند که باید به زندگی با آنها عادت کنید، در کانادا انرژی و اینترنت گران هستند برای همین مردم ترجیح میدهند زمان خودرا در کافه ها بگذرانند، از اینترنت و انرژی آنها استفاده و هم زمان اسنک یا یک فنجان قهوه نیز صرف کنند.

دانش زبان الزامی است

 امکان مهاجرت و  اخذ پذیرش از کانادا بدون اخذ مدرک زبان وجود دارد اما برای کار، تحصیل و زندگی در کانادا به دانش زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت، از طرفی جدا توصیه میکنیم مسئله زبان را در ایران فیصله دهید زیرا مطالعه زبان و اخذ معلم یا گرفتن کلاسهای خصوصی و عمومی در آموزشگاه های ایران هزینه بسیار کمتری نسبت به کانادا دارد و صرفه جویی فوق العاده ای در هزینه های پس از مهاجرتتان میشود.

سابقه کار کانادایی

برای کار در مشاغل تخصصی و مرتبط به رشته خود به سابقه کار کانادایی نیاز دارید، در غیر اینصورت:

معمولا در مشاغل پایه مشغول میشید تا سابقه لازم رو بدست بیارید، برای جلوگیری از این موضوع میتوانید در دوره های کارورزی شرکت کنید و ورود فوری به بازار کار رشته خود داشته باشید و از طرفی هم نیاز به کار کردن در مشاغل پایه پیدا نکنید، این دوره ها اصولا ریسک ویزا ندارند و بهتر از راه های دیگر ورود به کانادا مثل ویزای توریستی کانادا است و از طرفی امکان تبدیل ویزا هم به شما میدهد و در انتها به اقامت دائم کانادا هم ختم میشوند.

البته اگر بدنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستید راه های اقامت کاری کانادا ( برنامه اکسپرس اینتری) توصیه بهتری هستند اما خب استانداردهای ورود به این برنامه ها هم نسبتا بالاتر از دوره های کارورزی هستند.

موارد بیشتری برای گفتن وجود دارند اما در نتیجه تمام آنها باید بدانید که زندگی دور از خانه متفاوت است اما با پرکردن خلا های شناختی خود نسبت به کشور مقصدتان میتوانید مانند یک حرفه ای مهاجرت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Alert: Content is protected !!