خوش آمدید، ممنون بابت انتخاب درستتون ...
0

معرفی کشور اسپانیا و آشنایی با تاریخ و فرهنگ و اقتصاد این کشور

بسیاری از ما اسپانیا رو با دو تیم پرطرفدار این کشور یعنی رئال مادرید و بارسلونا به یاد میاریم اما حقیقت اینه که اسپانیا علاوه بر فوتبال برترش در سطح جهان جاذبه‌های دیگه‌ای هم داره.

اقتصاد کشور اسپانیا

اگه می‌خواید از وضعیت اقتصادی کشور اسپانیا هم سر در بیارید جالبه بدونید که این کشور پونزدهمین اقتصاد برتر دنیا رو داره و در بین کشورهای اتحادیه اروپا هم پنجمین اقتصاد برتر به حساب میاد. اسپانیا تا حدود 20 سال پیش شرایط اقتصادی رو به رشدی داشت اما در سال‌های اخیر به دنبال رواج بیکاری در این کشور بحران اقتصادی جدی‌تر از قبل شده. بخشی از اقتصاد اسپانیا وابسته به کشاورزی این کشوره و بخش دیگه هم به صنعت گردشگری اختصاص داره.

جمعیت کشور اسپانیا چقدره؟

اسپانیا کشوری نسبتا پرجمعیت به حساب میاد اما با این حال فقط نصف جمعیت ایران 80 میلیونی جمعیت داره. 45 میلیون نفر جمعیت این کشور هم شامل مردم بومی اسپانیا و مهاجرانی می‌شه که در طول زمان به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

زبان و فرهنگ

زبان رسمی در کشور اسپانیا زبان اسپانیولیه اما با این حال بسیاری از زبان‌های دیگر هم در این کشور رواج دارن و زنده‌اند. قانون اساسی کشور اسپانیا وجود تمام این زبان‌ها رو به رسمیت شناخته و برای همه‌ی اون‌ها هویت قائل شده.

اسپانیا در هنر، معماری و سینما حرف‌های زیادی برای گفتن داره و فرهنگ عامه‌ی اون بسیار غنیه. اسپانیایی‌ها یک فرهنگ آشپزی موسوم به آشپزی کاتالانی هم دارند که بسیاری از مهاجران را از نقاط مختلف دنیا به این کشور می‌کشاند تا از این دستپخت هیجان‌انگیز بچشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!